aA
Viename iš trijų Vilniaus Kunigaikščio Gedimino progimnazijos pastatų šviesos tik vienos klasės languose. Pasibaigus pradinukų atostogoms iš 800 pradinukų į mokyklą atėjo trys – pirmokas, antrokas ir ketvirtokas.
Profsąjunga pasiūlė šiais metais atsisakyti brandos egzaminų, bet ministerija svarsto kitus variantus
© Robertas Narmontas / DELFI

„Du vaikai yra mediko ir iš vienos šeimos, o trečio vaiko šeima turi dirbti ir negali būti namuose“, – sakė Vilniaus Kunigaikščio Gedimino progimnazijos direktorius Rimantas Remeika.

Nors mokykla turi kompiuterių, bet vaikai atsinešė savo ir viename kabinete prižiūrimi vieno mokytojo jungiasi prie nuotolinių savo klasių pamokų.

„Dirba su savo klase ir vienas kitam netrukdo, turi ausinukus ir darbuojasi“, – tikino mokyklos direktorius.

Vienoje iš įvairių klasių sudarytoje grupėje, anot savivaldybės, gali būti iki 10 vaikų ir juos prižiūri nebūtinai mokytojai.

„Priežiūrą vykdo ir kiti specialistai, pavyzdžiui, visos dienos mokyklos specialistai, bibliotekininkai, mokytojų padėjėjai, nes pedagogai veda nuotolines pamokas“, – paaiškino Vilniaus miesto savivaldybės atstovė Alina Kovalevskaja.

Į mokyklą atėjusiems vaikams parūpinama karšto maisto, tačiau bent jau Vilniuje vietoje žadėtų 400, tėvai atvedė perpus mažiau, beveik 200 pradinukų.

„Yra savivaldybių, kuriose poreikio nėra, arba savivaldybių, kuriose poreikis yra nedidelis. Pavyzdžiui, dešimt vaikų per visą savivaldybę. Tikėtina, kad per visas savivaldybes, mūsų preliminariais vertinimais, turėtų būti maždaug 600-700 vaikų“, – teigė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Bendrojo ugdymo departamento direktorė Jolanta Navickaitė.

Anot ministerijos atstovės, daugiausia vaikų atėjo didžiuosiuose miestuose, kur dirba daugiausia medikų.

Profsąjunga pasiūlė šiais metais atsisakyti brandos egzaminų, bet ministerija svarsto kitus variantus
© DELFI / Andrius Ufartas

Tačiau mokytojams galvas skauda ne tik dėl pradinukų, bet ir dėl abiturientų. Nežinia, kada jie grįš į mokyklas, o ruoštis egzaminams nuotoliniu būdu esą ne tas pats kaip klasėje. Todėl Švietimo darbuotojų profesinė sąjunga siūlo brandos egzaminų atsisakyti.

„Žiūrėti mokinių metinius pažymius ir kokia yra užsienio praktika, užsienio universitetų. Tą alternatyvą reikėtų svarstyti ir diskutuoti turbūt tiek su abiturientais, tiek su jų tėvais“, – komentavo Švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Bendrojo ugdymo departamento direktorė Jolanta Navickaitė sakė, kad dar pavasarį nuspręsta, jog toks abiturientų žinių įvertinimas turi daugiau trūkumų nei privalumų, todėl Lietuvai nepriimtinas.

„Svarstysime dėl lietuvių kalbos įskaitos žodžiu šiais metais, galbūt bus priimtas sprendimas jos atsisakyti. O egzamino turinys pačia savo struktūra turbūt nesikeis taip, kaip numatyta egzaminų programose. Jos gali būti keičiamos tik likus dvejiems metams iki brandos egzaminų.“

Kol kas egzaminų tvarkaraščio keisti neketinama, o jau balandį, per moksleivių atostogas, numatytos užsienio kalbų įskaitos žodžiu.

„Šitos egzamino dalys gali vykti, aišku, ir nuotoliniu būdu, jeigu kartais matytume, kad epideminė situacija negerėtų. Tada galimi įvairūs variantai – tiek šiek tiek vėlinti kai kuriuos egzaminus arba perkelti į birželio mėnesį“, – teigė ministerijos atstovė.

Savo ruožtu pedagogai sakė, kad nukelti egzaminus birželiui ne pati geriausia išeitis, nes, kaip parodė praėję metai, vargina karščiai, o mokiniai būna pavargę dėl ištęstų mokslo metų. Sprendimai dėl egzaminų, anot ministerijos, gali būti priimti iki kovo.

LNK
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(20 žmonių įvertino)
2.2000

Top naujienos

Ana Daukševič

Ukrainos apžvalgininkai: Varšuvos ir Kyjivo konflikte svarbų vaidmenį gali suvaidinti Lietuva (3)

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda Niujorke susitiko su Lenkijos vadovu Andrzejumi Duda ir...

Lenkijoje – silpstantis zloto kursas: vykstantys gali išlošti

Lenkijos zlotas pastaruoju metu atpigo, sudarydamas dar geresnių progų Lietuvos gyventojams ten...

Klimatologas: šis rugsėjis yra išskirtinis visais požiūriais, jau netrukus – daugiau staigmenų nustebinti gali ir spalio pradžia

Šiemet rugsėjis lepina šiluma. Įdienojus temperatūra pasiekia kone vasarišką šilumą. Ar šių...

Parengė Eglė Gatelytė

Dėl Lenkijos sprendimo – griežta vokiečių politiko reakcija: gėda turi įtarimų (3)

Netikėtas Lenkijos premjero Mateuszo Morawieckio pareiškimas dėl ginklų perdavimo Ukrainai...

Žuvo „Google Maps“ pasiūlytu keliu važiavęs vyras: žmonės apie šią vietą „Google“ buvo įspėję, bet bendrovė nesureagavo

Technologijų bendrovei „Google“ iškelta byla „dėl aplaidumo“ po to, kai vyras, naudodamasis...

Julija Leimonė

Lietuvoje gyvenanti egiptietė Esraa – apie lietuvių būdą, maistą ir vestuves: Egipte svečių ateina tūkstančiai, o pas jus – vos dešimt

Vietoje saulėtojo Egipto – visiškai nepažįstama Lietuva. Būtent taip būtų galima...

Raumenų prisiauginęs, bet tikslumo nepraradęs Macas prieš auksinės rinktinės sugrįžimą juokavo: čia rekordas

Matant, kaip Arvydas Macijauskas apšilimo metu plėšo tinklelį taikliais tritaškiais lyg...

Italijoje už mylimojo ištekėjo stilistė Marija Palaikytė: pasirodė su įspūdingo grožio suknele (4)

Garsi mados tendencijų analitikė, stilistė Marija Palaikytė ketvirtadienį švenčia ypatingą...