aA
Seimo narys, socialdemokratas Artūras Skardžius gali džiaugtis – šie metai jam buvo tikrai sėkmingi. Tiek politiškai, tiek finansiškai.
Artūras Skardžius
© DELFI / Valdas Kopūstas

Šių metų pradžioje A. Skardžiaus žmona Snieguolė Skardžiuvienė pardavė verslą – didžiulius žemės plotus Dauguose valdančią bendrovę „Kornelita“. Nors formaliai įmonę pirko Lietuvoje registruotas verslas, tikrieji jo savininkai – maskviečiai, besiverčiantys statybomis, prekyba auksu ir daugybe kitų verslų. Beje, solidžia suma Skardžių šeimos kišenes papildę verslininkai Dauguose sumojo investuoti į labai specifinį sektorių – žolės riedulį.

Na, o A. Skardžius atsisako atskleisti, kiek pinigų jo sutuoktinė gavo iš šio sandorio. Paklaustas, ar žinojo apie maskvietišką pinigų kilmę, parlamentaras buvo lakoniškas: „Koks man skirtumas?“

Pėdsakai iš Alytaus veda į Maskvą

Šių metų sausį S. Skardžiuvienė „Kornelitos“ akcijas pardavė Alytuje registruotai bendrovei „Daugų sala“. Tačiau tikrieji šio verslo savininkai – toli gražu ne alytiškiai.

Registrų centro DELFI pateiktais duomenimis, naujoji Skardžių įmonės savininkė įsteigta tik pernai vasarą. Iki 2012 m. lapkričio pabaigos, „Daugų salos“ vienintelis akcininkas buvo alytiškis Virginijus Simanavičius. Tačiau praėjusių metų lapkričio 27 d. jis 90 proc. įmonės akcijų perleido Maskvoje registruotai ribotos atsakomybės bendrovei „Tradicija-L“.

Pastaroji bendrovė – dar naujesnė už „Daugų salą“. „Tradicija-L“ įregistruota tik 2012 m. spalio 22 d.

Žolės riedulys – perspektyvi investicija?

Maskviečių pirkinys – tikrai įspūdingas. „Kornelitai“ priklausė poilsio bazė prie pat Daugų, Salos kaime, užėmusi 15 hektarų žemės prie ežero. Beje, poilsiavietės pavadinimas – „Daugų sala“.

Registrų centro duomenimis, „Daugų salai“ šiuo metu priklauso du žemės sklypai Salos kaime.

DELFI turimais duomenimis, „Daugų salos“ pagrindinės akcininkės – Maskvos įmonės „Tradicija-L“, savininkai yra armėnų tautybės Rusijos piliečiai. Didžiausias „Tradicija-L“ akcininkas – verslininkas Ara Ginosjanas, valdantis trečdalį bendrovės akcijų. 10 jo verslo partneriai valdo smulkesnius akcijų paketus – po 6,67 proc. Tiesa, DELFI pavyko gauti šiemet gegužę pateiktą „Tradicija-L“ akcininkų sąrašą. Kokia įmonės akcininkų sudėtis buvo sausį, perkant „Kornelitą“ iš S. Skardžiuvienės, nustatyti nepavyko.

Na, o solidžius pinigus už „Kornelitos“ akcijas paklojusio verslo savininkai puoselėja kiek netikėtas vizijas. Poilsiavietę įgiję naujieji savininkai čia planuoja plėtoti ne tik turizmo verslą, bet sportą. Tiksliau – dideliu populiarumu pasigirti negalintį žolės riedulį.

Apie armėnų planus Dauguose DELFI jau rašė. Tiesa, naujieji S. Skardžiuvienės verslo savininkai nebuvo linkę atvirauti.

„Konkrečiau apie planus bus galima kalbėti po akcininkų susirinkimo, kuris vyks metų pabaigoje“, – DELFI teigė vienas „Tradicija-L“ akcininkų Hračas Petrosianas.

Verslo imperija: nuo kepyklų iki aukso

Rusijos registro duomenimis „Tradicija-L“ deklaruojama veiklos sritis – nekilnojamasis turtas (NT). Tačiau įmonės akcininkai turi kur kas daugiau verslų. Daugiausiai – statybų kompanijas, tačiau netrūksta ir į prabangą orientuotų veiklų.

Kepyklos, didmeninė ir mažmeninė prekyba, NT sektorius, viešbučiai ir restoranai, finansinis tarpininkavimas, skalbimas – tokios pagrindinės ir papildomos veiklos deklaruojamos su „Tradicija-L“ siejamų įmonių profiliuose Rusijos įmonių kataloguose. Na, o jau minėto H. Petrosiano vadovaujama įmonė „Urartu“, katalogo rusprofile.ru duomenimis, užsiima daugybe veiklų. Tarp jų – ir didmeninė prekyba auksu ir kitais tauriaisiais metalais, didmeninė prekyba brangakmeniais.

Etikos sargų logika: didžiulis sandoris – daugiau nei 10 tūkst. litų

Kaip ir dera sąžiningam politikui, A. Skardžius tvarkingai deklaravo „Kornelitos“ pardavimo sandorį. Jis nurodė, kada ir kam jo sutuoktinė pardavė šeimos verslo akcijas. Tačiau sandorio suma įslaptinta. Tuo pasirūpino Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK), atsakinga už politikų interesų deklaracijų viešinimą.

Mat VTEK nusprendė, kad nėra jokio skirtumu, kokiomis sumomis pilnėja politikų kišenės. Etikos sargų nuomone, pakanka nurodyti, kad sandorio suma viršija 10 tūkst. Lt. Taigi A. Skardžiaus deklaracija viešinama pagal geriausias VTEK logikos tradicijas: visuomenė gali sužinoti, kad didžiules valdas prie ežero turinti įmonė parduota už daugiau nei 10 tūkst. Lt. Kiek daugiau – VTEK nemato prasmės atskleisti.

A. Skardžiaus turto deklaracijoje pajamos iš „Kornelitos“ pardavimo taip pat neatsispindi. Mat spalį paviešinta politiko ir jo žmonos turto deklaracija už 2012 metus, o sandoris įvyko šių metų sausį.

O ir be šio sandorių Skardžių šeima gali drąsiai vadintis milijonieriais. Iki „Kornelitos“ pardavimo sutuoktinių privalomas registruoti turtas buvo vertas 1,21 mln. Lt, piniginėmis lėšomis jie turėjo sukaupę dar apie 419,5 tūkst. Lt. Be to, prispaudus bėdai Skardžiai bet kada gali prispausti skolininkus. A. Skardžius deklaravo paskolinęs ir dar neatsiėmęs 415 tūkst. Lt, S. Skardžiuvienė – 440 tūkst. Lt. Taigi realiai Seimo nario ir jo žmonos turtas vertas apie 2,48 mln. Lt.

A. Skardžius: koks man skirtumas?

A. Skardžius DELFI teigė atskleisiąs, kiek jo žmona uždirbo iš „Kornelitos“ akcijų pardavimo. Tiesa, ne dabar, o tada, kai bus paviešinta jo šeimos turto deklaracija už šiuos metus. Kitaip tariant – kitų metų spalį, kai bus oficialiai paskelbtos politikų ir tam tikras pareigas užimančių valstybės tarnautojų turto deklaracijos.

„Deklaracijos, kai bus paskelbtos už 2012 metus, ir matysite. O kas čia yra?“ - nusistebėjo A. Skardžius.

Politikas teigė nesiejantis savo ir žmonos kišenių. „Akcijos ne mano, o žmonos. Jinai pardavė, jinai – privatus asmuo. Jos reikalas. Pardavė akcijas, gavo pinigų – ir tiek. (...) Tai yra mano žmonos privatus reikalas. Jai privalu, ,kaip mano sutuoktinei, deklaruoti. Ir bus atskleista“, - teigė A. Skardžius.

Dabar viešinti sandorio vertės politikas teigė nematantis reikalo.

Žygiu dėl suskystintų gamtinių dujų terminalo pagarsėjęs parlamentaras pareiškė nematantis skirtumo, iš kur atkeliavo pinigai.

„Koks man skirtumas, kur yra kas registruota? - rėžė A. Skardžius, paklaustas, ar žinojo, kad žmonos verslą pirko Maskvoje registruoto verslo valdoma „Daugų sala“. - Man svarbu, kad pinigus moka Lietuvoje. Pinigai mokami pavedimu. O visa kita mane mažiausiai domina.“

Galiausiai politikas nurodė, esą sandorio vertė nesiekė milijono litų. „Ne, ne su šešiais (nuliais – DELFI). Mažesnis, bet normaliai“, - džiaugėsi A. Skardžius.

Dienraštis „Verslo žinios“ yra skelbęs, kad armėnai „Tradicija-L“ akcininkai už savo investiciją paklojo apie 600 tūkst. eurų (maždaug 2,07 mln. Lt). Tačiau A. Skardžius patikino, kad jo šeima tokių pinigų neregėjo.

Jis taip pat pareiškė, esą žmona galėjo uždirbti daugiau, jei „Kornelitą“ būtų pardavusi prieš keletą metų, NT burbulo pike.

Parlamentaras teigė žinojęs, kad žmona verslą parduoda armėnams, ir paragino dairytis ne po jo kišenes, o po konservatorių Vyriausybės darbus.

„Jūs geriau domėkitės valstybės iššvaistytais pinigais. Nes šiandieną prokuroras sakė, kad nėra prokuratūroje kam tirti. O jūs dabar knaisiojatės privačiais dalykais“, - pyktelėjo A. Skardžius.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Dėl 100 tūkst. ryžosi ekstremaliam eksperimentui: žmogaus protui tai per žiaurus išbandymas haliucinuoti pradėjo jau 3 parą (28)

Richas Alati tegalvojo apie šešiaženklę sumą. Kad ją laimėtų, jam tereikėjo ištverti 30...

Pagrindinis priekaištas Skverneliui: ką jo vietoje darė Grybauskaitė (245)

Į prezidentus kandidatuojantis Saulius Skvernelis teigė nematąs priežasčių, kodėl turėtų...

(Ne)Grįžtu. Apie tradicijas mirusįjį šarvoti lovoje ir emigracijoje palaidotus lietuvius (22)

Kai kurie nė neketina grįžti iš emigracijos, kiti apie tai svajoja dešimtmetį, o dar kiti...

Kaltinimų dėl neva išsigalvoto neįgalumo sulaukusi Antonovienė pratrūko: tik retas žino, kokią kainą moku už sportą (79)

„Mafijos tėvu“ vadinamo Vido Antonovo žmona Rima neseniai ir vėl atsidūrė dėmesio centre....

Miestietis laimingas pabėgęs į ekologišką vienkiemį, kuriam valdininkai net nesuteikia adreso (4)

Jei kadaise kauniečiui Tomui Didžiuliui kas būtų pasakęs, kad jis, tikras miesto vaikas, augęs...

Rimvydas Valatka. Antrasis Mesijo atėjimas – iš Rusnės betliejaus (937)

Vieni statė postamentus Raiteliui ir Basanavičiui. Kiti už valdiškus pinigus statėsi estakadą...

Atleisk ir pamiršk: kaip išsilaisvinti iš pykčio, pagiežos ir skausmo (1)

Būti visada nuolankiam, priimti viską, kaip yra, ir laukti, kol likimas visas problemas išspręs...

„Nevėžio“ stratego apmaudas ir saviškių neatpažinęs Šaras: kai kurie nebūtų patekę net į dublerius (2)

Nuožmi kova iki paskutinių lemiamo ketvirčio sekundžių ir dramatiška Kauno „Žalgirio“...

Skandalas Žiežmarių gimnazijoje: paviešinti pamokos garso įrašai verčia krūptelėti papildyta direktorės ir švietimo ministro komentaru (2540)

Šeštadienio vakarą Žiežmarių gimnaziją apgaubė tamsus šešėlis – mokymo įstaigos...