„Siūlymas, kiek pamenu, mažiausioje savivaldybėje yra tarybos nariui mokėti iki 600 eurų į rankas, o Vilniaus savivaldybės tarybos nariui mokėti 750. Pasakyti, ar tai tinkamas atlygis, ar tokia forma tinkama, manau, kad diskusijų dar bus. Manau, kas yra gerai, kad LSA siūlymas, kuris ir buvo panašaus pobūdžio, jis ir buvo išgirstas“, – ketvirtadienį žurnalistams prieš Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) rinkimus teigė M. Sinkevičius.

Jis tikina kol kas iš savo kolegų savivaldoje negirdėjęs nusiskundimų dėl šios iniciatyvos.

„Panašu, kad Seimas atliepė tokį siūlymą, o sumų dydžiai, jie gali būti svarstomi. (...) Bent aš negirdėjau nusiskundimų iš kolegų, kad tai yra netinkamas sprendimo kelias“, – patikino jis.

M. Sinkevičius pripažįsta, kad kyla tam tikrų abejonių dėl proporcingumo ir teisingumo principo dėl skirtingo tarybos nario užmokesčio skirtingose savivaldybėse.

„Matyt, kad tas teisingumo arba proporcingumo klausimas jis išlieka. Bet kadangi buvo prisirišta prie merų algų, tai mes galėtume konvertuoti klausimą, ar Vilniaus mero atlygis, lyginant su Jonava ar su Rietavo, ar jis irgi yra proporcingai pagrįstas. Nes, jeigu pasižiūrėti į atlygį mano kolegos Valdo Benkunsko, jis turbūt uždirba 500-600 eurų daugiau. Tai nežinau, ar tai yra irgi korektiška ir teisinga“, – svarstė politikas.

Tarp parlamentinių frakcijų derintu projektu, kurį ketinama įregistruoti jau pirmadienio popietę, siūloma nustatyti fiksuotus tarybos narių atlyginimus, siekiančius 20 proc. savivaldybės mero algos. Kiek daugiau uždirbtų tarybos opozicijos lyderis bei savivaldybės komitetų pirmininkai. Jų atlyginimas būtų penktadaliu, o komitetų pirmininkų pavaduotojų – 10 proc. didesnis nei papildomų pareigų neinančių savivaldos politikų atlygis.

Be to, numatoma, kad už praleistus posėdžius tarybos nariai sulauktų piniginės nuobaudos – už tai jiems būtų mažinamas atlyginamas.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją