aA
Viename iš trijų Vilniaus Kunigaikščio Gedimino progimnazijos pastatų šviesos tik vienos klasės languose. Pasibaigus pradinukų atostogoms iš 800 pradinukų į mokyklą atėjo trys – pirmokas, antrokas ir ketvirtokas.
Profsąjunga pasiūlė šiais metais atsisakyti brandos egzaminų, bet ministerija svarsto kitus variantus
© Robertas Narmontas / DELFI

„Du vaikai yra mediko ir iš vienos šeimos, o trečio vaiko šeima turi dirbti ir negali būti namuose“, – sakė Vilniaus Kunigaikščio Gedimino progimnazijos direktorius Rimantas Remeika.

Nors mokykla turi kompiuterių, bet vaikai atsinešė savo ir viename kabinete prižiūrimi vieno mokytojo jungiasi prie nuotolinių savo klasių pamokų.

„Dirba su savo klase ir vienas kitam netrukdo, turi ausinukus ir darbuojasi“, – tikino mokyklos direktorius.

Vienoje iš įvairių klasių sudarytoje grupėje, anot savivaldybės, gali būti iki 10 vaikų ir juos prižiūri nebūtinai mokytojai.

„Priežiūrą vykdo ir kiti specialistai, pavyzdžiui, visos dienos mokyklos specialistai, bibliotekininkai, mokytojų padėjėjai, nes pedagogai veda nuotolines pamokas“, – paaiškino Vilniaus miesto savivaldybės atstovė Alina Kovalevskaja.

Į mokyklą atėjusiems vaikams parūpinama karšto maisto, tačiau bent jau Vilniuje vietoje žadėtų 400, tėvai atvedė perpus mažiau, beveik 200 pradinukų.

„Yra savivaldybių, kuriose poreikio nėra, arba savivaldybių, kuriose poreikis yra nedidelis. Pavyzdžiui, dešimt vaikų per visą savivaldybę. Tikėtina, kad per visas savivaldybes, mūsų preliminariais vertinimais, turėtų būti maždaug 600-700 vaikų“, – teigė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Bendrojo ugdymo departamento direktorė Jolanta Navickaitė.

Anot ministerijos atstovės, daugiausia vaikų atėjo didžiuosiuose miestuose, kur dirba daugiausia medikų.

Profsąjunga pasiūlė šiais metais atsisakyti brandos egzaminų, bet ministerija svarsto kitus variantus
© DELFI / Andrius Ufartas

Tačiau mokytojams galvas skauda ne tik dėl pradinukų, bet ir dėl abiturientų. Nežinia, kada jie grįš į mokyklas, o ruoštis egzaminams nuotoliniu būdu esą ne tas pats kaip klasėje. Todėl Švietimo darbuotojų profesinė sąjunga siūlo brandos egzaminų atsisakyti.

„Žiūrėti mokinių metinius pažymius ir kokia yra užsienio praktika, užsienio universitetų. Tą alternatyvą reikėtų svarstyti ir diskutuoti turbūt tiek su abiturientais, tiek su jų tėvais“, – komentavo Švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Bendrojo ugdymo departamento direktorė Jolanta Navickaitė sakė, kad dar pavasarį nuspręsta, jog toks abiturientų žinių įvertinimas turi daugiau trūkumų nei privalumų, todėl Lietuvai nepriimtinas.

„Svarstysime dėl lietuvių kalbos įskaitos žodžiu šiais metais, galbūt bus priimtas sprendimas jos atsisakyti. O egzamino turinys pačia savo struktūra turbūt nesikeis taip, kaip numatyta egzaminų programose. Jos gali būti keičiamos tik likus dvejiems metams iki brandos egzaminų.“

Kol kas egzaminų tvarkaraščio keisti neketinama, o jau balandį, per moksleivių atostogas, numatytos užsienio kalbų įskaitos žodžiu.

„Šitos egzamino dalys gali vykti, aišku, ir nuotoliniu būdu, jeigu kartais matytume, kad epideminė situacija negerėtų. Tada galimi įvairūs variantai – tiek šiek tiek vėlinti kai kuriuos egzaminus arba perkelti į birželio mėnesį“, – teigė ministerijos atstovė.

Savo ruožtu pedagogai sakė, kad nukelti egzaminus birželiui ne pati geriausia išeitis, nes, kaip parodė praėję metai, vargina karščiai, o mokiniai būna pavargę dėl ištęstų mokslo metų. Sprendimai dėl egzaminų, anot ministerijos, gali būti priimti iki kovo.

LNK
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(20 žmonių įvertino)
2.2000

Top naujienos

Pusėje Lietuvos eksponentinis atvejų augimas: ypač nerimą kelią trys plitimo vietos (49)

Darbovietės, namai ir ikimokyklinės ugdymo įstaigos – tai yra trys vietos, kurios šiuo metu...

Eugenija Grižibauskienė | D+

Didžiausias Klaipėdos regiono darbdavys Stončius – apie vilkiko vairuotojo patirtį, brolius versle ir norvegiškąjį detektyvą

Buvo metas, kai pievoje su dalgiais išsirikiuodavo šešetas šeimos vyrų. Priekyje – gerokai per...

Itin šiltą savaitgalį lietuviai užplūdo parkus – tiek veiksmo jau seniai nebuvo (47)

Karantino it nebuvę. Sulaukus beveik vasariškos šilumos žmonės nugulė ežerų pakrantes,...

Parduotuvių įėjimai iš lauko patinka ne visiems: gyventojai skundžiasi triukšmu (18)

Parduotuvės, negalėdamos veikti prekybos centruose ir ieškodamos išeičių dirbti, atvėrė duris...

Įvertino sporto klubo reklamą su Petru Gražuliu: kaip bebūtų šlykštu, mes apie tai kalbėsime (195)

Sporto klubas „Kangoo Club“ pirmadienį išplatino vaizdo klipą, kuriame pagal vulgarią dainą...

Kviečia 65 m. ir vyresnius asmenis skiepytis: skelbiami vakcinacijų centrų kontaktai (63)

Vyriausybė kviečia senjorus aktyviai vakcinuotis – tai ne tik vienintelis mokslo įrodymais...

Bankrutuojanti „Baltic TS Group“ atleidžia visus darbuotojus (11)

Bankrutuojanti metalo konstrukcijų ir jų dalių gamybos bendrovė „ Baltic TS Group“ atleidžia...

Merai Šimonytei išsakė savo lūkesčius: nebuvo jokių užuominų apie atlaisvinimus papildyta: svarsto, kaip būtų galima leisti žmonėms testuotis ir patiems (134)

Merai pirmadienį per susitikimą su premjere Ingrida Šimonyte kėlė klausimus dėl švietimo, lauko...

Dyzelino iššūkiai: ką vairuotojai pamiršta ir kodėl kartais kyla rimtų problemų (1)

Pastaraisiais metais žiemos Lietuvoje tapo šiltesnės ir daugeliui sausio-vasario mėnesiais...