aA
Neseniai Pabradės centriniame poligone įvyko Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) sausumos bataliono tankų šaudymai. Pratybose jautėsi ir artėjančių Kalėdų dvasia – JAV kariai su besisvečiuojančiais lietuviais papuošė eglutę, skambėjo šventinė muzika, rašoma pranešime spaudai.
Pratybos gali būti ir tokios: JAV tankų kovinio šaudymo pratybose lietuviai kartu puošė Kalėdų eglutę
© Organizatorių nuotr.

Surengtų pratybų metu JAV sausumos kariuomenės 1-9 kavalerijos pulko bataliono kariai vykdė tankų šaudymus bei taikymo sistemų koregavimus. Tankų įgulos preciziniais šūviais naikino taikinius. Jie svečius įtikino, jog tankų pabūklai, sunkieji ir vidutiniai kulkosvaidžiai veikia tiksliai bei efektyviai. Batalionas atsigabeno pagrindinį JAV kariuomenėje naudojamą tanką „Ambrams M2“ ir pėstininkų kovos mašinas „Bradley“.

Stebėti „Abrams“ tankų pratybas atvykęs Išgyvenimo mokyklos vadovas Augustas Žukauskas džiaugėsi Pabradės poligone tvyrojusia prieššventine nuotaika ir neslėpė nuostabos išvydęs tankų prišaudymus.

“Vėjas, drėgmė, kiek tik įmanoma apniukęs dangus... Taip mus turėjo pasitikti Pabradė. Bet nemalonus oras liko antrame plane. Įžengus į JAV kavalerijos bataliono stovyklą mes patekome į eglės puošimo ceremoniją: 5 ar 6 JAV kariai puošė eglę, skambėjo Kalėdinės melodijos, o greta stovėjo papuoštas „Bradley“. Vėliau keliavome pamatyti to, ko mes čia ir atvykome, – kaip sąjungininkai treniruojasi šaudyti savaisiais „Abrams“. Visi sulipome ant valdymo bokšto stogo, o ten įrengtos aikštelės matomumas buvo „super“. Po vieną prie pozicijų privažiavo tankai ir pradėjo savo pasirodymą. Šūvio banga tokia stipri, kad būdamas 200-300 metrų atstumu pajunti smūgio bangą“, – emocijomis dalinosi A. Žukauskas.

Anot Išgyvenimo mokyklos vadovo, nepaisant jo praleistų metų kariuomenėje, kai teko dalyvauti įvairiose tarptautinėse pratybose, tai buvo pirmasis reginys per visą gyvenimą, palikęs tokį neišdildomą įspūdį. A. Žukauskas neslėpė džiaugsmo, turėjęs progą iš arti apžiūrėti amerikietišką tanką „Abrams“.

„Nusileidus nuo bokšto buvo galima iš arčiau susipažinti su tanku „Abrams“. JAV kariai su malonumu viską demonstravo ir atsakinėjo į klausimus. Mašina tiek iš vidaus, tiek iš išorės paliko įspūdį. Nežinau kodėl, gal dėl to, kad esu buvęs žvalgas, bet labiausiai sužavėjo važiuojančio tanko garsas. Nesitikėjau, kad šešiasdešimt kelias tonas sverianti tvirtovė taip tyliai važiuoja. Jei kam teko stovėti, kai bando važiuoti rusiškas ne analoginis T-72, supras mane. Ačiū sąjungininkams už progą pamatyti, kas ir kaip gina mūsų šalį!”, – džiugių emocijų neslėpė Išgyvenimo mokyklos vadovas.

Pratybose dalyvavo ir renginių organizatorius Alkas Paltarokas, kuris džiaugėsi ne tik galėjęs išvysti galingą sąjungininkų ginkluotę, bet ir turėjęs progą kartu su sąjungininkais papuošti Kalėdų eglutę bei nemažai pabendrauti.

„JAV kariai jau matėsi puikiai įsikūrę ir geros nuotaikos. Smagu pabendrauti ne tik su vadais, bet ir eiliniais. Nuotaika pakili, juk Kalėdos jau visai arti. O kai dar kariai toli nuo namų, už Atlanto... Skambant amerikietiškoms Kalėdų melodijoms kartu su sąjungininkais puošėme šventinę eglutę, o šalia tyliai burzgė galinga kovinė technika. Gera matyti sąjungininkų tankus ir kitas kovines mašinas, kurios yra Lietuvoje tam, kad atgrasytu potencialų priešą”, - įspūdžiais dalinosi renginių organizatorius.

A. Paltarokas taip pat neslėpė susižavėjimo tankais, teigdamas, kad jų koviniai šaudymai neišvengiamai palieką didžiulį įspūdį.
„Atvirai turiu prisipažinti, kad besidomintiems karyba tankų koviniai šaudymai padaro didžiulį įspūdį. Dažnai su draugais treniruojamės šaudyklose, šaudydami iš karabinų ar pistoletų, bet tai pėstininkų ginklai, tankas visai kas kita, visai kitas kalibras (juokiasi)“, – teigė A. Paltarokas.

A.Paltarokas ir A.Žukauskas patys organizuoja edukacinius kovinius renginius ir nesenai grįžo iš misijos Sakartvele, kur lankė „slenkančią sieną“ prie pat Rusijos Federacijos okupuotos teritorijos.

Amerikiečių batalionas spalio mėnesį iš Teksaso valstijos atvyko į Lietuvą, kur vykdo pratybas ir kovinį rengimą su Lietuvos kariuomene ir kitais sąjungininkų vienetais. Bataliono sudėtyje yra apie 500 karių, maždaug 30 tankų ir 30 pėstininkų kovos mašinų. Šis karinis vienetas yra JAV rotacinių pajėgų dalis ir mūsų šalies papildomas saugumo garantas. Tankų batalionas iš Lietuvos išvyks kovo mėnesį.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(16 žmonių įvertino)
4.6875

Top naujienos

Roko Masiulio atsakas Karbauskiui ir neskelbtas susisiekimo ministrų pažadas vienas kitam

Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos lyderiui Ramūnui Karbauskiui griaudėjant, kad paskelbs...

Aplinkosaugininkai nieko neranda, o gyventojai pasakoja apie nežmoniškus kvapus: naktį keldavausi uždaryti langus (73)

Paupiui nuo Vilniaus miesto nuotekų valyklos gyvenanti Renata Gorbačevska pasakoja daug metų...

VTEK ataskaita: sąskaitos rodo, ką ir už kiek komandiruotėse valgė Narkevičius (233)

Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai ( VTEK ) praėjusią savaitę nusprendus, kad susisiekimo...

LRT generalinė direktorė: artėjame prie taško, kai šios komisijos egzistavimą tiesiog ignoruosime (15)

Visuomenės informavimo etikos komisijai (toliau – Komisija) paskelbus sprendimą, kad LRT Tyrimų...

Jau žinoma, kas įsikurs vietoje neseniai užsidariusio „Trasalio“

Vietoje Trakuose veikusio komplekso „ Trasalis “ duris atvers reabilitacijos ir slaugos centras...

Po žiniasklaidos įsikišimo – žaibiška savivaldybės reakcija: Karoliniškėse naikinamas „šiukšlių monstras“ (41)

Pirmadienį vilnietė Jurgita Jurevičiūtė feisbuke paviešino Karoliniškėse vis didėjančio...

Iš Erdogano – retas įspėjimas Rusijai: kantrybė senka papildyta (15)

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas trečiadienį apkaltino Rusiją nesilaikant...

Teodoras Medaiskis. Ar mums reikia našlių pensijų? (32)

Norint atsakyti į šį klausimą, reikia pamėginti išsiaiškinti našlių pensijų paskirtį.

Netikėtai mirė įtakingas ir skandalingais pareiškimais pagarsėjęs Rusijos dvasininkas (80)

Netikėtai dėl nežinomų priežasčių mirė įtakingas Rusijos stačiatikių bažnyčios...

Lietuviškuoju Durantu pramintas Bendžius svajoja ir apie žygį Europoje, ir apie Tokijo olimpiadą laida „Krepšinio zona“ (17)

Karjeros rekordu šį Europos taurės sezoną pradėjęs, kai jau pirmame ture pakrovė 27 taškus į...