Socialiniame tinkle „Facebook“ čempionate dirbusi Kaja Elena pasidalino įrašu, kuriuo teigia, jog renginio metu grubiu elgesiu pasižymėjo sporto žurnalistas Ervinas Kvitkauskas ir Lietuvos čiuožimo federacijos (LČF) prezidentas Vytautas Jasutis.

Policija pateikė detales, kurios jau yra žinomos apie incidentą. Atsakant į klausimą, kas kreipėsi į policiją, tai atsakymas – moteris, nors federacijos prezidentas žiniasklaidai teigė, kad tai padarė apsaugos darbuotojai.

„Sausio 13 d. 19.33 val. buvo gautas moters pranešimas, kad Kaune, Karaliaus Mindaugo pr., arenoje vykstančio renginio metu vyksta konfliktas su apsaugos darbuotojais. Nuvykus pareigūnams buvo išklausyta tiek pranešėja, tiek ir apsaugos darbuotojai, kurie paaiškino, kad į juos kreipėsi renginio organizatoriai, kadangi įvyko konfliktas su moterimi, kuri neturėjo būti tam tikroje renginio zonoje. Buvo priimtas apsaugos darbuotojų pranešimas/paaiškinimas“, – teigė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Odeta Vaitkevičienė.

Dar vienas jau aiškus dalykas, kad policija patikrino tik moters blaivumą. Ji buvo blaiva.

„Moteriai patikrintas blaivumas – 0.00 prom. Tuo metu pareigūnai reagavo į įvykį dėl konflikto tarp moters ir apsaugos darbuotojų, todėl kitiems asmenims, dirbantiems tiesioginės transliacijos metu blaivumas nebuvo tikrintas, duomenų apie neblaivius asmenis iš Lietuvos čiuožimo federacijos organizavimo komiteto nebuvo gauta“, – į „Delfi“ raštu išsiųstus klausimus atsakė O. Vaitkevičienė.

Pasak policijos atstovės, dėl įvykio gauti pareiškimai tiek iš vienos, tiek iš kitos pusės (moters).

„Šiuo metu vyksta aplinkybių patikslinimas dėl galimo viešosios tvarkos pažeidimo, siekiant įvertinti tiek vienos, tiek kitos pusės veiksmus. Patikslinimo metu ne tik bus papildomai apklausiami konflikto dalyviai bei kiti asmenys, kurie galimai dalyvavo konflikte ar jį matė, tačiau taip pat bus peržiūrimi ir vaizdo stebėjimo kameromis užfiksuoti įrašai“, – rašė O. Vaitkevičienė.

Mergina paviešino situaciją feisbuke

Pilną Kajos Elenos įrašą galima rasti socialinio tinklo „Facebook“ grupėje „Feminizmas“.

Pranešime teigiama, jog Kaja Elena buvo išmesta iš „Žalgirio“ arenos, kuomet susiginčijo su E. Kvitkausku, kuris esą trukdė darbui.

Vėliau konfliktas įsiplieskė tarp merginos ir LČF prezidento V. Jasučio, kuris pareikalavo atiduoti akreditaciją. Konflikto metu, anot merginos, sklido necenzūrinė leksika iš pačio E. Kvitkausko.

Čiuožimo federacijos vadovas kaltinimus vadina provokacija. „Tai visiška provokacija. Ji atsidūrė ant teisėjų platformos, kurioje negalėjo būti jokių pašalinių žmonių. E. Kvitkauskas paprašė palikti platformą ir paprašė parodyti akreditaciją.

Ji nenorėjo parodyti jos, tad automatiškai buvo išprašyta iš arenos. Teisėsauga įvertins situaciją, buvo atvykusi policija, pradėtas ikiteisminis tyrimas, juk padarytas viešosios tvarkos pažeidimas.

Viskas vyko atviroje erdvėje, matė tūkstančiai žiūrovų, yra arenos kameros, kurios fiksavo tą situaciją. Reikėjo būti drąsiai, kad darytum tokį pareiškimą tikintis, kad niekas nieko neišsiaiškins. Mano pozicija buvo paprasta – nutraukti jos akreditaciją, kuri iš esmės ir negaliojo arenoje, nebuvo laiko kažką aiškintis“, – kalbėjo V. Jasutis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (31)