Kaip teigiama pranešime, žiniasklaidos atliktas tyrimas (portalas Delfi) atskleidė, kad vykdant atliekų biologinio apdorojimo sutartį ir jos pakeitimus, tarp užsakovo UAB „VAATC“ ir operatoriaus UAB „Energesman“, atbuline data, galimai nesilaikant viešųjų pirkimų sutartyje numatytų terminų, buvo indeksuotos kainos. Privačiai įmonei papildomai išmokėta virš vieno milijono eurų. Anot partijos, šie pinigai išmokėti sudarius neviešą protokolą. Pačią sutartį savivaldybei pavaldi įmonė žiniasklaidai atsisakė pateikti, motyvuodama konfidencialumu. Priminsime, kad Viešųjų pirkimų tarnyba tvirtina, kad tokia viešojo pirkimo sutartis negali būti konfidenciali.

Pranešime žiniasklaidai pridedama, kad žurnalistinio tyrimo metu paaiškėjo ir tai, kad Vilniaus mero pavaduotojo Valdo Benkunsko kuruojamoje įmonėje VAATC, Valdyba nebuvo sudaryta. Prokurorų prašoma išsiaiškinti, ar galėjo daugiau nei milijono eurų papildomą įmonės finansinę naštą VAATC direktorius Tomas Vaitkevičius prisiimti vienasmeniškai prieš tai informavęs mero pavaduotoją V. Benkunską.

Partija „Laisvė ir teisingumas“ ikiteisminį tyrimą prašo pradėti ne tik dėl sprendimus priėmusių asmenų galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Pasak politikų, pareiškimą pasirašę politinių partijų atstovai įtaria, kad viešieji pinigai gali būti naudojami kitiems neteisėtiems tikslams, pavyzdžiui, galimam rinkimų kampanijos finansavimui. Kaip skelbiama pranešime, svarbu ir tai, kad esminiai pakeitimai turi būti atliekami gavus Viešųjų pirkimų tarnybos pritarimą, todėl papildomai kreiptasi ir į tarnybą, kurios prašoma taip pat įvertinti, ar sprendimas sumokėti virš 1 milijono eurų yra teisėtas.