„Šiuo atveju man turbūt apmaudžiausias dalykas tas, kad tai yra smūgis reputacijai. Reputacijai žmogaus, kuris yra kariuomenės vadas, kuris yra pavyzdys kariams ir didelei daliai visuomenės“, – žurnalistams Seime trečiadienio vakarą sakė ministrė pirmininkė.

Per šalį plačiai nuaidėjusią istoriją premjerė lygina su „čekiukų“ skandalu, argumentuodama, kad tokios praktikos neretai susiklosto dėl pačios sistemos spragų.

„Kažkuria prasme situacija yra panaši su savivaldybių tarybų narių čekiukais ir visomis tomis praktikomis, kai yra skiriamos kažkokios kompensacijos. Kartais šias kompensacijas yra stengiamasi maksimaliai išlaikyti šeimoje. Ir, mano nuomone, tai yra nepateisinama ir tada, kai mes kalbame apie savivaldybių tarybų narius“, – teigė I. Šimonytė.

Politikė taip pat pažymėjo, kad, siekiant išvengti dviprasmiškų situacijų, tokius dalykus derėtų spręsti naudojantis darbo užmokesčiu.

„Žmogus turi uždirbti algą ir už tą algą nuomotis butą, pirkti mašiną, gėles, saldainius, taip pat kaip ir, beje, Seime. Tos nuomonės laikausi ir dėl Seimo parlamentinių išlaidų, nepaisant to, nors ir tam nepritaria dalis Seimo kolegų“, – sakė ji.

Kiek anksčiau kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys sakė, kad nesijaučia padaręs kokią nors moralinę žalą. Visgi po viešojoje erdvėje kilusio rezonanso generolas nutarė nutraukti šią nuomos sutartį.

ELTA primena, kad Lietuvos kariuomenės vadas V. Rupšys iš savo sūnaus Vilniuje nuomojasi butą ir tam gauna 445 eurų vadinamuosius butpinigius, antradienį pranešė portalas „15min“.

Publikacijoje teigiama, kad generolas leitenantas butą Vilniuje nuomojasi iš sūnaus Dovydo, kaip nurodoma jo privačių interesų deklaracijoje – nuo 2021 m. liepos. Kariuomenės vado, kaip ir kitų profesinės karo tarnybos karių, deklaracija nėra vieša.

Žurnalistams V. Rupšys argumentavo, jog nuomojasi butą iš sūnaus, nes Vilniuje gyvena tik darbo dienomis, laikydamasis Lietuvos įstatymų. Vėliau portalui pateiktame kariuomenės atsakyme teigiama, jog V. Rupšys turi teisę nuomotis iš sūnaus, nes Vilniuje ir aplinkiniuose rajonuose nevaldo nekilnojamojo turto.

Visgi, viešojoje erdvėje kilo diskusijos dėl V. Rupšio bendravimo su „15min“ žurnalistu – keliamas klausimas, ar generolas neperžengė etikos normų.

Tuo metu parlamento gretose pasigirdo raginimų V. Rupšiui trauktis iš pareigų – Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis nemano, kad generolas gali tęsti vadovavimą kariuomenei.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)