Balsavimas rinkimų apylinkėse prasideda 7 ir baigsis 20 valandą. Sekmadienį į rinkimų apylinkes atvykti negalintys rinkėjai šią savaitę turėjo galimybę savo valią pareikšti iš anksto.

Seimą sudaro 141 Seimo narys, kurie renkami ketveriems metams vienmandatėse ir daugiamandatėje rinkimų apygardose slaptu balsavimu tiesioginiuose mišrios sistemos rinkimuose.

Rinkimų teisę turi Lietuvos piliečiai, kuriems rinkimų dieną yra sukakę 18 metų. Į parlamentą gali būti renkamas pilietis, kuris nesusijęs priesaika ar pasižadėjimu su užsienio valstybe, rinkimų dieną yra ne jaunesnis kaip 25 metų bei nuolat gyvena Lietuvoje.

Šiuose eiliniuose Seimo rinkimuose dalyvauja 17 partijų ir viena keturių partijų koalicija, į naująjį parlamentą iš viso pretenduoja 1 tūkst. 927 kandidatai, tarp jų - 127 šios besibaigiančios kadencijos parlamentarai.

Daugiamandatėje rinkimų apygardoje rinkimai laikomi įvykusiais, jeigu juose dalyvavo daugiau kaip vienas ketvirtadalis visų rinkėjų. Partijos kandidatų sąrašas dalyvauja skirstant mandatus, jei už jį balsavo ne mažiau kaip 5 proc. rinkimuose dalyvavusių rinkėjų. Koalicija į mandatus pretenduoja, jei už ją balsavo ne mažiau kaip 7 proc. rinkimuose dalyvavusių rinkėjų.

Vienmandatėje rinkimų apygardoje išrinktu laikomas kandidatas, jeigu rinkimuose dalyvavo ne mažiau kaip 40 proc. į tos rinkimų apygardos rinkėjų sąrašus įrašytų rinkėjų ir tas kandidatas gavo daugiau kaip pusę rinkimuose dalyvavusių rinkėjų balsų arba su mažesniu aktyvumu kandidatas surenka penktadalį visų apygardos rinkėjų balsų.

Jei Seimo narys pirmajame ture neišrenkamas, po dviejų savaičių renkamas antras turas, kuriame dalyvauja du daugiausiai balsų gavę kandidatai.

Kartu su Seimo rinkimais vyksta patariamasis referendumas dėl naujos atominės elektrinės statybų Lietuvoje. Referendumo balsavimo biuletenyje pateiktas teiginys: "Pritariu naujos atominės elektrinės statybai Lietuvos Respublikoje", o žmonės gali pasirinkti vieną iš dviejų atsakymų: "taip" arba "ne".

Konsultacinis referendumas laikomas įvykusiu, jeigu jame dalyvavo daugiau kaip pusė rinkimų teisę turinčių piliečių. Tuo atveju, kai referendume dalyvavo daugiau kaip pusė piliečių ir konkretaus sprendimo priėmimui pritarė ne mažiau kaip pusė jame dalyvavusių piliečių, sprendimas laikomas priimtu. Jei referendume dalyvauja mažiau kaip pusė piliečių, jis laikomas neįvykusiu, o į jo metu pareikštą piliečių nuomonę gali būti atsižvelgiama Seime svarstant įstatymų ir kitų teisės aktų projektus.

Rinkimų teisę šiuose Seimo rinkimuose bei referendume turi 2 mln. 579 tūkst. 466 rinkėjai. Iš jų apie 14 tūkst. užsiregistravo balsuoti užsienyje.