aA
Praėjusią savaitę Panevėžyje galingu visureigiu „Volkswagen Touareg“ sukėlusiam avariją panevėžiečio Seimo nario „darbiečio“ Petro Narkevičiaus byla jau perduoda į prokuratūrą.
Seimo nariui P. Narkevičiui gresia baudžiamoji byla
© sekunde.lt nuotr.

Praėjusią savaitę Panevėžyje galingu visureigiu „Volkswagen Touareg“ sukėlusiam avariją panevėžiečio Seimo nario „darbiečio“ Petro Narkevičiaus byla jau perduoda į prokuratūrą. Parlamentarui gali būti iškelta baudžiamoji byla, kadangi avarijos metu sužalotas vienas iš keleivių.

Kaip naujienų portalui JP sakė Panevėžio kelių policijos biuro viršininkas Virginijus Mačėnas, specialistams buvo pavesta nustatyti, kokio sunkumo sužeidimus patyrė kito automobilio, su kuriuo susidūrė parlamentaras P. Narkevičius, vairuotoja ir keleivis.

Byla perduota prokurorams

„Kadangi 66 metų „Volkswagen Bora“ keleivis patyrė sužalojimus, jam lūžo koja. Byla perduota Panevėžio miesto apylinkės prokuratūros prokurorams“, – teigė Panevėžio kelių policijos biuro viršininkas V. Mačėnas.

Kaip naujienų portalui JP sakė Panevėžio kelių policijos biuro viršininkas Virginijus Mačėnas, specialistams buvo pavesta nustatyti, kokio sunkumo sužeidimus patyrė kito automobilio, su kuriuo susidūrė parlamentaras P. Narkevičius, vairuotoja ir keleivis.

Laukia informacijos

Panevėžio apygardos prokuratūros atstovė spaudai Rasa Stundžienė JP teigė, kad prokurorė Rima Matulionienė kol kas laukia informacijos iš ikiteisminių tyrimų tarnybos apie autoavarijos dalyvių sužalojimus.

„Jeigu paaiškėtu, kad avarijos metu buvo patirti nesunkūs kūno sužalojimai, politikui būtų iškelta baudžiamoji byla pagal Baudžiamojo kodekso 281 straipsnio 1 dalį. Prokurorė tokiu atveju kreiptųsi į Seimą bei Vyriausiąją rinkimų komisiją dėl Seimo nario P. Narkevičiaus teisinės neliečiamybės panaikinimo“, – sakė R. Stundžienė.

Neliečiamybę panaikintų

Vyriausios rinkimų komisijos (VRK) narė Svetlana Misevičienė teigė, kad jeigu VRK gautų prašymą iš Panevėžio apygardos prokuratūros dėl Seimo nario P. Narkevičiaus teisinės neliečiamybės panaikinimo, šis prašymas būtų patenkintas.

Seimo nariui P. Narkevičiui gresia baudžiamoji byla
© sekunde.lt nuotr.

„Kol kas VRK iš Panevėžio apygardos prokuratūros nėra gavusi jokio prašymo. Gavus prašymą panaikinti teisinę neliečiamybę, šis klausimas būtų svarstomas artimiausiame posėdyje rugsėjo 28 dieną“, – teigė S. Misevičienė.

Nebijo teisinių pasekmių

Pats politikas P. Narkevičius apie jam keliamą baudžiamąją bylą nebuvo informuotas ir liko nustebęs. Tačiau politikas nebijo nei teisinių, nei politinių avarijos pasekmių. Jis pasiryžęs už avariją atsakyti.

„Pripažįstu savo kaltę, kadangi pažeidžiau kelių eismo taisykles. Esu kaltas ir elgsiuosi taip, kaip bus nuspręsta“,- teigė Seimo narys.

Jaučiasi gerai

Seimo narys P. Narkevičius naujienų portalui JP patikina, kad po avarijos jaučiasi puikiai ir į darbus vėl kimba gana intensyviai. Tačiau šią savaitę vykusiuose kandidatų į Seimą rinkimų debatuose Panevėžyje ir internetinėje televizijoje „LNK GO“ politikas nedalyvavo.

Naujienų portalui JP pasiteiravus, ar politikas jau prarado viltis laimėti rinkimus, kaip ir 2012 metais, o gal vis dėlto yra įsitikinęs savo pergale ir nesistengia rodytis viešojoje erdvėje, P. Narkevičius teigė anaiptol, tokie spėjimai nėra teisingi.

„Panevėžyje vykusiuose debatuose nepasirodžiau, kadangi mirė Seimo narės ir Biudžetų ir finansų komiteto narės Irenos Degutienės mama. Aš kaip šio pirmininkas privalėjau parodyti pagarbą ir nuvykti į šermenis. Apie savo nedalyvavimą pranešiau ne tik debatų moderatoriui Tomui Dapkui, bet ir paskelbiau atsiprašymą socialiniame tinkle „Facebook““, – teisinosi P. Narkevičius.

Tačiau naujienų portalui JP nepavyko rasti jokių politiko įrašų socialiniame tinkle apie aplinkybes, dėl kurių šis nedalyvavo vykusiuose debatuose Panevėžyje.

Atsiprašė nukentėjusių

JP jau rašė, kad Seimo narys „darbietis“ Petras Narkevičius, Panevėžyje vairuodamas visureigį „VW Touareg“, Vilties gatvės ir Liepų alėjos sankryžoje sukėlė avariją. P. Narkevičius nepraleido pagrindine važiuojančio automobilio, vairuojamo 20 metų panevėžietės. Po susidūrimo politiko visureigis užvažiavo ant šaligatvio ir atsitrenkė į namo tvorą.

Po autoavarijos nukentėjusi „Vokswagen Bora“ vairuotoja vienai dienai buvo paguldyta į Panevėžio respublikinę ligoninę. Po dienos jauna mergina paleista gydytis namuose nesunkių kūno sužalojimų. Pats seimūnas pasitempė kaklo raiščius. Jis dar vaikšto su kaklo įtvaru.

Po policijos ekspertizės nustatyta, kad abu vairuotojai buvo blaivūs. Parlamentaras patvirtino, kad į sankryžą įvažiavo nesustojęs ir mažų mažiausiai neapsidairęs.

Visureigis „VW Touareg“ buvo išnuomotas lizingu už parlamentines lėšas naujos kadencijos pradžioje.

Būtų ne pirmas praradęs neliečiamybę

Jei Panevėžio prokurorai, susipažinę su bylos medžiaga nuspręstų kelti baudžiamąją bylą ir kreiptis į VRK dėl teisinės Seimo nario P. Narkevičiaus neliečiamybės panaikinimo, šis nebūtų pirmasis panevėžietis, kuriam artėjančiuose Seimo rinkimuose panaikintas imunitetas.

Vakar VRK posėdyje neliečiamybę prarado buvęs Panevėžio miesto meras, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų daugiamantaniame sąraše į Seimą kandidatuojantis Vitalijus Satkevičius.

Naujienų portalas „Jūsų Panevėžys“
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Lietuvoje – siūlymas dirbti 4 darbo dienas per savaitę už tą patį atlyginimą: tai išbandžiusi įmonė sako, kad pasiteisina (206)

Vėl kyla diskusijos dėl keturių dienų darbo savaitės. To žadama siekti Lietuvos socialdemokratų...

Po JAV ataskaitos – naujas išpuolis Lietuvoje: taikiniai pasirinkti neatsitiktinai (370)

Vos diena. Tiek užtruko programišiai, surengę kibernetinę ataką Lietuvoje po to, kai JAV...

Po pasaulį nuolat keliaujantis verslininkas Jokūbas Laukaitis: karantinas mane užklupo pačiu laiku (30)

Po pasaulį nuolat keliaujantis idėjų kupinas verslininkas Jokūbas Laukaitis , daugiau nei pusei...

Andrius Almanis | D+

Kruvinojo barono saulėlydis: jį radę „raudonieji“ negalėjo patikėti, kad tai – legendinis tironas III dalis

1921 m. pradžioje ties Mongolijos siena telkėsi vis daugiau bolševikų dalinių, kai kurie net...

Top10. Gamintojai griebiasi už galvų – pasaulyje siaučianti jėga Lietuvos neaplenkė (68)

Pasaulis, pamažu išsivaduojantis iš koronaviruso pandemijos gniaužtų, regis jau galėtų kiek...

TS-LKD atstovas žodžių apie Nausėdą nebesirenka: ar jis tinkamas atstovauti tokio aukšto pilotažo susitikime Prezidentūros reakcija lakoniška (883)

Įtampa tarp Seimo ir Prezidentūros dėl Lietuvos atstovavimų Europos Vadovų Taryboje auga. Seimo...

Artimiausiu metu – prastos sinoptikų žinios: iki šilumos dar teks iškęsti ne vieną nemalonią dieną (1)

Ketvirtadienio dieną dangų dengs gana tankių debesų sluoksnis, kurį retsykiais praplėš skaisti...

VTEK pradėjo tyrimą dėl aplinkos ministro Simono Gentvilo (46)

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl aplinkos ministro, liberalo...

Feisbuke sparčiai išplitęs vaizdas apie milžiniškas vynuogių kekes Ukrainoje sulaukė ekspertų reakcijos (30)

Feisbuko grupės ir kiti socialinių tinklų forumai – vietos, kuriose sparčiai sklinda melagienos...

Čempionų lygos finale susigrums du anglų futbolo milžinai (13)

UEFA Čempionų lygos finale gegužės pabaigoje susigrums „Manchester City“ ir Londono...