„Vos vienas kitas ministras, berods, tik 2 ar 3, kurie turi daugiau teigiamą nei neigiamą procentinį vertinimą visuomenėje.

Kodėl jūs nebandote performuluoti Ministrų Kabineto: ar neturite pasirinkimo, ar patiriate spaudimą, ar jūs esate užsibrėžusi tikslą pradirbti visą kadenciją nepakeitus nė vieno, nors ir tvanas būtų“, – į Seimą pirmadienį atvykusios premjerės teiravosi „darbietis“ Aidas Gedvilas.

„Jūs visada turite tris atsakymus ir neturite ketvirto. Galbūt aš nematau pagrindo to daryti dabar“, – parlamentarui atsakė Vyriausybės vadovė.

I. Šimonytė pirmadienį susitiko su Seimo „darbiečių“ frakcija atsakyti į parlamentarams rūpimus klausimus.

Premjerė Ingrida Šimonytė susitikime su opozicinės Seimo Darbo partijos frakcijos nariais Seime akcentavo teigiamai vertinanti sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio darbą ir jo daromus sprendimus. Ministrė pirmininkė taip pat pabrėžė, kad jokie su pandemija susiję apribojimai nėra nustatomi iš „dyko buvimo“.

Darbo partijos frakcijos Seime atstovas Aidas Gedvilas kritikavo sveikatos apsaugos ministro A. Dulkio sprendimą dėl kaukių dėvėjimo pradinukams. Seimo narys klausė premjerės, kaip ji vertinanti ministro darbą.

„Praėjusią savaitę vykusiame teismo posėdyje SAM specialistė pripažino, kad operacijų vadovas, priimdamas sprendimą pradinukams dėvėti kaukes mokyklose, niekaip nevertino galimos žalos. Buvo priimtas sprendimas paviršutiniškai ir neatsakingai, tuo tarpu mes turime begalę įrodymų, kad kaukės vaikams gali turėti žalos ir neabejotinai turės“, – į premjerę susitikimo metu kreipėsi A. Gedvilas.

„Kita vertus, užsikrėtimų skaičius ir toliau sėkmingai auga, ir akivaizdžiai matome, kad kaukių dėvėjimas nestabdo viruso plitimo.

Kaip jūs iš principo vertinate tokį savo pavaldinio darbą, kai yra priimami sprendimai net nevertinant galimos žalos?“, – klausė parlamentaras.

Savo ruožtu I. Šimonytė teigė neketinanti vertinti parlamentaro interpretacijų ir akcentavo ministro A. Dulkio darbą vertinanti gerai.

„Aš ministro darbą vertinu gerai. Tikrai žinau, kad jokie apribojimai, kurie yra nustatomi, nėra nustatomi iš „dyko buvimo“ ir tikrai žinau, kad niekas taip nekenkia vaikų psichinei sveikatai kaip nuotolinis mokymas, kurio mes visomis galimybėmis stengėmės vengti. Ir atrodo, kad mums to pavyko išvengti“, – atsakė ministrė pirmininkė.

Vyriausybės vadovė pabrėžė, kad praktiškai visi su pandemijos valdymu susiję sprendimai daro vienokią ar kitokią žalą.

„Faktiškai visi sprendimai, kurie susiję su pandemijos valdymu, turi vienokią ar kitokią žalą. Ir tarp alternatyvų, deja, tenka rinktis pagal tai, ką mes vertiname kaip mažiausią žalą. Nes be žalos sprendimų, jeigu jūs galėtumėte pasiūlyti, aš su malonumu juos įgyvendinčiau, bet aš tokių sprendimų negirdėjau“, –sakė I. Šimonytė.

„Ventiliacijos sistemos negali būti įrengtos senose sovietinėse mokyklose, ten, kur jos nebuvo suprojektuotos. Ir jūs tai puikiai žinote. Vienintelė ventiliacijos sistema, kuri ten yra, tai yra langų atidarymas ir klasių vėdinimas. Tai išvėdinti kiekvienos klasės, matyt, nei sveikatos apsaugos ministras, nei premjerė neturi galimybių. Čia jau, matyt, yra daugiau pačių mokyklų bendruomenių atsakomybė“, – taip pat pažymėjo ji.

Premjerė Ingrida Šimonytė tikina, kad Vyriausybė yra numačiusi tam tikrų pakeitimų, orientuotų į didelės infliacijos Lietuvoje suvaldymą. Anot jos, pasiūlymai bus svarstomi kainų reguliavimo bei saulės elektrinių įsirengimo srityse.

„Vyriausybė dar mato šiokių tokių dalykų, kuriuos galėtų padaryti, bet iš esmės reguliuojamų kainų srityse arba pasiūlydama alternatyvas kalbant apie paramą saulės elektrinėms įsirengti.

Šią savaitę baigsime visus skaičiavimus ir paramą žmoėms didinsime kartais, nes projektas prie esamų kainų labai greitai atsiperka. Taip pat ir su šildymo kainomis. Vilniuje yra didelė problema, nes yra labai didelė priklausomybė nuo dujų, dėl to, kad pavėlavo kogeneracinės elektrinės startas ir turime didžiulę problemą konkrečioje savivaldybėje. Kitose savivaldybėse, kurios padarė kitus sprendimus, tas kainų augimas yra gerokai nuosaikesnis“, – pirmadienį atsakydama į Darbo partijos frakcijos narių klausimus frakcijos posėdyje teigė I. Šimonytė.

Vyriausybės vadovė tvirtino nekeičianti savo nuomonės dėl PVM mažinimo maisto produktams, nes tai, anot jos, būtų ekonomiškai nepagrįstas sprendimas.

„Dėl maisto prekių, lieku prie savo matymo. Dabar sumažinus PVM, mes turėsime tą patį rezultatą, kaip ir su restoranais. Nuo liepos 1 d. restoranų PVM sumažintas 12 procentinių punktų, kainos per tą patį laiką gerokai padidėjo, netgi labiau negu maisto produktų. Vyriausybė tikrai tokio pasiūlymo neteiks, nes aš manau, kad jis yra ekonomiškai nepagrįstas. Verslui nesvarbu, kokio dydžio yra PVM, todėl, kad verslas visą PVM atskaito iš savo mokestinės prievolės“, – tikino premjerė.

ELTA primena, kad sausį išankstinis metinės infliacijos įvertis, apskaičiuotas pagal SVKI, sudaro 12,2 proc. Metinei infliacijai daugiausia įtakos turėjo būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro prekių ir paslaugų, maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų, transporto prekių ir paslaugų kainų padidėjimas.

Statistikos departamento duomenimis, išankstinis mėnesinis (2022 m. sausį, palyginti su 2021 m. gruodžiu) vartotojų kainų pokytis, apskaičiuotas pagal SVKI, sudaro 1,8 proc.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (181)