R. Janutienės advokatas Vytautas Sirvydis pateikė nušalinimus socialdemokratų deleguotai VRK atstovei Jūratei Lebedevienei bei konservatoriui Viliui Semeškai.

Advokatas teigė, kad J. Lebedevienė yra priėmusi sprendimus savo atstovaujamos partijos naudai, o R. Janutienė dėl Seimo nario mandato antrajame ture varžosi su socialdemokratu Liudu Jonaičiu.

Konservatorių V. Semešką kandidatės advokatas prašė nušalinti, mat jis kritiškai atsiliepė apie R. Janutienės rengtos televizijos laidos žurnalistų vizitą į jo namus.

V. Semeška savo ruožtu tuomet siūlė nušalinti ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos deleguotą VRK narę Jonę Valčiukienę, nes R. Janutienės kandidatūrą Žiemgalos apygardoje kartu su Lietuvos centro partija kelia „valstiečiai“.

Nors balsavimu nė vienas iš trijų minėtų komisijos narių nebuvo nušalintas, vėliau jie vienas po kito nusišalino teigdami nenorintys sukelti abejonių būsimu VRK sprendimu. Trims komisijos nariams nusišalinus, griuvo kvorumas, ir klausimas dėl R. Janutienės strigo.

Panaikinti kandidatės neliečiamybę šmeižto byloje prašo Vilniaus miesto apylinkės teismas. VRK sprendimo projekte siūloma teismo prašymą tenkinti.

Klausimą pristatęs VRK narys Tauras Rutkūnas pristatė prokurorų kreipimąsi, kuriame teigiama, kad „kaltinimai poniai Janutienei nesusiję su jos politine veikla“.

„Kaltinimai pasireiškia tuo, kad ji būdama „Lietuvos ryto“ kanalo laidos „Patriotai“ žurnaliste, atsakinga už laidos reportažus ir tekstus, veikdama tiesiogine tyčia, t. y. turėdama tikslą paniekinti ir pažeminti Lietuvos banko Priežiūros tarnybos vadovą Vytautą Valvonį, (...) žinodama, kad jos skleidžiama informacija neatitinka tikrovės, organizavo ir įvykdė V. Valvonio šmeižimą“, – sakė T. Rutkūnas.

Vilniaus miesto apylinkės teismas nagrinėja bylą, kurioje R. Janutienė, Artūras Jančys ir Saulė Pauliuvienė kaltinami bendrininkavę apšmeižiant asmenį per visuomenės informavimo priemonę.

Anksčiau šis teismas yra pripažinęs, kad dienraštis „Lietuvos rytas“, „Lietuvos ryto“ televizija (laida „Patriotai“), naujienų portalas „Lrytas.lt“ skelbė tikrovės neatitinkančias, Lietuvos banko valdybos pirmininko Vito Vasiliausko garbę ir orumą žeminančias žinias. Teismas įpareigojo žiniasklaidos priemones šias neteisingas žinias viešai paneigti.

Nepanaikinus R. Janutienės neliečiamybės, teismas bylos toliau nagrinėti negali.

Antras Seimo rinkimų turas trijose vienmandatėse apygardose vyks rugsėjo 22 dieną.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (102)