„Lietuva laikosi vienos Kinijos principo, todėl reikėtų labai atidžiai pagalvoti prieš darant tokį vizitą ir, žinoma, pagalvoti, kiek tai atlieps Lietuvos interesus. Lietuvos interesas šiuo metu pagrindinis yra stiprinti saugumą. (...) Pagal šitą prizmę reikėtų pamatuoti ir tą eventualų vizitą“, – ketvirtadienį LRT radijui teigė šalies vadovo patarėja.

Kita vertus, Seimo pirmininkei užsiminus, kad ji ketina aptarti galimybę siųsti platesnę grupę Europos Sąjungos (ES) parlamento vadovų, G. Nausėdos patarėja mano, kad tai būtų sveikintinas žingsnis.

„Žinoma, jei tai taptų ES politikos dalimi, jei pavyktų sutelkti ES šalis tokiam pokyčiui, tai būtų sveikintinas žingsnis. Tačiau kalbame apie tai, ką reikėtų padaryti, o kol kas tai galbūt jos siekiamybė, bet ne faktas“, – pridūrė A. Skaisgirytė.

ELTA primena, kad JAV Atstovų Rūmų pirmininkė Nancy Pelosi neseniai lankėsi Taivane, nepaisydama vis griežtesnių Kinijos perspėjimų, dėl kurių įtampa tarp dviejų pasaulio supervalstybių smarkiai išaugo. Reaguodama į N. Pelosi vizitą Taivane, Kinija aplink salą vykdė plataus masto karines pratybas ir, be kita ko, mokėsi užkariauti Taivaną.

Rugpjūčio 7 d., Lietuvai siekiant glaudesnio bendradarbiavimo su Taivanu, Taivane lankėsi Lietuvos susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė. Pekinas pareiškė, kad viceministrė pažeidė Kinijos suverenitetą ir teritorinį vientisumą ir įvedė sankcijas susisiekimo srityje.

Apie galimybę vykti į Taivaną užsiminė ir Seimo pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen. Jos nuomone, būtų prasminga į Taivaną siųsti platesnę grupę Europos Sąjungos (ES) parlamento pirmininkų. Būtent šią galimybę parlamento vadovė ketina pasiūlyti susitikimų su ES parlamentų vadovais metu. Seimo pirmininkė tikina, kad Lietuvos politikams adresuoti nurodymai nevykti į Kiniją jos neišgąsdins.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)