„Mes kaip tik sąmoningai nenorėjome įsivelti į šituos ginčus, nes kalbame apie šeimos stiprinimo kryptis, mes nekalbame, kurias šeimas pripažįsta valstybė ar nepripažįsta“, – spaudos konferencijoje antradienį sakė parlamentaras.

Seime svarstomas įstatymas registruotas dar praėjusioje Seimo kadencijoje, jį iniciatoriai sako parengę reaguodami į prastėjančią demografinę situaciją. Įstatymu būtų nusakoma, kokia turėtų būti valstybės šeimos politika, be kita ko, siūloma steigti naujas institucijas – nacionalinę šeimos tarybą bei Šeimos politikos komisiją.

Projekto preambulėje rašoma, kad „šeimos pagrindas yra laisvas vyro ir moters apsisprendimas prisiimti šeimai būdingas moralinio ir teisinio pobūdžio pareigas“, o „vyro ir moters papildomumas yra šeimos, kaip pirminės ir prigimtinės bendruomenės bei palankiausios vaiko augimo, vystymosi ir ugdymo aplinkos kūrimo pagrindas“.

Anot R. Dagio, reikia stiprinti „įvairiausių formų šeimas, kurios yra, iš kurių gali atsirasti gyvybė, gali atsirasti vaikai“.

„Mes sąmoningai susitaikome su ta realybe, kad yra skirtingi šeimos apibrėžimai įvairiuose įstatymuose – kad pradėtume koordinuoti šitą veiklą. Jeigu paskui bus apsispręsta Seime vienaip ar kitaip dėl kokio apibrėžimo, tada žiūrėsime ir taikysime, bet kol kas jo (apibrėžimo) nėra, yra taip, kaip dabar yra, mes vadovaujamės ta teisine aplinka, kuri dabar yra. O valstybė pripažindama viską gali pasirinkti tas kryptis, kurios mums, manome, reikalingos – kaip ir socialinėje politikoje, mes visų problemų nesprendžiame, sprendžiame tik tas vietas, kurioms manome kad tikrai reikia konkrečios pagalbos, nes visų problemų neišspręsime, ir šitas įstatymas visų problemų neišspręs“, – spaudos konferencijoje aiškino R. Dagys.

Savo ruožtu „tvarkietis“ Algimantas Dumbrava konferencijoje sakė, kad šeimos apibrėžimas yra reikalingas.

„Norėčiau kolegoms priminti galbūt, kad mes vis dėlto turėtume sugrįžti prie Konstitucijos 38 straipsnio, kur turėtume apibrėžti, kas tai yra šeima“, – kalbėjo jis.

Apibrėžti sąvokos „šeima“ turinį siūlė ir išvadą projektui teiksui Vyriausybė, ji taip pat ragino užtikrinti, kad įstatymas nediskriminuotų asmenų, pasirinkusių sukurti šeimą kita nei santuoka forma ir vienų vaikus auginančių tėvų.