aA
Po „valstiečių“ deleguoto premjero Sauliaus Skvernelio pareiškimų apie galimą naują valdančiąją koaliciją po prezidento rinkimų, kitų Seime esančių partijų atstovai svarsto įvairius scenarijus, bet dalis politikų ministro pirmininko žodžiuose įžvelgia manipuliavimą rinkėjais.
Saulius Skvernelis, Ramūnas Karbauskis
© DELFI / Andrius Ufartas

Taip jie reagavo į S. Skvernelio pareiškimą, kad nelaimėjęs prezidento rinkimų jis gali pasitraukti iš premjero pareigų, o parlamente gali susiformuoti nauja koalicija.

Dalis opozicijai priklausančių Seimo narių tai vertina kaip rinkėjų mobilizavimą prieš rinkimus.

„Aš traktuočiau tai kaip rinkėjų mobilizavimą metant tą argumentą, kad jeigu premjeras netaps prezidentu, tai sustos visi geri darbai, nebus tęsiamos pradėtos iniciatyvos ir panašiai“, – BNS ketvirtadienį sakė opozicijos lyderė liberalė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Jai antrino socialdemokratų vadovas Gintautas Paluckas.

„Šiandien kalbėdamas apie atsistatydinimą, aš manau, kad jis tiesiog dalyvauja prezidento rinkimų kampanijoje ir mėgina savo rėmėjus sutelkti baimės ir grėsmės akivaizdoje“, – BNS teigė politikas.

„Atvirkščiai – S. Skvernelis turi eiti premjero pareigas iki pabaigos, nes jis tiek pažadų yra išdalijęs, kad jų įgyvendinti, jis pats žino, nepajėgs. Tai šiuo atveju atsistatydinimas jam būtų viena geriausių išeičių“, – pridūrė socialdemokratas.

Konservatorių pirmininkas Gabrielius Landsbergis teigė jaučiantis dalies Seimo narių ketinimus palikti valdančiąją daugumą, bet detaliau situacijos nekomentavo.

„Jaučiame visuomenėje tvyrantį pokyčių norą bei dalies Seimo narių ketinimus palikti valdančiąją daugumą. Tačiau kol kas dar yra kiek per anksti apie tai konkrečiai kalbėti“, – BNS tvirtino didžiausios opozicinės frakcijos vadovas.

Liberalų sąjūdžio lyderis Eugenijus Gentvilas sakė, kad „valstiečių“ frakcijoje esantys Seimo nariai gali prarasti pasitikėjimą jos vadovu Ramūnu Karbauskiu, nes šiam nepavyks įgyvendinti pažado laimėti visus tris 2019-ųjų rinkimus.

Pasak jo, pats S. Skvernelis po rinkimų „neturėtų būti įsikibęs į parankę R. Karbauskiui“ ir, tikėtina, ieškos būdų pasitraukti.

„Pats S. Skvernelis matys, kad šitas aljansas su R. Karbauskiu neduoda rezultatų. (...) Jis galėtų po prezidento rinkimų sakyti, kad mūsų Vyriausybė buvo reformistinė, bet dabar susiklostė tokios aplinkybės, išeiti pakelta galva ir ruoštis 2020 metų Seimo rinkimams“, – BNS kalbėjo E. Gentvilas.

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Remigijus Žemaitaitis sako nejaučiantis grėsmės, kad valdžią perimtų opozicija ir priminė dar pernai išsakęs kvietimą jungtis prie „tvarkiečių“ Liberalų sąjūdžiui bei kartu dalyvauti koalicijoje su „valstiečiais“.

Liberalų sąjūdis įrodė per savivaldos rinkimus, kaip ir mes, kad gali laimėti, kad esame daugmaž stiprūs regionuose, ir siūlyti formuoti plačiąją koaliciją. Joje galėtų būti socialdarbiečiai, „valstiečiai“, „tvarkiečiai“, liberalai ir tie patys lenkai. Toje vietoje matau galimybę darbui, nes dabar, kai reikia balsuoti, trūksta balsų“, – tvirtino politikas.

Po prezidento rinkimų tvirtinant naują Vyriausybę, jo nuomone, turėtų būti atitinkamai persiskirstyti ir ministrų postai.

Socialdarbiečių pirmininko Gedimino Kirkilo nuomone, vienintelis galimas persiskirstymas po rinkimų būtų oficialus Lietuvos lenkų rinkimų akcijos -Krikščioniškų Šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) prisijungimas prie valdančiųjų.

„De facto dabar daugumos nėra. Tad aišku, kad yra noras galbūt ją išplėsti kalbantis su Lietuvos lenkų rinkimų akcija. O jei kas nors nori suformuoti naują daugumą, kas tai trukdo padaryti dabar? Tokių bandymų jau daug buvę, bet tai nepavyko. Aš manau, kad net nesėkmės atveju, S. Skvernelis išliks premjeru nepriklausomai nuo išrinkto prezidento. Nes prezidento galios apribotos – (į premjerus – BNS) teikiamas tas, ką pasiūlo dauguma“, – aiškino G. Kirkilas.

LLRA-KŠS pirmininkas Valdemaras Tomaševskis tvirtino, kad kol kas partija susikoncentravusi į prezidento rinkimus ir apie galimas koalicijos permainas negalvoja.

Apie galimą naują valdančiąją daugumą S. Skvernelis paskelbė ketvirtadienį pristatydamas savo prezidento rinkimų programą.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų pirmininkas Ramūnas Karbauskis pareiškė, kad „valstiečiai“ trauktųsi iš valdžios, jei pralaimėtų prezidento ir Europos Parlamento rinkimus.

Prezidento rinkimai vyks gegužės 12 dieną. Pagal naujausią „Vilmorus“ apklausą, S. Skvernelis nusileidžia ekonomistui Gitanui Nausėdai ir konservatorių kandidatei Ingridai Šimonytei.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(24 žmonės įvertino)
3.9583

Top naujienos

Emigruoti gydytojo nepaskatino net 11 tūkstančių alga: kodėl ne kartą atmetė pasiūlymus ir liko Lietuvoje (20)

Save grynakrauju kauniečiu pristatantis 45 metų šeimos gydytojas Giedrius Tytmonas sako, kad yra...

Tyrimas parodė neįtikėtiną juodosios organų prekybos mastą: turtuoliai donorus rinkosi iš katalogų (91)

„ Al Jazeera “ kanalo atliktas tyrimas atskleidė, kad viena Egipto ligoninė ir Jemeno...

Peržiūrėjusios savo šiukšles draugės pasiryžo įkurti verslą: svarbiausia – „neperdegti” (1)

„ Zero waste “ yra judėjimas, gyvenimo būdas, o kai kam ir filosofija. Visų šį judėjimą...

Jubiliejinis Birutės Petrikytės koncertas baigėsi skandalu: scenos grandai jaučia kartėlį (100)

Penktadienio vakarą Palangos koncertų salėje įvykęs jubiliejinis dainininkės Birutės...

„Žalgirio“ akiratyje – ryškiausios žvaigždės: kaip Romanovas prašė pasidomėti Bryanto ir Gasolio kaina (10)

Kobe Bryantas , Pau Gasolis , Kevinas Durantas , Dwightas Howardas . Ryškiausios NBA žvaigždės...

Vilniuje mylimajam amžiną meilę prisiekė žinomas modelis Justina Kazlauskytė (26)

Iš Biržų kilęs modelis Justina Kazlauskytė gyvena pakiliausiomis nuotaikomis. Šiandien ji su...

Privertė pasijusti tikru narkobaronu: pareigūnai kratos metu sandėlyje rado šešias tonas kanapių (187)

Pluoštinių kanapių ūkį įkūręs vyras nesitikėjo, kad siųsdamas mėginį galimai būsimiems...

Kaip vienas miestelis prie Volgos pasėjo chaosą Europos naftos rinkoje (32)

Nikolajevkos gyventojai nelabai turi apie ką liežuvauti nuo tada, kai mirė degtinės muziejaus...

Šeštasis „Auksinis batelis“ Messi nepradžiugino: negaliu pamiršti to, kas nutiko Liverpulyje

Kylianui Mbappe baigus savo įvarčių medžioklę Prancūzijos „Ligue 1“ čempionate,...

Dešimt faktų, kurie rodo, kad jūsų vaikas – gabus (5)

Daugelis mamų ir tėčių savo atžalą laiko talentinga, tačiau dauguma vaikų – genijai tik savo...