Raudondvario kultūros centro direktorė Jolanta Zizienė sakė, kad į šiemet vyksiančių kultūros renginių ciklą sieks įtraukti kuo daugiau žmonių, ypač raudondvariečių.

Per atidarymo iškilmes bus parodytas muzikinis vaidinimas „Beveik išgalvota istorija“, jame vaidins, šoks ir dainuos daugiau kaip pusantro šimto suaugusiųjų ir vaikų.

Visoms Raudondvaryje veikiančioms kultūros institucijoms bus įteikti bendruomeniškumo simboliai – inkilai, pranešė savivaldybė.

„Raudondvaris labai turtingas savo istorine praeitimi, miestelyje kuriasi jauni, ambicingi ir kūrybingi žmonės, todėl neabejoju, kad mažosios Lietuvos kultūros sostinės vardas dar labiau pažadins jų pasididžiavimą savo kraštu“, – teigė Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Į kultūros sostinės programą įtrauktas jaunimo muzikos festivalis „Laisvas, kaip paukštis“, planuojamas surengti kovą, gegužės ir birželio mėnesiais vyks renginių ciklas „Lakštingalų naktys“: tai literatūriniai skaitymai žvakių šviesoje, naktinis piknikas prie Nevėžio prieplaukos, muziejų naktis, nakties muzika prie J.Naujalio paminklo, patriotinių dainų ir eilių vakaras, tylioji diskoteka jaunimui.

Gegužę suplanuota miestelio šventė, bardų festivalis „Ant žemės krašto“, birželį – vaikų chorų festivalis „Vaikystės ritmu“, rugsėjį – orientacinės dviračių varžybos „Pažink „Raudondvarį ant ratų“, lapkritį – Respublikinis vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių festivalis „Šok trypk linksmas būk“.

Lietuvos mažosios kultūros sostinės vardas kaimams ir miesteliams teikiamas nuo 2015 metų.

Jo tikslas – suburti bendruomenes intensyvesnei kultūrinei veiklai, skatinti naujas formas, taip pat bendradarbiauti vieniems su kitais.