aA
Kėdainių bendruomenės socialinio centro bei visuomeninio judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ iniciatyva buvo suteikta operatyvi pagalba net tris mėnesius ant patalo gulinčiam ir negalinčiam vaikščioti kėdainiečiui.
Visuomeninio judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ iniciatyva suteikta pagalba kėdainiečiui
© Algimantas Barzdžius

Trys mėnesiai lovoje

Anot Kėdainių bendruomenės socialinio centro socialinės darbuotojos Janinos Petkevičienės, pirmą informaciją apie nelaimės ištiktą vyrą ji gavo iš savo įstaigos direktorės Rūtos Kaupienės, kuri J. Petkevičienę ir Kėdainių bendruomenės socialinio centro bendrosios praktikos slaugytoją Ramutę Liužinienę įpareigojo pasidomėti šitiek laiko ant patalo gulinčiu kraštiečiu.

Dirbo Norvegijoje

„Apsilankiusios vyro namuose iš karto supratome, jog situacija tikrai rimta. Penktame aukšte tvarkingai gyvenantį kėdainietį radome gulintį lovoje. Pradėjus kalbėtis, vyriškis išsamiai papasakojo savo nelengvą gyvenimo istoriją. Pasirodo, prieš kiek daugiau nei tris mėnesius į Lietuvą grįžęs kraštietis iki tol šešerius metus sėkmingai dirbo Norvegijoje.

Statybose dirbęs kėdainietis, panoręs keisti darbovietę užsienio šalyje, dėl sveikatos sutrikimų nusprendė trumpam grįžti į Lietuvą, čia pasigydyti ir galiausiai vėl išvykti. Bet situacija susiklostė kitaip nei buvo tikėtasi. Liūdniausia, jog ne į gerąją pusę.

Vyrui pradėjo skaudėti kojų sąnarius ir vieną gražią dieną jis nebeįstengė išlipti iš lovos“, – ant patalo ilgą laiką pragulėjusio kraštiečio istoriją papasakojo jį aplankiusi J. Petkevičienė.

Buvo neapdraustas

J. Petkevičienė nieko nelaukusi kreipėsi į aktyvią veiklą vykdantį visuomeninį judėjimą „Mūsų krašto sėkmei“.

Judėjimo narė Vitalija Surgautienė ėmėsi visų įmanomų koordinacinių veiksmų telkiant institucijas, kad būtų galima kuo greičiau suteikti gydymo paslaugas sergančiam kėdainiečiui.

„Norėdamos gauti gydymo paslaugas, pirmiausia privalėjome kreiptis į Kėdainių miesto seniūniją, kad ši vyrą deklaruotų kaip šiuo metu gyvenantį Lietuvoje. Džiugu, jog labai greitai ir operatyviai, atkreipę dėmesį į esamą padėtį, seniūnijoje dirbantys specialistai sutvarkė šį reikalą.

Visuomeninio judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ iniciatyva suteikta pagalba kėdainiečiui
Visuomeninio judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ iniciatyva suteikta pagalba kėdainiečiui
© Algimantas Barzdžius


Dar viena kliūtis, neleidusi iš karto kreiptis į gydytojus – vyro nedraustumas. Sodroje išpirkę vieno mėnesio sveikatos draudimą, kuris įsigaliojo po kelių dienų, su V. Surgautienės pagalba pasirūpinome greitąja bei vyrais, kurie padėjo iki greitosios automobilio iš penkto aukšto atvesti nevaikštantį kraštietį.

Ne ką mažiau sužavėjo ir specialistų darbas nuvykus į priimamąjį. Čia viskas kruopščiai suderinta, laukti nereikėjo nė minutės.

Po patikros kėdainietis gavo siuntimą gultis į ligoninės Terapijos skyrių, kur po atliktų tyrimų ir kruopštaus medikų gydymo nepraėjus nė porai savaičių ant patalo gulėjęs kėdainietis su ramentais jau pats sugebėjo pasiekti namų duris“, – gerėjančia vyro būkle pasidžiaugė J. Petkevičienė.

Išvydo šviesą tunelio gale

„Jau pirmojo vizito į ligoninę metu vyras tikino matantis šviesą tunelio gale. Buvo džiugu girdėti tokius žodžius ir žinoti, kad sutelktos pastangos pagelbėti ant patalo gulėjusiam kraštiečiui nenuėjo perniek.

Tikėkimės, kad visų mūsų, tiek specialistų, tiek ir kitų prisidėjusių žmonių, pagalba šiam vyrui padės sugrįžti į normalų gyvenimą“, – viliasi socialinė darbuotoja ir priduria, kad ne mažesnį džiaugsmą širdyje dėl gerėjančios kėdainiečio būklės jaučia ir R. Kaupienė.

Pastebėjo džiaugsmą

„Kai mūsų įstaigos direktorė davė šią užduotį, kiekvieną dieną manęs klausinėjo, kaip vyras laikosi, kokia jo sveikata.

O kada pranešiau, jog jis su ramentais jau pats pastovi ant kojų, pastebėjau jos akyse džiaugsmą“, – Kėdainių bendruomenės socialinio centro direktorės R. Kaupienės neabejingumu nelaimės ištiktiems žmonėms pasidžiaugė J. Petkevičienė.

Po patikros, atliktų tyrimų ir kruopštaus medikų gydymo nepraėjus nė porai savaičių ant patalo gulėjęs ir vaikščioti negalėjęs vyras su ramentais jau pats sugebėjo pasiekti namų duris.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(249 žmonės įvertino)
4.3092

Top naujienos

Prakalbo apie traukinių mašinistų darbą: pervargę, be patirties ir aria viršvalandžius (44)

Naujai paruoštiems „Lietuvos geležinkelių“ traukinių mašinistams trūksta darbo patirties,...

Prasta situacija lietuvius privertė suktis: tapome šios srities lyderiais, bet koją kiša valdininkų neraštingumas DELFI specialiai iš Berlyno (7)

Lietuviams jau tapo visiškai įprasta internetu deklaruoti pajamas, užrašyti vaiką į darželį ar...

„Parketiniai“ visureigiai – labiausiai planetą teršianti transporto priemonė (104)

Visuotinė simpatija didesniems, sunkesniems automobiliams lėmė tai, kad nuo 2010 m. visureigių...

Rezultatyviausiu karjeros dvigubu dubliu sezoną pradėjęs Sabonis neišgelbėjo „Pacers“ (21)

Naująjį NBA reguliarųjį sezoną pralaimėjimu pradėjo Indianos „Pacers“ (0-1) krepšininkai....

Lietuva „Doing Business“ reitinge pasiekė aukščiausią vietą: liko žingsnis iki geriausių pasaulyje (73)

Verslo sąlygas vertinančiame Pasaulio banko tyrime „ Doing Business 2020“ Lietuva iškopė į...

Naujojo stratego pasitikėjimo sulaukęs Valančiūnas ir „Grizzlies“ patyrė sutriuškinimą Majamyje

Pirmųjų NBA reguliariojo sezono rungtynių iššūkis Memfio „Grizzlies“ (0-1) klubui ir...

Grandioziniam projektui besirengianti Jagelavičiūtė – apie savo stiliaus nesėkmes, skaudžias skyrybas ir sunkius metus (44)

Žinomiausia Lietuvos stilistė Agnė Jagelavičiūtė gruodžio 4-ąją Vilniaus „ Siemens “...

Užsimojo sudaryti galimybę į taromatus kišti ir stipriųjų gėrimų butelius: ekspertai vartotojams žada didelius nepatogumus (2)

Nuo 2016 m. Lietuvoje veikiantys taromatai jau kelerius metus padeda surinkti 92 proc. visų į rinką...

Mitybos specialistė įvardijo produktus, kurie slapta jums didina cholesterolio kiekį

Ankščiau cholesterolio kiekio padidėjimas kraujyje dažnai buvo siejamas su vyresnio amžiaus...