„Kai opozicija pateikia argumentus, kodėl Arūnas Dulkys turėtų trauktis, tai aš linkiu įvardinti tą žmogų, kuris galėtų pakeisti Arūną Dulkį“, – „Žinių radijui“ trečiadienį sakė Seimo pirmininkės pavaduotojas V. Mitalas.

Pasak jo, šiuo metu, kai epidemiologinė situacija yra itin įtempta, surasti pamainą A. Dulkiui būtų sudėtinga. Jo teigimu, naujam ministrui krizės sąlygomis tektų itin greitai įsivažiuoti į ministerijos kuruojamus darbus, o ir surasti panašių kompetencijų ir laikysenos asmenį nebūtų paprasta. Be to, akcentavo A. Mitalas, atlaidžiau reikėtų žiūrėti ir į klaidas, kurias padarė A. Dulkys.

„Visi žmonės daro klaidų, mačiau, kad ir Arūnas Dulkys yra padaręs klaidų (...) bet tos klaidos yra ištaisomos ir yra ištaisytos. Tada yra „skonio klausimas“, ar mes pripažįstame, kad šiame sudėtingame poste žmogus gali padaryti keletą klaidų ir toliau dirbti, jeigu jas ištaiso“, – svarstė Laisvės frakcijai Seime priklausantis parlamentaras.

„Tikrai nebūsiu tas, kuris siūlo, kad štai, yra daug geresnių variantų, įveskime naują žmogų, kuris su sistema artimiausius kelis mėnesius tik susipažintų ir tik tada pradėtų veikti. Kas bus tas žmogus?“, – retoriškai klausė V. Mitalas.

„Tikrai valstybė praloštų, jeigu viduryje brastos būtų pradėta arklius keisti“, – prezidento Gitano Nausėdos daugiau nei prieš metus buvusiam sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai išsakytus žodžius prisiminęs, apibendrino V. Mitalas.

A. Dulkys pastaruoju metu dėl savo darbo suvaldant pandemijos sukeltą krizę sulaukia itin daug kritikos iš opozicijos ir Prezidentūros.

Prezidentas G. Nausėda pastarąją savaitę kritikavo ministrą A. Dulkį. Kaip tuomet šalies vadovas sakė žurnalistams, dėl pandemijos sukeltos krizės valdymo sulaukiantis sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys turi tik du kelius. Vienas iš jų, G. Nausėdos teigimu, yra trauktis iš posto, nes būtent ministras, pažymėjo jis, yra atsakingas už prastą epidemiologinę situaciją šalyje.

Tačiau premjerė Ingrida Šimonytė teigia nematanti pagrindo, kodėl kritikuojamas sveikatos apsaugos ministras turėtų trauktis iš einamų pareigų. Vyriausybės vadovė tikina, kad prezidento išsakomų pastabų pro ausis nepraleidžia, tačiau, akcentuoja I. Šimonytė, ministrų darbo vertinimo klausimais ji turi ir savo nuomonę.

„Prezidento žodžiai yra priimami domėn. Nėra taip, kad prezidentas pasakė ir niekas neišgirdo: išgirdo, užfiksavo, įsivertino. Bet ar tai reiškia, kad aš dabar turiu treptelti koja ir pasakyti ministrui Dulkiui trauktis? Aš tam nematau pagrindo“, – antradienį Lrytas.tv laidai „Ne spaudai“ teigė premjerė.

Benas Brunalas (ELTA)

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (195)