aA
„Tie momentiniai dalykai tikrai kelia nerimą. Dėl Miklusėnų man labai neramu, darome viską, ką galime. Dabar planuojame plauti gatves, nuo rytojaus jas ir plausime, ten, kur žvyrkeliai, pilsime specialų skystį, kuris ilgam laikui leidžia, kad kelias nedulkėtų“, – laidoje „DELFI diena“ sakė Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas.

Pasitelkta visa technika

Laidoje „DELFI diena“ ministrė Rita Tamašunienė tikino, kad situacija gerėja.

„Situacija gerėja ir gaisras po truputį yra gesinamas, paties gaisro nėra, bet dar yra pavojus dėl smilkstančių padangų. Dirbama šeštą parą, tikimės rezultatų jau greitai, nors judame nedideliais žingsneliais. Gera žinia dar ir ta, kad sukauptas vanduo rezervuaruose yra naudojamas pakartotinai. Svarbiausia, kad nei gaisrininkams, nei miestiečiams netrūktų vandens.

Po šeštą parą alinančio košmaro Alytuje – naujausios žinios: kai kur tarša viršyta 10 kartų
© DELFI

Labai sudėtinga prognozuoti, kada pavyks visiškai užgesinti gaisrą. Kaip jau minėjau, smilksta padangų masė. Galima palyginti su durpyno gaisru, kaip šiandien sakė mūsų ugniagesiai, ta masė vis dar atsinaujina ir smilksta. Dirbama keliuose frontuose, einama prie tų vietų, kur nebuvo gesinta. Dirba vienu metu virš 40 ugniagesių, tiesa, pajėgos yra mažinamos, nes gaisras jau yra lokalizuotas. Pasitelkta visa technika, dar papildomai yra rezervatas. Mūsų vertinimu, viskas organizuota tinkamai, ugniagesiai taip pat yra apsaugoti“, – DELFI tikino ministrė, tačiau dar nedrįso kalbėti apie konkrečias gaisro priežastis.

Išsiųstos rekomendacijos

Anot jos, dirba ekspertai, kurie ir nustatys gaisro priežastis.

„Šiandien dirba tiek policijos tyrėjai, tiek gaisro tyrimo centro atstovai, nes tik šiandien jie galėjo prieiti prie to centro, kur ir kilo gaisras. Mes kaip tik buvome, kai jie darė apklausas, rinko visą informaciją, darė brėžinius, dedamos pastangos nustatyti gaisro priežastis. Dar negalime sakyti konkrečių priežasčių, nenoriu pateikti išankstinio vertinimo, reikia palaukti specialistų vertinimo. Kiek man teko matyti, ekspertai apklausė ir įmonės vadovą“, – laidoje sakė R.Tamašunienė.

Ministrė tikino, kad rekomendacijos žmonėms buvo išsiųstos dar tą pačią dieną, kai kilo gaisras.

„Savaitgalį jau buvo sukoncentruota visa institucijų informacija, bet pačią pirmą dieną tinklapyje lt72.lt buvo paskelbta informacija, kaip žmonės turėtų elgtis, pajutę smalkių kvapą. Svarbiausia likti patalpose, nevėdinti ir taip apsaugoti sveikatą. Jeigu reikia išeiti, yra priemonės, bet jos neapsaugo nuo visko“, – pabrėžė ministrė.

Paneigė, kad tarša pasiekė kitus didžiuosius miestus

Aplinkos viceministrė Justina Grigaravičienė paneigė žinias, kad tarša pasiekė ir kitus didžiuosius miestus.

„Tokių žinių, kad pasiektų Kauną ar Marijampolę mes neturime, bet buvo padaryti matavimai Birštono ir Prienų miestuose lakiųjų organinių junginių. Gavome duomenis, kad normos neviršijamos.

Rita Tamašunienė
Rita Tamašunienė
© DELFI / Kiril Čachovskij

Pagal tuos duomenis, kuriuos mes gauname apie oro taršą, tai mes matuojame dėkodami kolegoms iš Lenkijos, kurie mums atsiuntė dvi papildomas stoteles. Mes jų turime tris. Viena stovi Alytuje, ir kitos dvi Miklusėnų kaime. Žinoma, priklausomai nuo vėjo krypties būna ir pakilimų, tuomet rodikliai pakyla, būna ir momentų, kai tarša neviršijama arba net žemiau normos. Sekame ir žiūrime, paskui vertinsime vidutinę paros normą.

Galiu pasakyti, kad vakar skaičiuojat vidutinę paros normą, buvo viršijimas tik vienas rodiklis vos keliais vienetais. Žinoma, momentiniai ar valandiniai rodikliai gali rodyti ir stipresnį padidėjimą. Kai turėsime jau šios paros matavimus, galėsime pasakyti dabartinį vidurkį“, – DELFI tikino specialistė.

Taip pat ji tikino, kad visos tarnybos organizuotai dirba savo darbą ir yra pasirengusios toliau dirbti.

„Visi yra pasirengę. Vėjas sukasi dažnai ir ne vieną kartą dienos bėgyje. Man ateinant, apie 12 h., buvo žinių, kad sukasi į miestą. Pasiūrėjome į rodiklius, jie buvo viršyti maždaug pusantro karto. Dabar jau sužinojome, kad vėjas sukasi į kitą pusę nuo miesto“, – tikino ji.

Atskleidė, kur situacija blogiausia

Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas pasakė, kuriuose miesteliuose yra blogiausia situacija. Meras neslėpė, kad dėl kai kurių vietovių jam kyla nerimas.

Justina Grigaravičienė
Justina Grigaravičienė
© DELFI / Andrius Ufartas

„Rajonas yra didelis, o blogiausia padėtis yra Miklusėnuose, Geniuose. Ten man teko ne kartą lankytis, toje pačioje stotelėje, kuri tiria taršos kiekius. Teko savo akimis matyti, kad net dešimt kartų viršydavo, bet, žinoma, tas padidėjimas būdavo trumpalaikis. Tie momentiniai dalykai tikrai kelia nerimą. Dėl Miklusėnų man labai neramu, darome viską, ką galime.

Dabar planuojame plauti gatves, nuo rytojaus jas ir plausime, ten, kur žvyrkeliai, pilsime specialų skystį, kuris ilgam laikui leidžia, kad kelias nedulkėtų.

Mūsų kultūra dar tokia, kad, deja, dar ne visai vykdome specialistų nurodymus. Taip, langai uždaromi, bet ten, kur stotelės stovi, prašėme, kad bent savaitgaliui šeimos išvyktų iš namų. Tiesa, nemaža dalis iš Miklusėnų tai ir padarė, apie 40 proc. žmonių nebuvo“, – tikino meras.

Tikina, kad nereikia panikuoti

Tuo tarpu viceministrė DELFI laidoje tikino, kad situacija nėra tokia bloga, kad reiktų panikuoti.

„Aš noriu atkreipti dėmesį, kad reikia baigti diskusijas ir reikia pripažinti, kad veiksmai yra sustyguoti. Mano galva, judame į priekį, panikai nėra pagrindo. Gaisras lokalizuotas, dabar reikia atšaldyti smilkstančią padangų krūvą.

Iš taršos pusės, svarbu pasakyti, kad spręsime situaciją dėl ekstremalios padėties tada, kai gaisras bus visiškai užgesintas, o dabar sunku atsakyti. Paskui užgesintą atliekų krūvą taip pat reikės sutvarkyti“, – tikino J.Grigaravičienė.

Anot jos, žala paaiškės tik visiškai užgesinus gaisrą.

„Mūsų aplinkosaugininkai, pagal tam tikras formules, įvertino laikytų padangų kiekį, skaičiavo galimą žalą, žinoma, viskas paaiškės, tik kai bus visiškai užgesintas gaisras.

Tame pastate trūko priešgaisrinės saugos priemonių. Leidimą naudotis pastatu dažniausiai išduoda savivaldybė, ji žino apie tai. (…) Pamokas išmoksime visi ir reiks pasirūpinti, kad tokių nelaimių nebenutiktų“, – tikino ji.

Gaisras kilo trečiadienį

Gaisras padangų perdirbimo gamykloje Alytuje kilo trečiadienio naktį. Penktadienį gaisras lokalizuotas, tačiau ugniagesiai įvykio vietoje dirba ir toliau, nes padangos gaisravietėje dar smilksta.

Po šeštą parą alinančio košmaro Alytuje – naujausios žinios: kai kur tarša viršyta 10 kartų
© DELFI

Nuo gaisro pradžios trečiadienį liepsnas malšina kelios dešimtys ugniagesių iš Alytaus, aplinkinių savivaldybių, taip pat ir iš kitų Lietuvos vietų, jie nuolat keičiasi pamainomis.

Dėl gaisro sukeliamos taršos Alytuje pirmadienį koreguotas ugdymo procesas, uždrausta dirbti Pramonės rajone esančioms įmonėms, taip pat uždrausta lauko prekyba.

Labiausiai kenčia Miklusėnų gyvenvietė, į kurią vėjas bene visą laiką nuo gaisro pradžios pučia sveikatai pavojingą dūmų šleifą.

Aplinkos apsaugos agentūros duomenimis, pirmadienio rytą teršalų – kietųjų dalelių ir benzeno – koncentracijos Miklusėnuose išliko aukštos.

Alytaus mieste kol kas teršalų kiekiai normų neviršija, tačiau pasikeitus vėjo krypčiai, dūmų šleifas nuo gaisravietės gali būti nešamas į miestą.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(25 žmonės įvertino)
2.5200

Top naujienos

Dailius Dargis | D+

16 valandų su savo pagrobėju praleidęs žinomas Lietuvos aktorius papasakojo, kaip viskas vyko: aš tapau jo savotišku pagalbininku

Nepriklausomos Lietuvos istorijoje buvo kelios, tačiau plataus atgarsio sulaukusios įkaitų...

Psichologė pasakė, kada santuokoje jau laikas sukti skirtingais keliais: svarbu viską matyti skaidriai (99)

Kai lyčių stereotipai trinami laikmečio ar kitų procesų, kuo gi skiriasi vyras ir moteris? O...

Iš COVID-19 duomenis nagrinėjančių ekspertų – nerimo ženklai: kertasi dvi pandemijos (73)

Kai Ziyado Al-Aly vadovaujama tyrimų grupė pranešė jam, kaip dažnai diabetas kerta...

Restoranuose drastiškai trūksta darbuotojų: sugrįžusieji iš prastovų susirenka išmokas ir patraukia kitur (269)

Neseniai atsidarius lauko terasoms, maitinimo įstaigos jau jaučia darbuotojų stygių. Pusę metų...

Mirė garsi virtuvės šefė, „barbekiu mama“ Halina Bovševič (203)

Gegužės 9-ąją nuo koronaviruso mirė žinoma virtuvės šefė, barbekiu mama vadinta Halina...

Lyg tikra vasara: į Lietuvą plūstelės šiluma – įdienojus net iki 23 laipsnių (3)

Šiandien Lietuvos orus lems anticiklono vakarinė – šiltoji dalis. Su smarkokais pietiniais oro...

Nepavykęs Kremliaus noras įgelti: lietuviai, rinkitės – ginklai arba vakcinos (576)

Lietuvos kariuomenės įsigijimai visada buvo ir išliko Kremliaus propagandistų dėmesio centre: tai...

Pavydas poroje: kada jis santykius griauna, o kada jiems padeda? (10)

Meskite į mane akmenį tie, kas niekada nejautė pavydo. Iš tiesų šis jausmas mus lydi nuo...

Gydytojas įvardijo, koks skausmas mus labai sendina: patarė nedelsti du skaičiai parodys, ar efektyviai sportuojate (18)

Pradėdami sportuoti, ypač vidutinio ir vyresnio amžiaus žmonės, sporto salėje kartais nesupranta...

Orijus Gasanovas papasakojo, kodėl dabar pats geriausias laikas keliauti: stebina prabangių viešbučių kainos ir galimybės (38)

Dabar, kai pasaulis stengiasi išsivaduoti iš COVID–19 sukeltos pandemijos, vis dažniau iškyla...