Premijas atsiėmė aktorius Dainius Gavenonis, eseistė Giedra Radvilavičiūtė, skulptorius Vladas Urbanavičius, taip pat muzikologas Algirdas Jonas Ambrazas, vargonininkas Leopoldas Digrys, grafikė Janina Grasilda Žilytė.

Premijų laureatais juos dar gruodį paskelbė Nacionalinių kultūros ir meno premijų komisija.

Įteikdama laureatams premijas prezidentė Dalia Grybauskaitė sakė, kad jų indėlis į Lietuvos kūrimą yra ypatingas.

„Jūsų – kultūros, meno pasaulio žmonių – indėlis ypatingas. Jūs turite dovaną matyti toliau, girdėti aiškiau, jausti giliau ir galite tuo dalytis su kitais. Jūsų kūryba – intensyvus darbas. Įkūnytos Jūsų mintys padeda mums aiškiau suvokti pasaulio visumą ir detales, įprasminti kasdienį gyvenimą ir istorijos vingius. Mums labai svarbi Jūsų asmeninė pozicija, atsispindinti Jūsų kūryboje. Ji provokuoja, verčia susimąstyti ir įsigilinti, diskutuoti ir – svarbiausia – taip pat pajusti įkvėpimo džiaugsmą“, - sakė šalies vadovė.

D. Gavenonis premiją komisijos sprendimu gavo už šiuolaikinį teatrą kuriančią aktorinę kalbą,V. Urbanavičius – už minties ir formos darną skulptūroje, G. Radvilavičiūtė – už skvarbią visuomenės analizę ir eseistinių tekstų kokybę.

Premija A. J. Ambrazui skirta už fundamentalius Lietuvos muzikos tyrimus, muzikas L. Digrys apdovanotas už Lietuvos vargonų mokyklos atgaivinimą ir plėtojimą, grafikė J. G. Žilytė įvertinta už aukštąją modernią kultūrą puoselėjančią dailę ir kultūrą vaikams.

Nuo 1989 metų Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos kasmet teikiamos už reikšmingiausius pastarųjų septynerių metų menininkų sukurtus kūrinius, premija taip pat gal būti skiriama už viso gyvenimo indėlį į kultūrą ir meną.

Nacionalinės premijos laureatai išrenkami ir paskelbiami gruodžio mėnesį, o premijas teikia prezidentė Vasario 16-osios proga.

Kasmet teikiamos ne daugiau kaip šešios Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos, kiekvienos jų dydis – 30 tūkst. 400 eurų.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (48)