„Ko gero, vienas iš tokių darbų, kuris nėra atliktas Lietuvoje, ir, ko gero, omikronui jo nepavyks atlikti, bet į ateitį tikrai vertėtų šitą darbą užsirašyti, tai yra sukurti COVID-19 savityros sistemą“, – Žinių radijui antradienį sakė ji.

Pasak patarėjos, testo rezultatams patvirtinti būtų galima pasitelkti skaitmenines technologijas – tokia sistema veikianti ne vienoje Europos šalyje.

„Tokios sistemos yra sukurtos, jos yra labai patogios, kada tu labai daug kur gali pasidaryti greitąjį antigeno testą, jį verifikuoti, pasinaudojant programėle, ir tokiu būdu turėti informaciją, kad tu šiuo metu nesergi ir gali naudotis paslaugomis“, – kalbėjo I. Segalovičienė.

Ji teigiamai vertino mokyklose išplėstas testavimo apimtis, taip pat teigė, kad plintant užkrečiamesnei omikron atmainai reikia tinkamai parengti gydymo įstaigas.

Pasak patarėjos, nors turimi duomenys leidžia manyti, kad šia atmaina sergančiųjų ligos eiga būna lengvesnė, jos spartus plitimas vis vien kelia pavojų sukelti didelę įtampą gydymo įstaigose.

Sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė Motiejūnienė pirmadienį sakė, jog šiuo metu svarstoma, kad vienam šeimos nariui patvirtinus COVID-19 PGR tyrimu, drauge gyvenantiems žmonėms užtektų atlikti greitąjį antigeno testą.

Vis dėlto ji pabrėžė, kad antigeno testas pirmiausia yra laikomas skirtu savikontrolei, todėl plačiau jo taikyti vietoje PGR tyrimų neplanuojama.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)