„Tai turbūt labiausiai žinoma ir politiškai labiausiai patyrusi partijos atstovė. Šiuo atveju jos dalyvavimas kaip ir natūralus, bet iš tų pirminių reakcijų, kurias šiandien matėme, (...) suprantu, kad gal ten partijos viduje nustebino labiau negu išorėje“, – trečiadienį LRT televizijai teigė F. Jansonas.

„Didžiausioje valdančiojoje partijoje demokratijos šventė buvo trumpa ir audringa, tai taip ji baigėsi, kandidatas aiškus. Gražu, tiesa, atrodė truputį taip, kaip mokyklos metais, žinot, kai ilgai organizuoji kokį nors vakarėlį pas draugą – organizuoji, galvoji, kaip bus, prisiperki visko, susineši, po to ateina jo mama ir viskas baigiasi su „Labanakt, vaikučiai“, – ironizavo prezidento patarėjas.

Klausiamas, ar 2024 metais gali pasikartoti ankstesnių rinkimų scenarijus, kai antrajame ture susitiks kandidate jau pasiskelbusi I. Šimonytė ir dabartinis šalies vadovas, F. Jansonas spėlioti nesiėmė.

„Šiuo atveju, kad istorija pasikartotų, pirmiausia reikia prezidento sprendimo, ar jis dalyvaus antrą kartą rinkimuose, ar ne. Prezidentas sakė apsispręsiąs metų pabaigoje, kol kas ankstyva kalbėti“, – teigė jis.

Sukritikavo G. Landsbergį: ministras dažnai turi pastebėjimų srityse, kurios tiesiogiai jo neliečia


F. Jansonas sukritikavo užsienio reikalų ministrą G. Landsbergį, paraginusį prezidentą Gitaną Nausėdą į skandalą įsivėlusį kariuomenės vadą Valdemarą Rupšį vertinti taikant tokius pačius standartus kaip ir kitiems pareigūnams. Jo teigimu, ministras dažnai turi pastebėjimų srityse, kurios tiesiogiai ji neliečia.

„Norėčiau pastebėti, kad ponas G. Landsbergis dažnai turi pastebėjimų srityse, kurios jo tiesiogiai neliečia, ir daug rečiau sulaukiame pastebėjimų srityse, kurios jį vienaip ar kitaip liečia“, – trečiadienį LRT televizijai sakė F. Jansonas.

Šalies vadovo patarėjas mano, kad G. Landsbergis su prezidentu galėjo pasidalinti savo pastebėjimais, ką darytu su į „čekiukų skandalus“ įsipainiojusius ministrais ar galimai slapto ribojimo informaciją atskleidusiu krašto apsaugos ministru.

„Šitoje vietoje pono G. Landsbergio patarimų ar pastebėjimų, ar idėjų prezidentas galėtų sulaukti daugiau“, – akcentavo F. Jansonas.

„Pono V. Rupšio atveju klaida pripažinta, tai nėra teisinis pažeidimas, kurį turėtų vertinti prokuratūra arba STT (...). Ir sprendimas yra priimtas be patarimų“, – pridūrė jis.

Prezidentas su V. Rupšiu aptarė situaciją


F. Jansonas taip pat pažymėjo, kad prezidentas susidariusią situaciją dėl kariuomenės vado iš sūnaus nuomoto buto antradienį asmeniškai aptarė su V. Rupšiu.

„Iš tiesų, kariuomenės vadas, prezidento vertinimu, padarė klaidą. Prezidentas, vėlgi, kalbėjo su V. Rupšiu vakar (antradienį – ELTA) ir išklausė jo poziciją, išsakė savo, kad tai yra klaida. Tai yra klaida, kurią kariuomenės vadas privalo pripažinti ir, kaip suprantu, pripažino“, – akcentavo jis.

Šalies vadovo patarėjas akcentuoja, kad kariuomenės vadas savo klaidą ištaisė, nutraukdamas sudarytą nuomos sutartį.

„Jis ją ištaisė tuo įmanomu būdu, kuriuo šią akimirką įmanoma. Tai, pirmiausia, kaip suprantu, nutraukė sutartį su sūnumi. Toliau jis turi tęsti savo darbą“, – sakė F. Jansonas.

Užsienio reikalų ministras G. Landsbergis, komentuodamas dėl kariuomenės vado V. Rupšio kilusį skandalą, sako, kad nereikėtų taikyti dvigubų standartų asmenims, kurie galimai supainiojo viešus ir privačius interesus. Kaip leido suprasti Lietuvos diplomatijos vadovas, pastarojoje istorijoje kyla klausimas, ar prezidentas G. Nausėda tikrai laikosi nuoseklios pozicijos.

Jansonas: Bajarūnui mesti kaltinimai yra politinio žaidimo elementai

F. Jansonas sako, kad ambasadoriui Eitvydui Bajarūnui mestuose kaltinimuose dėl mobingo ir piktnaudžiavimo padėtimi esama „politinio žaidimo elementų“.

„Šita istorija įdomi tuo, kad draugiškas teismas vyksta medijoje anksčiau, negu kažkur kitur sprendimai priimami, informacijos tekinimas nuo pat pirmų žingsnių leidžia manyti, kad iš tiesų yra tam tikrų politinio žaidimo elementų“, – trečiadienį LRT televizijai teigė F. Jansonas.

Anot patarėjo, šalies vadovas antradienį buvo susitikęs su kaltinimų susilaukusiu ambasadoriumi ir, išklausęs jo poziciją, paprašė tęsti diplomatinį darbą Londone.

„Prezidentas paprašė tęsti darbą“, – teigė F. Jansonas, leisdamas suprasti, kad Prezidentūra abejoja, ar E. Bajarūnui tekę kaltinimai mobingu yra pagrįsti.

„(...) kalbam apie ambasadorius, kalbam apie žmones, kurie dirba Lietuvos valstybei ir, tiesą sakant, jie nenusipelno, kad su jais būtų susidorojama tokiais būdais“, – teigė prezidento patarėjas.

Savo ruožtu į skandalą įsivėlęs diplomatas E. Bajarūnas trečiadienį neigė jam mestus kaltinimus. Jis tikino, kad iki šios savaitės neturėjo jokios oficialios informacijos dėl jo atžvilgiu pateiktų skundų.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)