aA
Vilniaus miesto apylinkės prokuratūra atsisakė kreiptis į teismą dėl Jurgio Mačiūno „Fluxus“ kolekcijos įsigijimo aplinkybių. Prokuratūra atmetė sostinės mero pavaduotojo Algirdo Paleckio kaltinimus Jono Meko vizualiųjų menų centrui (JMVMC) neteisėtai sudarius sutartį su J. Meku bei neįžvelgė viešojo intereso pažeidimų. A. Paleckis laikosi nuomonės, kad už kolekciją permokėta.
Jurgio Mačiūno „Fluxus“ kolekcija
Jurgio Mačiūno „Fluxus“ kolekcija
„Būtume sutaupę daug brangaus tiek teisėsaugos institucijų, tiek ir A. Paleckio vadovaujamos darbo grupės laiko, jei būtų siekiama iš tikrųjų išsiaiškinti kolekcijos įsigijimo aplinkybes ir atsakyti į visus A. Paleckiui kylančius klausimus būtų pakviestas JMVMC atstovas.

Kadangi to padaryta nebuvo, o pirmiausia kreiptasi į žiniasklaidą su pareiškimu, darytina išvada, kad tai buvo eilinė A. Paleckio viešųjų ryšių akcija siekiant diskredituoti ne tik JMVMC su J. Meku priešakyje, buvusią Vilniaus miesto tarybos kadenciją, bet ir pačią idėją – Vilniaus ambicingą siekį tapti pasaulinio avangardo kultūros centru. Norėčiau tikėti, kad A. Paleckiui užteks drąsos atsiprašyti menininko J. Meko“, - prokuratūros sprendimą komentavo JMVMC tarybos narys, buvęs sostinės meras Artūras Zuokas.

A. Paleckis DELFI pareiškė manąs, jog teisingai surašyta sutartis neįrodo, kad ją apskritai reikėjo pasirašyti, o kolekcijos kaina nėra „išpūsta“.

„Manęs nestebina toks prokurorų atsakymas: be abejo, sutartis buvo rašoma padedant armijai gabių teisininkų, kuriuos A. Zuokas visuomet pasamdo, kad sąžiningi prokuratūros darbuotojai nerastų prie ko prisikabinti.

Manau, kad tai A. Zuokas turėtų atsiprašyti visų vilniečių už tai, kad iššvaistė 12 mln. litų abejotinos kokybės meno kolekcijai, kuri net nebuvo įvertinta ekspertų“, - teigė A. Paleckis

Jo vadovaujama darbo grupė buvo nustačiusi, kad J. Mačiūno kolekcijos pirkimo-pardavimo sutartį su J. Meku pasirašė J. Meko vaizduojamojo meno centro direktorius Kristijonas Kučinskas, o savivaldybė yra įsteigusi Jono Meko vizualiųjų menų centrą.

Prokuratūra atsakė, kad sutartys buvo sudarytos lietuvių ir anglų kalbomis, o klaidingai išverstas viešosios įstaigos pavadinimas nedaro sutarties negaliojančia.

Be to, prokuratūra pažymėjo, kad ši sutartis sudaryta ir aiškinama bei ginčai sprendžiami pagal JAV Niujorko valstijos teisę.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Pamačiusi pervestą atlyginimą Šiaulių ligoninės medikė liko šokiruota: gydymo įstaigos versija – kitokia (239)

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje dirbančios medikės sūnus teigia, kad jo mamai ligoninė...

Čaplinskas: panašu, kad gyvensime pagal ketvirtąjį pandemijos scenarijų (308)

Panašu, kad gyvensime pagal ketvirtąjį koronaviruso pandemijos scenarijų, tai yra – virusų...

Šiltas pavasaris kol kas traukiasi: laukia smarkūs lietūs, vietomis sugriaudės perkūnijos (4)

Krentant atmosferos slėgiui ir didėjant žemo slėgio lauko įtakai giedrių orų laikotarpis...

Lietuvoje prasidės didžiuliai pokyčiai: vieniems teks stipriai pakeisti savo įpročius, o kiti galės pasinaudoti parama (68)

Pustrečio milijardo tonų – štai tiek pačių įvairiausių atliekų kasmet susikaupia Europos...

Kasdienybės herojai. Eleonora – apie „Sel“ ir skyrybas: liūdna dėl savo gyvenimo, kad nieko nepasiekiau kita tema: stulbinanti „Misis Lietuva 2019“ Gretės Brokienės sėkmė (14)

Išskirtinis Eleonoros Sebrovos interviu - karjera grupėje „Sel“, skausmingos skyrybos ir...

Karolis Kasperas | D+

Japonų valdžia po šiai dienai neigia šį istorinį faktą: „komforto stotyse“ karius tenkino 200 tūkst. pagrobtų moterų

Lee Ok-Seon nieko neįtardama ėjo namo, kai iš pravažiuojančio automobilio iššoko grupė...

Štai kokių perliukų radau „Mamų mugėje“: vaiką galima aprengti už tiek, kiek kainuoja trys puodeliai kavos (54)

Ar brangu auginti vaikus, juk jie taip greit auga, todėl daug ir reikia – kas sezoną naujų batų,...

UEFA atsakas: grasina dar šią savaitę iš Čempionų lygos išmesti tris iš keturių pusfinalio dalyvių (117)

UEFA ketina imtis pačių griežčiausių ir beprecedenčių veiksmų prieš maištininkų...

Agnė Keizikienė | D+

Mokslininkas praskleidė šydą nuo paslaptingo sapnų pasaulio: kodėl sapnuojame, ką sapnai apie mus pasako ir kaip jiems padaryti įtaką?

Sapnai tarsi kokia astrologija: vieni į juos žiūri su šypsena, kiti – intensyviai tyrinėja. Kad...

Kūno kalbos ekspertė išanalizavo princo Philipo laidotuvių įrašus: žiūrovams nepastebimos detalės pasakė daugiau nei žodžiai (34)

Karalienė Elžbieta II stabtelėjo prieš įeidama į Šv. Jurgio koplyčią, lyg negalėtų...