„Noriu paneigti tikrovės neatitinkantį Krašto apsaugos ministro samprotavimą, kad JAV generolui leitenantui (ats.) Ben Hodges penktadienį pasisakant „Vilniaus saugumo forume“ Seime, „Jam dar nebuvo žinoma idėja apie lietuviškos divizijos kūrimą“, – feisbuke rašė V. Navickas.

Jis paaiškino, kad minėta idėja generolui leitenantui B. Hodgesui buvo žinoma.

„Ši idėja gen. ltn. Hodges turbūt buvo žinoma ir iš kitų šaltinių, bet jei ne, ją generolui buvau minėjęs susirašinėjime prieš mūsų susitikimą ketvirtadienį Vilniuje.

Lieka apgailestauti kad, praėjus daugiau kaip metams nuo pilno masto invazijos į Ukrainą, lietuviška divizija vis dar tik idėjos lygmenyje.

Raginčiau kuo skubiau pereiti nuo idėjų prie veiksmų. Laiko toliau delsti neturime“, – pridūrė premjerės patarėjas, pasidalinęs tekstu su A. Anušausko komentaru.

Anušauskas sureagavo į Hodgeso pastabas dėl Lietuvos gynybos: tai nėra kritika

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas sako, kad kai kurios buvusio Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) sausumos pajėgų vado Europoje Beno Hodgeso išsakytos pastabos dėl Lietuvos gynybos klausimų nėra paremtos naujausia informacija.

Komentuodamas praėjusią savaitę Seime vykusios tarptautinės konferencijos „Vilniaus saugumo forumas 2023“ metu išsakytas B. Hodgeso mintis, ministras pažymi – Lietuva ruošiasi ir skiria didelį dėmesį savo kariniams pajėgumams stiprinti.

„Tai nėra kritika. Jis pasakė, kad jo žiniomis, kad jis neturi pilnų duomenų. Jis abejoja. Jis išsakė savo abejones, nes neturėjo atsakymų. Tai tuos atsakymus jam galima duoti, jeigu jis paklaustų“, – LRT radijui sakė A. Anušauskas.

„Jis atkreipė dėmesį, kad reikia laukti ne tik sąjungininkų, bet ir stiprinti savus pajėgumus. Tą mes ir darome. Jam dar nebuvo žinoma idėja apie lietuviškos divizijos kūrimą, apie papildomus įsigijimus. Jis nežinojo ir apie pastaraisiais dvejais metais mūsų sudarytus bendrus sandorius su Latvija ir Estija. Dėl bendrų įsigijimų jis kėlė klausimą, ar mes deriname su sąjungininkais. Iš tikrųjų mes deriname, darome kas yra įmanoma, kad būtų didesni bendri įsigijimai. Bet ekspertai nebūtinai viską gali žinoti“, – detalizavo A. Anušauskas.

Ministras sureagavo ir į B. Hodgeso pastabas dėl esą nepakankamai į Lietuvos gynybą integruotų rezervo karių. Kaip interviu LRT portalui sakė buvęs JAV sausumos pajėgų vadas Europoje, Lietuva kelia klausimą dėl Vokietijos karių brigados šalyje, nors pati nėra susitvarkiusi su savais rezervais.

„Žinau, kad turite tūkstančius karių, kurie yra rezerve. Nemanau, kad jie buvo integruoti, kad jie buvo kviečiami į pratybas, manau, kad daugelis jų neturi padalinio, kuriam būtų pavaldūs, tai yra tiesiog gyvosios jėgos katilas. Bet ką aš Lietuvoje girdžiu, kad jūs norite vokiečių brigados, jūs norite daugiau amerikiečių. Palaukite, jūs turite tikriausiai 100 tūkst. rezervistų, kurie nėra apmokyti, kurie neturi savo dalinio“, – interviu LRT sakė JAV atsargos generolas B. Hodgesas.

„Rezervą turime tokį, kokį turime. Jis neatsiranda iš niekur: tai buvę šauktiniai, į atsargą išėję profesinės karo tarnybos kariai. Priminsiu, kad prieš 10 metų jų buvo 10 kartų mažiau. O mes dabar skaičių norime padidinti iki 50 tūkst.“, – į išsakytą pastabą sureagavo A. Anušauskas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)