Tiek jo, tiek R. Urbonaitės vertinimu, aiškus vaizdas greičiausiai pasimatys tik po antrojo Seimo rinkimų turo, kai paaiškės, kas laimėjo vienmandatėse apygardose.

„Vis dėlto aš šiandien sakyčiau, kad pirmasis turas baigėsi, tegyvuoja antras turas, nes niekas dar yra neaišku“, – tvirtino R. Urbonaitė.

Pasak M. Jastramskio, antrajame ture bus galima stebėti panašią dviejų komandų kovą, kokia buvo 2016 metų rinkimuose, tačiau skirtinai nei tuomet, kai tarpusavyje varžėsi konservatoriai ir „valstiečiai“, šiuose rinkimuose galima stebėti platesnių politinių komandų susidūrimą.

Pasak politologų, intriga lieka ir tai, prie kurio iš šių blokų šliesis socialdemokratai, kurie, nepaisant kuklaus pasirodymo rinkimuose, bus svari jėga.

R. Urbonaitės teigimu, antri likę „valstiečiai“ vis dėlto gali džiaugtis neblogais rezultatais.

„Būnant valdžios partija daugiamandatėje būti pirmiems tikrai yra labai sudėtinga, ir iš esmės rinkėjai bando ieškoti alternatyvų, tačiau nepaisant visko, aš pripažinsiu, kad nėra blogi rezultatai kaip valdžioje esančiai partijai ir jie visai neblogai pasirodė“, – teigė politologė.

Opozicinė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) pirmauja Seimo rinkimuose daugiamandatėje apygardoje, valdantieji „valstiečiai“ lieka antri, Darbo partija – kol kas trečia, bet jai ant kulnų lipa socialdemokratai, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenys.

Suskaičiavus balsus 1730-iose apylinkėse iš 1989, TS-LKD surinko 22 proc. balsų ir gauna 20 mandatų, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga gauna 19 proc. balsų ir 18 mandatų, Darbo partija – 11 proc. ir 10 mandatų, Lietuvos socialdemokratų partija – 10 proc. ir devynis mandatus.

Pirmą kartą parlamento rinkimuose dalyvaujanti Laisvės partija, negalutiniais duomenimis, surinko daugiau kaip 7,6 proc. balsų ir turi septynis mandatus, Liberalų sąjūdis – 6,5 proc. ir šešis mandatus.

Daugiamandatėje apygardoje partijos dalijasi 70 mandatų iš 141. Dar 71 parlamentaras renkamas vienmandatėse apygardose.

Kol kas neaišku, ar Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga perkops 5 proc. rinkimų barjerą – ji, negalutiniais duomenimis, turi 4,91 proc. balsų.

Šiuo metu valdančiajai koalicijai priklausanti Lietuvos socialdemokratų darbo partija neperžengia rinkimų barjero su 3,5 proc. balsų.

Daugiamandatėje apygardoje kandidatų sąrašus kėlė 17 partijų.