Teisėjos Leonardos Gurevičienės pirmininkaujama trijų teisėjų kolegija paskelbė, kad atmeta R. Žilinsko, M. Gurskio ir valstybės kaltinimą palaikiusios Vilniaus miesto apylinkės prokuratūros skundus. Prokurorai siekė, kad R. Žilinskas būtų nuteistas, o šis siekė, kad būtų nutraukta jam iškelta administracinė byla. M. Gurskis teismo prašė jį išteisinti.

Tačiau, pasak teismo, pirmosios instancijos teismas priėmė pagrįstą nuosprendį ir pagrįstai R. Žilinskui iškėlė administracinio teisės pažeidimo bylą, nors jo padaryta veika buvo „ties riba“ tarp baudžiamosios ir administracinės atsakomybės.

Kadangi teismo nutartis įsiteisėjo nuo jos paskelbimo, Vilniaus miesto pirmasis apylinkės teismas Seimo nariui netrukus turėtų iškelti administracinę bylą dėl viešosios tvarkos pažeidimo bei policijos pareigūnų įžeidimo. Administracinė byla bus keliama ir M. Gurskiui.

„Asmeniškai, mano požiūriu, teisingumas triumfuoja, bet man labai neramu dėl mano draugo Marko“, - išgirdęs, kad teismas jam palieka išteisinamąjį nuosprendį, o M. Gurskį nuteisia, žurnalistams sakė buvęs televizijos „Žinių“ laidos vedėjas.

Teismas dar praėjusių metų gruodį paskelbė, kad R. Žilinsko ir M. Gurskio veiksmai dėl pasipriešinimo policininkams turėtų būti vertinami kaip administraciniai pažeidimai – teismas rėmėsi suformuota Lietuvos Aukščiausiojo Teismo praktika. Joje numatyta, kad baudžiamojon atsakomybėn gali būti traukiami tik tie asmenys, kurie valstybės tarnautojams ir pareigūnams pasipriešino aktyviais veiksmais – sudavė smūgius, padarė kūno sužalojimą. Be to, pagal teismų praktiką, baudžiamoji atsakomybė gali grėsti ir tuomet, kai pasipriešinusiųjų asmenų veiksmuose yra realų pavojų sukeliantys grasinimai.

Pasak teismo, R. Žilinskas ir M. Gurskis fizinio smurto prieš pareigūnus nenaudojo ir juo negrasino, o tik spyriojosi vedami į policijos automobilį po incidento su taksistu, todėl už tokių veikų padarymą asmenys turėtų būti baudžiami administracine tvarka.

Teismas taip pat pažymėjo, kad Seimo narys turi būti patrauktas administracinėn atsakomybėn ir dėl pareigūnų įžeidimo, kai juos išvadino įvairiais necenzūriniais žodžiais.

„R. Žilinsko pasakyti žodžiai „mentai, pederastai, gaidžiai“, siūlymai čiulpti vyrišką lytinį organą, teismo vertinami kaip necenzūriniai žodžiai, kurie vienareikšmiai vartojami siekiant užgauti ar pažeminti asmenį, - vardydamas motyvus, kodėl parlamentaras išvengė atsakomybės baudžiamąja tvarka sakė teisėjas G. Dzedulionis. - R. Žilinskas šiuos necenzūrinius žodžius vartojo neadresuodamas jų būtent kuriam nors konkrečiam nukentėjusiajam. Vietos ir įvykio aplinkybės leidžia suprasti, kad tie žodžiai buvo skirti pareigūnams. Nukentėjusieji teisme pripažino, kad R. Žilinskas elgėsi daug santūriau nei M. Gurskis – nurodytos aplinkybės ir jų veiksmų mažesnis intensyvumas leidžia teismui įtarti kaip neapibrėžtą neblaivaus asmens plūdimąsi, įžeidžiantį policijos pareigūnus. Už tai yra numatyta administracinė atsakomybė“.

Taksi automobilyje kilęs ginčas baigėsi policijos komisariate

Incidentas, dėl kurio teisiamas R. Žilinskas, įvyko 2007 m. gruodžio 4-ąją, kai paryčiais tuometinis LNK „Žinių“ vedėjas R. Žilinskas ir M. Gurskis įsivėlė į konfliktą su taksistu, o vėliau – su policininkais.

Ankstų rytą taksi atvažiavę iš „Amatininkų užeigos“ į Antakalnį, vyrai atsisakė sumokėti 47 litų už kelionę, ėmė užgaulioti vairuotoją. Be to, vienas iš keleivių salone išliejo alkoholio, todėl vairuotojas neblaivius keleivius atsisakė vežti iki maršruto pabaigos.

„Čia mes ponai, veši ten, kur mes norėsime“, - taksisto teigimu, taip kalbėję R. Žilinskas ir M. Gurskis dar grasino, jog „aš daugiau nedirbsiu“.

Taksistas neapsikentęs iškvietė policiją, keleiviai tada norėjo pabėgti, bet nesėkmingai. Atvykus policijos ekipažui vyrai ir toliau nenurimo – R. Žilinskas esą puolė taksistą, o kai šį sustabdė pareigūnai, kibo jiems į atlapus.

„Pareigūnai klausė R. Žilinsko, kodėl šis pyksta, tačiau jis nieko negalėjo pasakyti“, - taksistas sakė, kad dabartinis Seimo narys policininkus išvadino „pederastais ir asilais“.

Kaip R. Žilinskas ir M. Gurskis buvo nuvežti į policijos komisariatą, jie atsisakė pūsti į alkoholio matuoklį. R. Žilinsko girtumas buvo tikrinamas Vilniaus priklausomybės ligų centre – kraujyje buvo rasta 2,48 promilės alkoholio. Vėliau jis su draugu buvo nuvežti į areštinę, čia R. Žilinskas savo bičiulį M. Gurskį vadino Saule, o šis R. Žilinską - Rokenrolu.

Policijos pareigūnai ikiteisminio tyrimo metu nurodė, kad R. Žilinskas ir M. Gurskis ne kartą juos išvadino „pederastais, gaidžiais, asilais“ ir siūlė „čiulpti“. „Iš jų lūpų sklido vien keiksmažodžiai“, - pabrėžė vienas pareigūnų.

Tuo tarpu R. Žilinskas neigė taksisto ir policininkų pasakojimus.

„Jokių pareigūnų neįžeidinėjau, man svetima įžeidinėti žmones. Policininkai kalbėjo su taksistu, ir jis jiems savo istoriją pasakojo. Mums sakė, kad nuovadoje viską išsiaiškinsim. Man užlaužė rankas, trenkė mane į mašiną. Aš nesmurtavau prieš pareigūnus, nevadinau jų necenzūriniais žodžiais. Kai užlaužė rankas, man skaudėjo, tad gal kažką sušukau“, - duodamas parodymus teisme R. Žilinskas pareiškė, kad su juo esą taip grubiai buvo elgiamasi pirmą kartą gyvenime.