Gruzijos parlamento Gynybos ir saugumo komiteto vadovas Givis Targamadzė su lietuviais Albinu ir Renatu esą tariasi apie tai, kad vertėtų užmušti Baltarusijos opozicijos lyderį Aleksandrą Milinkevičių.

Anot "Lietuvos ryto", klausantis įrašą girdėti, kad G.Targamadzė asmeniui, vadinamam Albinu, sako, jog A.Milinkevičius šlaistosi visur po Europą ir užsiima tik savo viešųjų ryšių kampanija.

Albinui pritarus, kad "taip, deja, taip", G.Targamadzė pareiškia: "Pasirodo, dabar jis (A.Milinkevičius. - Red.) važiavo į Turiną, o ten mano sesuo gyvena. Dabar susitarsiu su svainiu, kad jį užmuštų".

Rusijos televizijos pateiktame pokalbio su Renatu įraše girdėti, kad G.Targamadzė tęsia šią temą: "Tiesiog į Turiną dabar vyksta Georgijus, ten bus Milinkevičius, ten mano sesuo gyvena. Aš Albinui jau pasakojau, kad svainiui pasakiau: duosiu jam 10 ar 20 tūkstančių dolerių, kad jis jį užmuštų. Žinai, aš iki šiol negaliu atsigauti ir, prisiekiu vaiku, kiekvieną naktį tik tai ir sapnuoju".

Vėliau pasiūloma pasiklausyti G.Targamadzės pokalbio su JAV esančia kažkokia Irina, kuri laidoje pristatyta kaip A.Milinkevičiaus aplinkos žmogus.

Gruzijos parlamentaras piktinasi Baltarusijos lyderio neryžtingumu, kaltina, kad, paraginęs žmones nutraukti protestus, jis sužlugdė visą reikalą.

Laidoje dar paskelbtas nerišlaus pokalbio įrašas su Renatu. Girdėti, kaip gruzinas vakarų europiečius vadina ožiais todėl, kad jie nepakankamai remia Gruziją, kuriai Rusija paskelbė ekonominę blokadą, uždrausdama įvežti gruzinišką vyną.

Rusijos televizija Albiną įvardijo kaip Lietuvos užsienio reikalų ministerijos darbuotoją.

Taip pat buvo paskelbti G.Targamadzės pašnekovų mobiliųjų telefonų numeriai.

"Lietuvos rytas" trečiadienį paskambino Rusijos televizijos paskelbtu ir Albinu vadinamo asmens telefono numeriu, kuriuo atsiliepė Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos sekretorius Albinas Januška.

Pastarasis dienraščio žurnalistui sakė, jog paskelbtieji pokalbiai - Rusijos specialiųjų tarnybų provokacija, pirmiausia skirta Rusijos vidaus vartojimui.

"A.Milinkevičių mes remiame, o rusai aiškina, kad norime užmušti. Visiškas absurdas. Diena sukeista su naktimi. (...) Pasikalbame su G.Targamadze. Esame seni pažįstami. Ne kartą kalbėjomės apie tai, kaip galime padėti Baltarusijos opozicijai, bet ne apie kažkokius A.Milinkevičiaus nužudymo planus. Beje, gruzinai įtarė, kad Rusijos specialiosios tarnybos klausosi jų pokalbių", - "Lietuvos rytui" sakė A.Januška.

Lietuvos diplomato teigimu, Rusijos televizija pateikė pokalbio montažą, kuriame girdėti A.Januškos balsas, bet sumontuota taip, kad iškreipiama visa pokalbio esmė.

Pasak A.Januškos, jokiuose pokalbiuose su G.Targamadze net juokais nebuvo kalbama apie jokias užsakomasias žudynes.

"Tokie žodžiai net juokais - bent jau per mūsų pokalbius - niekuomet nebuvo pasakyti. Garantuoju 100 procentų. Apie jo seserį gal ir kalbėjomės, bet ne apie tai, kad kažkas užmuštų Baltarusijos opozicijos lyderį. Rusijos televizija pagarsino vos kelis mano žodžius, bet net ir tai - montažas. Mėginama sudaryti įspūdį, kad aš neva gailiuosi, jog A.Milinkevičius užsiima viešaisiais ryšiais. Tai visiškai nelogiška, nes mes padedame jam tai daryti. Galima sakyti, kad mes jį patys reklamuojame. Įtariu, kad šia laida, be kita ko, norėta išgąsdinti A.Milinkevičių. Matyt, siekiama, kad Baltarusijos lyderis manytų, jog neva jį išdavė ir net nori nužudyti jo draugai. Tai - absurdų absurdas", - tikino A.Januška.

G.Targamadzė jau pareiškė, jog tokio absurdo neįmanoma net komentuoti. Pasak jo, rusai jį greitai apkaltins, kad jis rengė net Johno Kennedy nužudymą.

Rusijos laidoje minimas Renatas, anot A.Januškos, URM Užsienio politikos analizės ir planavimo departamento patarėjas Renatas Juška, užsiimantis Baltarusijos klausimais.

Pasak A.Januškos, dabar akivaizdu, kad Rusijos specialiosios tarnybos įrašinėja pokalbius tarp valstybių pareigūnų ir montuoja juos provokaciniais sumetimais. Todėl, anot diplomato, reikia pasirūpinti, kaip Valstybės saugumo departamentas (VSD) garantuotų pokalbių saugumą.

VSD vadovas Arvydas Pocius "Lietuvos rytui" teigė, jog VSD turi reikiamas technines priemones, leidžiančias garantuoti saugų ryšį tarp Vilniuje esančių valstybės įstaigų ir Lietuvos atstovybių užsienyje. Tačiau kai kalbama privačiais telefonais, pokalbių saugumo užtikrinti neįmanoma.

"Jie (pareigūnai - BNS) turėtų atkreipti dėmesį į tai, kokiomis ryšių linijomis naudojasi. Visiems pareigūnams galioja tos pačios naudojimosi slapta informacija taisyklės. Reikia tiksliai jų laikytis", - sakė A.Pocius.