aA
Seimas svarstys įstatymo pataisas, kuriomis siūloma keisti LRT valdymą. Po pateikimo parlamentarai joms pritarė.
© DELFI / Andrius Ufartas

Už įstatymo projektą pateikimo stadijoje balsavo 50, prieš - 36, susilaikė 2 parlamentarai.

Už balsavo 41 „valstiečių“ frakcijos narys, prieš balsavo tik Raimundas Martinėlis, o susilaikė Vytautas Bakas. Taip pat įstatymo pataisas palaikė penki Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – krikščioniškų šeimų sąjungos nariai, ir du socialdarbiečiai – Atūras Skardžius ir Rimantas Sinkevičius.

Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas domėjosi, kodėl skubama priimti įstatymą nesulaukus Konstitucinio Teismo (KT), į kurį yra kreipęsi Seimo nariai, išvados.

R. Karbauskis atsakė, kad į KT yra kreiptasi dėl Seimo komisijos, kuri tyrė LRT darbą, išvados, o ne dėl įstatymo projekto. Jo nuomone, pasiūlymui, tai, kas pateikta, jokiam KT išaiškinimui neprieštarauja.

Konservatorė Gintarė Skaistė atkreipė dėmesį į Europos transliuotojų sąjungos atsakymą, kuriame sakoma, kad įstatymas „statomas ne ant tų pamatų“. Mykolas Majauskas klausė, kas yra negerai su LRT, kad reikia siūlyti tokius pokyčius.

R. Karbauskis rekomendavo paskaityti komisijos LRT veiklai tirti išvadas. Jis žadėjo, kad po pateikimo niekas neskubės priiminėti pataisų, ir vyks plati diskusija.

Projektą gynysi A. Širinskienė politizavimo rizikos nemato

Projektą gynusi „valstietė“ Agnė Širinskienė dėstė, kad esą LRT įstatymas apaugo mitais. Argumentus, kad obudsmeno pareigybė politizuos nacionalinį transliuotoją, ji vadino pasaka, ir teigė, kad ji atsirado LRT generalinės direktorės prašymu.

Jai yra sunkiai įsivaizduojama, kaip LRT galėtų būti politizuojama, kai keturios vietos taryboje atiduodamos mokslo bendruomenei, ir nesuvokiamas, kuo blogas valdybos atsiradimas.

Armonaitė: vadino asmenine Karbauskio ir Širinskienės ambicija

Parlamentarė Aušrinė Armonaitė vadino įstatymo projekto pateikimą asmenine R. Karbauskio ir A. Širinskienės ambicija, įsižeidus ant Seimo narių, kurie atmetė tyrimo išvadas.

Ji atkreipė dėmesį, kad pagal šį projektą yra neaiškus ombudsmeno teisinis statusas. Tai bus jau trečias pareigūnas, kuris turėtų reguliuoti LRT veiklą.

Parlamentarei atrodo ydinga, kad reikalavimai nariams į valdybą ir tarybą yra siauri, reikalaujama penkių arba dešimties metų (ombudsmeno atveju) darbo pagal specialybę patirties.

Kaip rašė BNS, šiuo projektu būtų keičiami visuomeninio transliuotojo valdymo principai: būtų steigiamas naujas valdymo organas – valdyba, trumpinama tarybos narių kadencija, keičiama jos formavimo tvarka.

LRT taryba Seimo narių prašo neskubėti su nauja įstatymo redakcija, išklausyti ekspertus. Visuomeninio transliuotojo vadovybė yra išsakiusi nuogąstavimus, kad valdančiųjų inicijuojami pakeitimai kelia grėsmę LRT nepriklausomumui.

Naują įstatymo redakciją Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovas Ramūnas Karbauskis registravo su LRT veiklą tyrusios komisijos nariais. Projektas atitinka šios komisijos išvadas, tačiau joms gruodžio pabaigoje nepritarė Seimas.

Opoziciniai konservatoriai Seimo plenarinio posėdžio išvakarėse registravo savo parengtą naujos redakcijos LRT įstatymo projektą, anot jų, parengtą pagal britų nacionalinio transliuotojo BBC analogiją, tačiau į darbotvarkę projektas neįtrauktas.

„Valstiečių“ pataisos siūlo, kad naujai steigiama valdyba būtų atsakinga už LRT valdymą, struktūros planavimą, ūkinę veiklą, sutarčių, jei sandorio suma yra didesnė kaip 29 tūkst. eurų, sudarymą.
Valdyba prižiūrėtų LRT generalinio direktoriaus veiklą, galėtų teikti siūlymus LRT vadovui atšaukti jo sprendimus, jei šie prieštarauja įstatymams, LRT tarybos ar valdybos sprendimams. Kaip ir tarybos, valdybos sprendimai LRT būtų privalomi.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
5.0000

Top naujienos

Amerikoje ir Vokietijoje įsijungė panikos režimas: ką dabar daryti su savo pinigais (93)

Kai Vokietija nusičiaudi, Europa suserga, o kai nusičiaudi Jungtinės Valstijos , suserga visas...

Romas Sadauskas – Kvietkevičius. Prezidentui naudinga leisti „valstiečiams“ likti valdžioje iki kadencijos pabaigos (53)

Žolinės savaitę naujojo derliaus Vyriausybė dar nepašventinta, o senosios jau beveik nebėra, bet...

Sodininkai kyla į kovą: kodėl galima vogti, apgaudinėti ir nieko už tai nebus (8)

„Jiems galima vogti, apgaudinėti ir nieko už tai nebus“, – nusivylusi ištarė Salomėja...

Rinktinės sudėtis rungtynėms su Rusija — be Jono Valančiūno (23)

Pasirodymą turnyre Suomijoje tęsianti Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė surengė treniruotę,...

Direktorius su BMW pajūryje leistiną greitį viršijo dvigubai – 180 km/val. (39)

Šį savaitgalį, kai Karklėje vyksta didelis muzikos festivalis, pajūryje dirba ir iš Vilniaus...

Apsilankęs Lvove išgirdo: paskolinkit Grybauskaitę (144)

Abiejų Tautų Respublikos pėdsakai, turistinių erdvių išnaudojimas perduoti svarbioms žinutėms...

„Karklėje“ dirbantys policijos pareigūnai vos spėja suktis: pavogtas brangus automobilis, rasta narkotikų (35)

Nuo ketvirtadienio Karklėje vykstantis festivalis „Karklė“ į pajūrį pritraukė...

Užkalnis: kiek kainuoja brangiausias mano širdžiai kvapas? (64)

D&G Le Bateleur 1 by Dolce & Gabbana Apie šiuos kvepalus kažkodėl niekada nerašiau, nors...

Nuotraukose parodė tikruosius plastiko atliekų kiekius: jis ir mūsų lėkštėse (3)

Apie plastiką mūsų buityje, aplinkoje ir net ekonomikoje vis garsiau kalba visas pasaulis....

Ekspertai įvardijo didžiausią grėsmę Lietuvai – jei valdžia nesiims veiksmų, tai gali būti pražūtinga (490)

Jungtinės Tautos prognozuoja, kad Lietuvoje dvidešimt pirmojo amžiaus pabaigoje gyvens kone perpus...