aA
Jau sekmadienio vakarą pradės darytis aišku, kas Lietuvą valdys ateinančius ketverius metus. Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) docentas Mažvydas Jastramskis feisbuke pateikė savo įžvalgas ir prognozes prieš balsavimo dieną Seimo rinkimuose. Politologas M. Jastramskis prognozavo, kiek rinkimuose dalyvaujančios partijos gali gauti rinkėjų balsų.
Mažvydas Jastramskis
Mažvydas Jastramskis
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Lietuvos liaudies partijai, kurios sąrašą rinkimuose veda Nendrė Černiauskienė, politologas prognozavo nuo 0 iki 1 procento balsų.

„Kodėl balsuoti? Jeigu manote, kad stodama į Europos Sąjungą Lietuva prarado viską, ir norėtume pabandyti ką nors naujo“, – rašė jis.

Partijai „Lietuva – visų“, kurios vedlys – Algis Krupavičius, M. Jastramskis prognozavo nuo 1 iki 2 procentų balsų.

„Kodėl balsuoti? Jeigu vietoje koronaviruso jūsų niekaip nepaleidžia oranžinio kamuolio virusas“, – apie partijos ryšius su krepšiniu ironizavo jis.

Naglio Puteikio vedamai Centro partijai-Tautininkams politologas prognozavo nuo 1 iki 3 procentų balsų.

„Kodėl balsuoti? Jeigu jums pagailo Kristupo Krivicko ir norite, kad jis pagaliau patektų į Seimą“, – priežastį įvardijo jis.

Vigilijaus Juknos vedamai Darbo partijai politologas prognozavo nuo 5 iki 10 procentų balsų.

„Kodėl balsuoti? Jeigu esate pasikaustęs semantikos srityje ir siekyje „Lietuva tarp penkių patraukliausių pasaulio valstybių“ įžvelgiate gilesnę prasmę nei „abrakadabra“, – feisbuke rašė M. Jastramskis.

„Drąsos keliui“, kurį rinkimuose veda Jonas Varkala, nors tai turėjo daryti Neringa Venckienė, politologas taip pat prognozavo nuo 0 iki 1 procento balsų.

„Kodėl balsuoti? Jeigu norite, kad žymiausia Lietuvos teta gautų teisinę neliečiamybę, – bent jau pusei metų, iki kol Seimas ją atims (sako, kad teta nekandidatuoja, bet jūs tais sisteminiais netikėkit)“, – rašė jis.

Arvydo Juozaičio vedamai partijai Kartų solidarumo sąjunga-Santalka Lietuvai VU TPSMI politologas prognozavo nuo 0 iki 2 procentų rinkėjų balsų.

„Kodėl balsuoti? Jeigu jus įtikina Arvydo Juozaičio gebėjimas telkti ir traukia prie istorinių klaidų“, – rašė jis.

Krikščionių sąjungai, kurią rinkimuose veda Rimantas Jonas Dagys, itin gerų rezultatų politologas nežadėjo. Jo prognozė – nuo 0 iki 2 procentų balsų.

„Kodėl balsuoti? Jeigu miegate po pagalve pasidėjęs 1556 m. leidimo Bibliją su Kalvino komentarais. Ir geriausias politikas – joks ten ne Čerčilis, o Savonarola“, – ironizavo politologas.

Aušrinės Armonaitės vedamai Laisvės partijai M. Jastramskis prognozavo nuo 3 iki 7 procentų rinkėjų balsų.

„Kodėl balsuoti? Jeigu esate už LGBT teises, marihuanos legalizavimą, patinka, kai kalba apie švietimą, mėgstate rizikuoti“, – priežastis vardijo jis.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai (LLRA-KŠS) politologas prognozavo nuo 4 iki 6 procentų rinkėjų balsų.

„Kodėl balsuoti? Jeigu manote, kad rinkimų klastojimas Baltarusijoje – „būna ten, pasitaiko“, o nepotizmas yra demokratijos sinonimas“, – feisbuke rašė VU TSPMI docentas.

Sauliaus Skvernelio rinkimuose vedamai Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai (LVŽS) jis prognozavo nuo 13 iki 18 procentų rinkėjų balsų.

„Kodėl balsuoti? Jeigu esate ūkininkas, jeigu tinka vyriausybės veikla, jei netrukdo asfaltas, jei dėl visko kaltas Landsbergis“, – teigė politologas.

Politologo Seimo rinkimų prognozė: laimėtojas laukiantiems pokyčių
© DELFI / Andrius Ufartas

Lino Linkevičiaus vedamai Lietuvos socialdemokratų darbo partijai (LSDDP) politologas gerų žinių neturėjo. Jo prognozė – nuo 2 iki 4 procentų rinkėjų balsų už šią politinę jėgą.

„Kodėl balsuoti? Jeigu manote, kad patirtis valdžioje > visa kita, jeigu susimaišėte ir galvojote, kad Linkevičius yra pas kitus socialdemokratus“, – feisbuke aiškino M. Jastramskis.

Gintauto Palucko vedamai Lietuvos socialdemokratų partijai (LSDP) M. Jastramskis prognozavo nuo 10 iki 19 surinktų procentų.

„Kodėl balsuoti? Jeigu įtikina, kad va čia šį kartą tai jau tikrai bus socialdemokratinė kairioji politika, jei manote, kad reikia didinti kapitalo ir turto mokesčius“, – priežastis vardijo jis.

Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD), kurią rinkimuose veda I. Šimonytė, politologas prognozavo nuo 17 iki 24 procentų balsų.

„Kodėl balsuoti? Jeigu norite premjere matyti Šimonytę, jeigu įtikina „skėtinė partija“ su liberalais ir krikdemais, jeigu norite valdžios kaitos“, – rašė politologas.

Viktorijos Čmilytės–Nielsen vedamam Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžiui M. Jastramskis prognozavo nuo 4 iki 8 procentų rinkėjų balsų.

„Kodėl balsuoti? Jeigu Laisvės partija jums per liberali, o TS-LKD – per konservatyvi, jeigu atleidot už „dėžutę“, – teigė M. Jastramskis.

Lietuvos žaliųjų partijai, kurią rinkimuose veda Remigijus Lapinskas, politologas prognozavo nuo 1 iki 3 procentų rinkėjų balsų.

„Kodėl balsuoti? Iki sąrašo pateikimo būčiau sakęs, jei norit žaliosios ideologijos stiprėjimo Lietuvoje, dabar – jeigu tikit, kad tai darys Butkevičius su Gedvilu“, – tikino jis.

Politologo Seimo rinkimų prognozė: laimėtojas laukiantiems pokyčių
© DELFI / Andrius Ufartas

Nacionaliniam susivienijimui, kurį rinkimuose veda Vytautas Radžvilas, M. Jastramskis prognozavo nuo 2 iki 4 procentų rinkėjų balsų.

„Kodėl balsuoti? Jeigu patiko Radžvilo paskaitos ir norit jas girdėti Seime, jeigu būtumėt balsavęs už krikdemus 1953 m. Bavarijoje, jei stodami į ES kažką ten praradome“, – priežastis vardijo jis.

Partijai „Laisvė ir teisingumas“ VU TSPMI politologas prognozavo nuo 3 iki 6 procentų rinkėjų balsų. Šią partiją rinkimuose veda Remigijus Žemaitaitis.

„Kodėl balsuoti? Jeigu norėtumėt Žemaitaičio, Zuoko arba Paulausko į žentus, jeigu jūsų politinės pažiūros yra „Po dvidešimties metų“, – penktadienį feisbuke įžvalgomis dalijosi M. Jastramskis.

Įrašo pabaigoje politologas pabrėžė, kad tik dalijasi savo nuomone, o ne pagrįstomis mokslinėmis prognozėmis.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(103 žmonės įvertino)
4.2621

Top naujienos

Algio prostatos vėžys gydymui lengvai nepasidavė: gydytojai jo ligos istoriją vadina išskirtine

Algis Mameniškis džiaugiasi, kad sulaukęs 50-ies metų nusprendė atlikti prostatos specifinio...

Verslas PliusAistė Žebrauskienė

Kaip sumažinti turimų paskolų naštą: paprastas sprendimas padės sutaupyti tūkstančius

Gyventojai, ėmę būsto paskolas prieš kelerius metus, šiuo metu kreipdamiesi į kitus bankus dėl...

Prieš 28 metus Justina nutraukė nėštumą: niekada nekalbėjau su vyru apie tai, kas įvyko

Justina (vardas pakeistas) prieš 28 metus pasirinko nutraukti nėštumą . Ji jau turėjo vieną...

Nerijus Povilaitis

Dėl rusų sukurto „technikos stebuklo“ internete pasipylė patyčios

Apsišaukėliškos Donecko „liaudies respublikos“ kariškiai giriasi sukūrę „analogų...

Delfi Mokslas

Vandenyno gelmėse „Titaniko“ nuolaužas tyrinėję mokslininkai aptiko širdį veriantį radinį: atrodo lyg iš filmo

Mokslininkų komanda „Magellan“, tyrinėjanti nuskendusio „Titaniko“ nuolaužas vandenyno...

„Barcelona“ gali parodyti duris Mirotičiui, bet pasilikti Šarą

„Mirotičius – viena koja nebe „Barcoje“, – skelbia Barselonoje leidžiamas sporto...

Daiva Žeimytė-Bilienė, laida „Iš esmės“, Virginija Spurytė

Kunigą ir prokurorą demaskavęs vaikinas išryškino šokiruojančius dalykus: neabejoja, kad tai ne pabaiga (9)

Dvi iš eilės DELFI paviešintos istorijos, kuriose svarbius vaidmenis vaidina ir dvasininkas, ir...

Kas trečias vairuotojas linkęs prie vairo sėsti išgėręs: ekspertai pabrėžia, kad dėl to yra ir visuomenės kaltės

Apklausos rodo, kad kas trečias vairuotojas yra linkęs sėsti prie vairo net ir tuomet, kai...

Transliacija / Redaktoriaus virtuvė. Viską sugriauti nusiteikęs Landsbergis: atstatys rinkėjas

Su jumis sveikinasi paskutinė „Redaktoriaus virtuvės“ laida, dėkojame, jog skanavote ir...

Prakalbo apie mokytojų patiriamą psichologinį smurtą: juos terorizuoja vadovybė, kolegos ir net moksleiviai (2)

Neretai visuomenėje diskutuojama apie moksleivių psichologinę būklę. Ieškoma išeičių, kurių...