Akcija „Apginkime vaikus dabar“ rengiama antradienį, vidurdienį, prie Seimo.

Visuomenininkai taip pat ragina rašyti Seimo nariams elektroninius laiškus, raginančius priimti smurtą prieš vaikus draudžiančias įstatymo pataisas.

„Pripažinkime pagaliau vaikus lygiaverčiais žmonėmis ir susitarkime ginti juos nuo visų smurto rūšių ir formų“, – organizatorių išplatintame pranešime cituojama Paramos vaikams centro, vieno iš akcijos organizatorių, vadovė psichologė Aušra Kurienė.

Akciją taip pat palaiko Seimo nariai Dovilė Šakalienė ir Mykolas Majauskas, aktorė Elžbieta Latėnaitė, kiti žinomi visuomenės veikėjai, Nevyriausybinių organizacijų koalicija, vienijanti 13 organizacijų dirbančių su vaikais ir vaikams, bei pavieniai asmenys.

Skriaudžiamų vaikų likimui neabejingi piliečiai jau tris kartus piketavo prie Seimo, siekdami atkreipti dėmesį, kad apsaugoti vaikus aiškiai smurtą apibrėžiančiais įstatymais delsiama, o dėl to atsakomybė tenka Seimo nariams.

Jie atkreipia dėmesį, kad šiuo metu galiojančiuose teisės aktuose nėra aiškaus psichologinio, fizinio smurto ir nepriežiūros apibrėžimo.

Apibrėžimai, esantys Baudžiamajame kodekse, atspindi tik kraštutinius atvejus, už kuriuos numatoma baudžiamoji atsakomybė.

Tačiau, pasak psichologės, vaikų – smurto aukų ekspertės Ievos Daniūnaitės, didžioji dalis smurto prieš vaikus atvejų turi būti sprendžiami ne baudžiamosiomis priemonėmis.

„Svarbiausia, kad smurtas būtų kuo anksčiau atpažįstamas, sustabdomas, o vaikai ir šeimos laiku gautų pagalbą“, – sakė psichologė.

Akcijos organizatorių teigimu, oficiali užregistruotų smurto prieš vaikus atvejų statistika yra tik ledkalnio viršūnė ir neatspindi realios padėties.

Vaiko teisių apsaugos skyrių duomenimis, 2015 m. nuo smurto nukentėjo 1579 vaikai (1669 atvejai).

Tačiau realiai jų gali būti kelis ar keliolika kartų daugiau, ką rodo psichologų darbo su vaikais bei šeimomis praktika.

Nestabdomo smurto pasekmės didelės – vaikų elgesio ir mokymosi sunkumai, psichinės ir fizinės sveikatos problemos suaugus, aukštesnė savižudybės ir polinkio į nusikaltimus rizika.

Antradienį prie Seimo akciją surengė iniciatyvos priešininkai: