Ketvirtadienio posėdyje paaiškėjo, kad pranešant apie įvykį policijai buvo pasakyta, kad įvyko netyčinė žmogžudystė. Vėliau klinikinės ligoninės pozicija pasikeitė.

Kaltinamajame akte teigiama, kad 2012 metų balandžio 6-ąją Domui Drėzui vietoje gliukozės tirpalo buvo suleista kalio dozė – apie 5-7 ml.

Pranešė apie netyčinį nužudymą

Gydytojas Algirdas Andriuška lemtingą vakarą dirbo Vaikų Intensyviosios terapijos skyriuje. Po nesėkmingo gaivinimo šis medikas paskambino policijai ir pranešė apie įvykį, kad dėl galimai supainiotų medikamentų mirė kūdikis.

Tiesa, tą patį vakarą, 3-4 val. po mirties fakto konstatavimo, apklausiamas tyrėjų A. Andriuška jau teigė, kad berniuko mirtis primena kūdikių staigios mirties sindromą. Teisme A. Andriuška tikino, kad tyrėjams minėjo apie galimą hiperkalemiją, tačiau tai nebuvo užfiksuota dokumentuose.

Paklaustas, kodėl apie mirtį pranešė policijai medikas teigė, kad tai buvo neeilinis įvykis.

„Pasitarus su ligoninės vadovais buvo nuspręsta pranešti policijai dėl netyčinio nužudymo. Širdis staiga sustojo leidžiant į veną medikamentus, o ne lašant lašinei“, - teisme kalbėjo A. Andriuška.

Nuo 1986 metų gydytoju dirbantis A. Andriuška teigė, kad po D. Drėzo mirties pirmą kartą jo praktijoje buvo sukviestas skubus ligoninės vadovų susirinkimas.

Teisme A. Andriuška aiškino, kad iš esmės sumaišyti kalį ir gliukozę yra sunku vien dėl skirtingų spalvų ir formų pakuočių.

Tuometinis ligoninės vadovas Raimundas Kunickas apie nelaimę buvo informuotas telefonu. Teisme jis taip pat patvirtino, kad jam buvo pranešta apie sumaišytus vaistus.

„Buvo paminėtas ir kalis“, - sakė R. Kunickas.

Sužinojęs apie įvykį R. Kunickas sušaukė skubų liugoninės vadovų susirinkimą.

Išvada aiški

DELFI primena, kad iš 6 teismo medicinos ekspertų ir medikų sudaryta komisija jau kone prieš metus pateikė išvadas, kad D. Drėzas mirė nuo kalio injekcijos.

Jau prasidėjus teismo procesui buvo gautos išvados iš Vilniaus ekspertų. Iš šį kartą jos nepalankios Kauno klinikinės ligoninės medikams.

Prokororė teismui praėjusiame posėdyje pateikė Valstybinės teismo medicinos tarnybos prie Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerijos Vilniaus skyriaus specialistų išvadas. Kauno apygardos prokuratūra ekpertams suformulavo 33 klausimus.
 
Remiantis medicininiais dokumentais, D. Drėzui klinkinė mirtis įvyko 2012 metų balandžio 6-ąją 14.50 val. Po kiek daugiau nei dviejų valandų – 17.10 val. - konstatuota berniuko biologinė mirtis ir nutrauktas gaivinimas.
 
Konstatuota, kad gaivindami kūdikį intensyvios terapijos skyriaus medikai padarė viską, ką galėjo, o berniuko išgelbėti nebebuvo įmanoma.
 
„Tikimybė, kad buvo galima išvengti D. Drėzo mirties (…) atmetama, kadangi jau gaivinimo pradžioje buvo užfiksuotas staigus širdies sustojimas (…). Tarp kūdikiui D. Drėzui tiesiogiai į veną suleistų vaistų ir mirties priežasties yra tiesioginis ryšys, kadangi beleidžiant vaistus įvyko staigus būklės pablogėjimas ir širdies sustojimas“, - konstatuoja ekspertai.
 
Medikų komisija pateikia ir galutinę diagnozę: „Ūmi intraveninė intoksikacija kalio chlorido tirpalu. Hiperkalemija“.
 
Tuo tarpu pačios Kauno klinikinės ligoninės sudaryta komisija teigia, kad berniukas mirė ne nuo kalio injekcijos, o nuo širdies ligos.

V. Beleškienė parodymus teisme duos po visų liudininkų apklausos. Jei bus pripažinta kalta, jai gresia iki 6 metų kalėjimo.

Drėzų šeima ligoninei pateikė ir 1 mln. eurų dydžio ieškinį neturtinei žalai atlyginti. Netrukus šią bylą atvers Kauno apygardos teismas.