Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis sako nemanantis, kad socialdemokratai trauktųsi iš koalicijos, „valstiečiams“ pasirašius susitarimą su opoziciniais konservatoriais dėl jų paramos urėdijų reformai mainais į pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą šildymui.
Saulius Skvernelis, Ramūnas Karbauskis
© DELFI / Domantas Pipas

„Aš nesiimčiau dabar svarstyti, kas būtų, jeigu būtų. Nemanau, kad taip bus, jaučiu tai stebėdamas frakcijos poziciją ir džiugina tai, kad kai kuriais klausimais daug pragmatiškesni tampa opozicijos žmonės“, – antradienį Seime žurnalistams į klausimą, kaip elgtųsi „valstiečiai“ koaliciją palikus socialdemokratams, atsakė R.Karbauskis.

„Aš manau, kad valstybei yra naudinga, kai koalicija yra stipri ir didelė, ir mažumos Vyriausybė yra daugiau komplikuotas variantas nei dabartinis variantas. Mūsų gailėtis nereikia, mes galime dirbti ir taip, ir anaip“, – pridūrė R.Karbauskis.

Taip pat jis teigė, kad opozicijos paramos kreipėsi, nes buvo akivaizdu, kad koalicijos partnerių dėl urėdijų reformos neperkalbės.

„Man irgi kartais taip atrodo, kad Vyriausybė dirba kaip mažumos, nes neturime koalicijos partnerių palaikymo tam tikrais klausimais. Bet žmonės rinkdami LVŽS tikėjosi permainų, mes tas permainas darome, kokia bebūtų situacija, ar mums reikia koalicijos partnerių, ar mums reikia opozicijos pagalbos, reformos vyksta, kaip mes planavome“, – sakė R.Karbauskis.

„Valstiečių“ koalicijos partnerių socialdemokratų lyderis Gintautas Paluckas antradienį pareiškė, kad po „valstiečių“ ir konservatorių raštu įtvirtino susitarimo dėl paramos urėdijų reformai už mažesnį PVM šildymui koalicija tampa neveiksni.

„Mes labai skeptiškai vertiname tokį koalicijos partnerių elgesį, nes manome, jog akivaizdžiai galime konstatuoti, kad koalicija yra neveiksni, o Vyriausybė dirba mažumos sąlygomis. Kitokio vertinimo ir būti negalėtų, nes paprastai konsensuso yra siekiama koalicijos viduje, o ne paramos opozicinėse frakcijose“, – žurnalistams antradienį Seime sakė G.Paluckas.

„Mūsų koalicijos partnerių veiksmai akivaizdžiai rodo, kad tokia koalicija jiems, panašu, nereikalinga“, – kalbėjo socialdemokratų lyderis.

Vis dėlto dėl tolimesnio darbo su „valstiečiais“ socialdemokratai apsispręsti neskubės ir, pasak G.Palucko, šį klausimą spręs rudenį.

„Politinis sezonas baigiasi šią savaitę ir rudenį mes apibendrinsime visus mūsų praėjusio politinio sezono pasiekimus, įvertinsime ir pastaruosius epizodus, ir priimsime sprendimą dėl koalicijos ateities“, – sakė G.Paluckas.

Socialdemokratams nepalaikant Vyriausybės siūlomos urėdijų reformos, LVŽS deleguotas premjeras S.Skvernelis antradienį užsitikrino opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos paramą, kartu pažadėdamas mažesnį pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą šildymui.

Šis susitarimas įtvirtintas raštu – jį antradienį pasirašė ministras pirmininkas S.Skvernelis, Tėvynės sąungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis ir LVŽS seniūnas R.Karbauskis.

Susitarime pažymima, kad siekiant Lietuvos narystės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje pratęstoje pavasario sesijoje Miškų įstatymo pakeitimai dėl valstybinių miškų valdymo pertvarkos bus priimti su pasiūlymais, kurie suderinti su Vyriausybės pozicija.

Kitu punktu susitariama, kad Vyriausybės teikimu nuo 2017 metų rudens šildymo sezono „siekiant mažinti gyventojų energetinį skurdą ir socialinę atskirtį“ bus įvedamas lengvatinis PVM tarifas šildymui, o tam reikalingus teisės aktus bus siekiama priimti iki spalio 1 dienos.

Žurnalistų Seime klausiamas, ar tai reiškia, kad Vyriausybė iš esmės pradeda veikti mažumos sąlygomis, premjeras S.Skvernelis sakė, jog tai „veikimas strateginių valstybės interesų naudai“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Įžvelgia grėsmę: ant Gedimino kalno – naujos pavojingos deformacijos (45)

Gedimino kalno pietinio šlaito centrinėje dalyje atsirado grunto įtrūkimai. Tai – ženklas, kad...

Iššūkis Vakarams: Kremlius žaidžia vis sumaniau ir pavojingiau (82)

Vėluojantis, nepakankamas ir pasenęs – apibendrintai toks yra Vakarų atsakas į Rusijos...

Artėjant šalčiams – vairuotojų galvos skausmas ir policijos siūlymas nesvajoti

Sulaukus šaltojo sezono vairavimo profesionalai pataria kelyje neskubėti ir dar prieš kelionę...

Siūlę pirkusiems butą skraidyti sraigtasparniu turi bėdą: kitas kvartalas apsemtas (160)

Žmonės, pirkę namus naujai statomame namų kvartale „Šaulio slėnis“ Bajorų gyvenvietetėje...

Užsienio bendrovės neištvėrė: kviečia į Lietuvą ir siūlo darbą (167)

Lietuvoje įsikūrusios užsienio kapitalo bendrovės kviečia emigravusius lietuvius grįžti ir...

Pastebėjo, kaip pasikeitė žmonių elgesys pabrangus alkoholiui (116)

Pavasarį itin išaugus alkoholio akcizams, mažėjo visų rūšių alkoholio pardavimai, skaičiuoja...

Skelbia apie „Islamo valstybės“ pabaigą: kas bus toliau? (32)

JAV remiamos pajėgos Rakoje antradienį teigė, kad didžiosios karinės operacijos prieš...

Rytiniame danguje – itin keistos spalvos saulė: ką tai reiškia (134)

Trečiadienio rytą į DELFI redakciją kreipėsi keli skaitytojai, atkreipę dėmesį į saulė s...

Keturių vaikų mama perspėja norinčias pasididinti krūtis: implantai atrodė it medūzos, pažaliavę (17)

„Prieš penkiolika metų atlikta krūtų didinimo operacija vos nesibaigė tragedija“, - savo...