aA
Seimas po kelis mėnesius užtrukusių diskusijų palaimino nepilnamečių apsaugos įstatymo pataisas, kuriose nebeliko įpareigojimo riboti palankios informacijos apie homoseksualius santykius sklaidą. Tačiau nuo kitų metų kovo bus ribojama informacija, kuria skatinami lytiniai santykiai ar kitokia nei Konstitucijoje ir Civiliniame kodekse įtvirtinta santuokos sudarymo bei šeimos kūrimo samprata, niekinamos šeimos vertybės.
© A.Didžgalvio nuotr.

Už Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos įstatymo pataisas antradienį balsavo 58 parlamentarai, prieš – 4, susilaikė 25.

Šiuo įstatymu apibrėžiami, be kita ko, visos viešosios informacijos, kuri daro neigiamą poveikį nepilnamečiams, kriterijai, jos skleidimo tvarka. Neigiamą poveikį vaikams, kaip teigiama įstatyme, daro viešoji informacija, kuri gali būti žalinga psichinei ar fizinei sveikatai, fiziniam, protiniam, dvasiniam ar doroviniam vystymuisi.

Jai priskiriama informacija, kuria skatinama nepilnamečių seksualinė prievarta ir išnaudojimas, nepilnamečių lytiniai santykiai; lytiniai santykiai apskritai; niekinamos šeimos vertybės, skatinama kitokia, negu Konstitucijoje ir Civiliniame kodekse įtvirtinta santuokos sudarymo bei šeimos kūrimo samprata.

Įstatyme minima smurtinio pobūdžio informacija, be to, skatinanti agresyvumą ir nepagarbą gyvybei; erotinio pobūdžio; sukelianti baimę ar siaubą; skatinanti lošti ar dalyvauti žaidimuose, kai sudaromas lengvo laimėjimo įspūdis; skatinanti savęs žalojimą ar savižudybę; susijusi su nusikalstamos veikos modeliavimu.

Taip pat – informacija, kai skatinamas turto naikinimas ar gadinimas; kai stambiu planu rodomas mirusio, mirštančio arba žiauriai sužaloto žmogaus kūnas, nebent to reikia asmens tapatybei nustatyti; kuria palankiai vertinama priklausomybė nuo narkotinių, toksinių, psichotropinių medžiagų, tabako, alkoholio arba skatinamas jų vartojimas, gamyba, platinimas ar įsigijimas; kuria teigiamai vertinama nusikalstama veika; kuria skatinamas žmogaus orumą žeminantis elgesys; kuria tyčiojamasi iš žmogaus ar žmonių grupės dėl tautybės, rasės, lyties, kilmės, neįgalumo, seksualinės orientacijos, socialinės padėties, kalbos, tikėjimo, įsitikinimų, pažiūrų ar panašių pagrindų; kai demonstruojami inscenizuoti paranormalūs reiškiniai, sudarant šių reiškinių tikrumo įspūdį; kai vartojami nešvankūs posakiai, žodžiai ar nepadorūs gestai; kai patariama, kaip pasigaminti, įsigyti ar naudoti sprogmenis, narkotines ar psichotropines medžiagas, kitus gyvybei ar sveikatai pavojingus dalykus; kuria skatinami blogi mitybos, higienos ir fizinio pasyvumo įpročiai; kai demonstruojami masinės hipnozės seansai, kurių poveikio objektas yra auditorija.

Įstatymas draudžiama skleisti, be kita ko, pornografinio turinio, nepilnamečių seksualinę prievartą ir išnaudojimą skatinančią ir (ar) savitikslį smurtą pateikiančią informaciją.

Neigiamą poveikį nepilnamečiams daranti informacija gali būti skleidžiama nesilaikant ribojimų, jei jos turinį sudaro tik informacija apie įvykius, politinius, socialinius, religinius įsitikinimus ar pasaulėžiūrą; ši informacija yra reikšminga moksliniu ar meniniu požiūriu arba reikalinga tyrimams, švietimui ar ugdymui; yra viešas interesas ją skelbti; jos mastas ir poveikis yra mažareikšmiai.

Pataisas buvo žadama priimti praėjusią savaitę, tačiau tam nepakako balsavime dalyvavusių parlamentarų.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Juozaičio pranašystė: jei taip toliau, po 20 m. nebebus lietuvių kalbos ir tautos (1379)

„Niekada taip nebuvo, kad lietuvis taip ėstų lietuvį. Po bet kurio straipsnio tokių keiksmų...

Su Nekrošiumi dirbusios aktorės vos tramdo ašaras: taip netikėta, taip staiga (35)

Antradienio rytą Lietuvą žaibiškai apskriejo liūdna žinia – mirė garsus teatro režisierius...

Orai: laikysis lengvas šaltukas

Lapkritis persirita į paskutinį dešimtadienį ir, panašu, artėja prie jam būdingų orų.

Andrius Užkalnis: mano šuo maitinasi geriau negu visa tavo šeima (473)

Lietuviai, nacionalinio maisto gadintojai. Ar pastebėjote, kad lietuviai blogiausiai elgiasi su tuo...

Markauskas pardavė jį iš posto išvertusį ūkį: politika privertė daryti greitus sprendimus (24)

Per patį skandalo dėl neteisėtai ariamos žemės įkarštį tuometinis žemės ūkio ministras...

Tenerifėje atostogavęs lietuvis apie salai smogusią stichiją: sakė, kad tai – anomalija (26)

„Tai ne eilinis įvykis, nes anomalija ne bet ką vadina“, – taip savaitgalį šėlusią...

DELFI autoriai pagerbti Titanų statulėlėmis (20)

Antradienio vakarą į iškilmingą vakarą MO muziejuje rinkosi DELFI autoriai ir bičiuliai. Čia...

Antrame kėlinyje įvarčiais prapliupę serbai sutriuškino Lietuvos rinktinę (202)

Lietuvos futbolo rinktinė sužaidė geriausią pirmą kėlinį UEFA Tautų lygoje, tačiau antrajame...

Neuromokslininkas Bredesenas: norite nesusirgti Alzheimeriu – venkite pagrindinių ligos sukėlėjų (27)

„Holistic Primary Care“ redaktorius Erikas Goldmanas kalbasi su dr. Dale’u Bredesenu –...

„Žalgirį“ CSKA pasitiko netikėtai vėsiai, bet su komplimentais specialiai Krepšinis.lt iš Maskvos (3)

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai antradienio vakarą surengė pirmąją treniruotę Maskvoje prieš...