aA
Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad nepalaikys opozicijos iniciatyvos Seime steigti laikinąją tyrimo komisiją, kuriai būtų pavesta aiškintis, ar praėjusių metų vasarą vykusios riaušės buvo malšintos tinkamai, o šiais metais Viešojo saugumo tarnybos (VST) vadas Ričardas Pocius atleistas pagrįstai.

Pasak jos, nepaisant opozicijos pareikšimų, jai klausimų dėl vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės kompetencijų nekyla.

„Abejones dėl ponios Bilotaitės kompetencijų opozicijai siūlau aiškintis Statuto nustatyta tvarka. Jeigu aš turėčiau abejonių, tai ministrė Vyriausybėje turbūt nedirbtų“, – Seime žurnalistams sakė premjerė.

„Tikrai nepalaikysime šios komisijos“, – akcentavo politikė.

„Tikrai nemanau, kad yra reikalinga kažkokia laikinoji komisija, kuri tyrinėtų dalykus, kurie įvyko prieš beveik pusantrų metų, kai komitetai, kurie yra atsakingi už tą sritį, tuos klausimus aiškinosi iš karto po įvykių. Į tai žiūriu kaip į tiesiog opozicijos politinę laikyseną ir tiek žinių“, – aiškino Vyriausybės vadovė ir pasiūlė opozicijai atsakymų ieškoti kitais būdais.

„Klausimus ministrui galima užduoti labai įvairiais būdais: yra klausimai Seimo tribūnoje, yra klausimai per interpeliaciją. Bet viską bandyti suplakti į vieną krūvą ir tai pavadinti komisija... Nieko čia originalaus“, – pažymėjo premjerė.

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis teigia, kad jam abejonių kyla dėl ministrės kompetencijos.

„Ar tikrai mes esame saugūs, kai vidaus reikalų sistemai vadovauja asmuo su tokia kompetencija. Kiti dalykai, tai pačios sistemos valdymas. Tai krizinė situacija, mes jau matėme ne kartą nuo tos pačios migrantų krizės, kai iš pradžių reaguojama netinkamai arba visiškai nereaguojama, o tada atsiranda sprendimai ad hoc, bet krizėse turėtų būti planuoti veiksmai ir nuspėjami veiksmai“, – antradienį Seime žurnalistams teigė S. Skvernelis.

Antradienį opozicijai priklausančių parlamentarų grupė, siekiant išsiaiškinti vidaus reikalų ministrės A. Bilotaitės atsakomybę organizuojant praėjusiais metais vykusių riaušių malšinimą, ketina Seimui pateikti įstatymo projektą dėl Seimo laikinosios komisijos sudarymo. Valdantieji Seime turi 74 balsus, opozicija – 67.

Laikinosios tyrimo komisijos prašoma ištirti, ar 2021 m. rugpjūčio 10 d. neramumų prie Seimo metu buvo naudotas riaušių malšinimo planas, jei taip, tai koks. Taip pat klausiama, ar buvo duotas įsakymas aktyvuoti masiniams neramumams malšinti ir viešajai tvarkai atkurti skirtą planą „Vėtra“. Jei taip, kas šį įsakymą davė ir kada, ar įsakymas buvo įformintas pagal tuo metu galiojusių teisės aktų reikalavimus.

Taip pat reikalaujama ištirti, kas, kada ir kokiu tikslu riaušių dieną inicijavo ikiteisminį tyrimą dėl galimo jų organizavimo pagal Baudžiamąjį Kodeksą. Klausiama, kokia tvarka remiantis neramumams malšinti buvo pasitelkiami VST pareigūnai – ar tai padaryta pagal VST pareigūnų pasitelkimo tvarką, kai jiems konkrečias užduotis nustato vidaus reikalų ministras.

„Ar buvo pasirašytas toks VRM ministro įsakymas ir kokios konkrečios užduotys buvo skirtos VST pareigūnams? Kas buvo paskirtas atsakingas už užduočių vykdymą, jei VST pareigūnai buvo pasitelkti padėti policijos pareigūnams? Kas vadovavo pasitelkimo operacijai?“, – dėstoma projekte.

Taip pat prašoma išnagrinėti, ar ministrė A. Bilotaitė reikalavo R. Pociaus atsistatydinti iš pareigų, nuolat jį tikrino, elgėsi nepagarbiai, sukurdama darbui nemalonią psichologinę aplinką ir socialiai nesaugias darbo sąlygas bei baimes dėl galimybės netekti užtarnautų socialinių garantijų.

Komisiją siūloma sudaryti iki rudens Seimo sesijos pabaigos.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(15 žmonių įvertino)
1.8000

Top naujienos

Vitoldas Jančis

Rusijos ekspertas: patriarchas Kirilas padarė tai, ko net Putinas neprašė

Žymus Rusijos filosofas ir teologas Andrejus Kurajevas per išskirtinį interviu „Delfi“ sutiko...

Labiausiai automatizuotos baldų gamyklos vadovas – apie didesnių algų neprašančius robotus ir „Ikea“ žavinčius Lietuvos baldininkus

Praėjusiais metais Klaipėdos pašonėje atidarytas SBA koncerno baldų fabrikas „Inno Line“ –...

Nepamirškite persukti laikrodžio: nuo šiol teks keltis anksčiau

Jau šią naktį laikrodžių rodykles suksime viena valanda į priekį. Taip Lietuvoje įsigalios...

Skaudus pareigūnų „eksperimentas“ už grotų: „nuskriaustąjį“ nutarė apgyventi pas „bachūrus“

Žemiausiai „nuskriaustųjų“ kastai priklausantys nuteistieji negali gyventi kartu su...

Paaiškėjo, kaip „Starlink“ begėdiškai apribojo paslaugas Ukrainos kariams (7)

Jungtinių Amerikos valstijų milijardieriaus Elono Musko valdoma bendrovė „ SpaceX “ Ukrainoje...

Lietuva, Lenkija ir Estija siūlo Vakarams būdą, kaip dar stipriau prispausti Putino režimą (4)

Lietuva , Lenkija ir Estija siūlo Vakarams būdą kaip dar stipriau prispausti Vladimiro Putino...

Putinas: Rusija dislokuos taktinius branduolinius ginklus Baltarusijoje dar papildyta (31)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad Rusija ketina Baltarusijos teritorijoje...

Gydytojas išvardijo sutrikusios žarnyno veiklos simptomus: tai gali išprovokuoti kitas rimtas ligas

Žarnyno būklė daro itin didelę įtaką visam organizmui, net ir emocijoms. Apie tai laidoje „...

Dovilė Jablonskaitė

Apipjaustymas: ilgo lytinio akto pageidaujantys vyrai apie tai svajoja, bet urologai perspėja – dievulio duota ne šiaip sau

Gimus mergaitei dar gimdymo namuose užakcentuojama: keičiant sauskelnes prausti tik laikant...

Low De Wei

JAV plinta mirtinai pavojinga grybelinė infekcija: yra du būdai, kaip ji gali paveikti žmogaus organizmą simptomai būdingi daugeliui kitų paplitusių ligų

JAV plintančio mirtinai pavojingo, vaistams atsparaus grybelio atvejų smarkiai padaugėjo COVID-19...