Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija Seime A. Širinskienę yra delegavusi dalyvauti seniūnų sueigos posėdžiuose parlamente.

Jie vyksta prieš kiekvieną rytinį plenarinį Seimo posėdį, visų frakcijų atstovai aptaria tos dienos darbotvarkę, taiso ją vienus projektus siūlydami įtraukti, kitus išbraukti.

A. Širinskienei perėjus pas „tvarkiečius“ ji vis tiek dalyvavo seniūnų sueigoje, todėl opozicijos atstovai ėmė kelti klausimą, kokiu pagrindu tai vyksta.

Pirmoji Seimo vicepirmininkė „valstietė“ Rima Baškienė BNS sakė pasiūliusi LVŽS frakcijai pakeisti atstovą seniūnų sueigoje, tačiau frakcija nubalsavo, kad A. Širinskienė turi likti.

„Tai yra statuto pažeidimas. Todėl ir kreipiausi į teisininkus, ar šitaip gali būti“, – teigė R. Baškienė.

Anot jos, visi gauti atsakymai rodo, kad Seimo narys negali priklausyti vienai frakcijai ir atstovauti kitai.

„Teisininkai išaiškino, kad kitos frakcijos narys negali dalyvauti. Ir Česlovo Juršėno teiravomės, ir kitų kolegų, kurie statutą tiesiog naktį pakelti žino, ir jie pasakė, kad joks frakcijos narys negali atstovauti frakcijai, kuriai nepriklauso“, – sakė vicepirmininkė.

Ji stebėjosi, kad toks nereikšmingas klausimas sukėlė tokį rezonansą tarp parlamentarų.

„Tai atrodo tokia smulkmena, kai keliame klausimą dėl Seimo pirmininko ir sakome, kad jis nepasitraukia, o čia – seniūnų sueiga“, – kalbėjo R. Baškienė.

Seimo teisininkų atsakymą ji išplatino „valstiečių“ frakcijos nariams.

Reaguodama į tai, A. Širinskienė savo ruožtu informavo kolegas, kas nesilaiko įsikibusi jokių postų ir gali pasitraukti net iš TTK vadovių.

Mat šio komiteto pirmininko pareigos priklauso LVŽS frakcijai.

„Valstiečių“ frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis penktadienį žurnalistams sakė nemanąs, kad A. Širinskienė paliktų TTK pirmininkės pareigas.

„Vakar buvo pasakyta aiškiai, kad tai (Seimo teisininkų raštas – BNS) dar ne išaiškinimas. Išaiškinimas turi būti iki rudens sesijos pateiktas“, – teigė R. Karbauskis.

Jis patvirtino, kad A. Širinskienė partiečiams išplatino laišką, jog neketina dalyvauti kitų metų Seimo rinkimuose.

R. Karbauskis tvirtino, kad dėl dalyvavimo rinkimuose ji turi apsispręsti pati ir dėkojo jai dėl perėjimo į „tvarkiečių“ frakciją.

„Ji padėjo išspręsti klausimą, kad šiandien „Tvarkos ir teisingumo“ frakcija yra ir ji yra daugumoje“, – sakė „valstiečių“ lyderis.

Su A. Širinskiene BNS penktadienį nepavyko susisiekti.

Seimo narė į frakciją „Tvarka ir teisingumas“ perėjo, kad valdančiosios koalicijos sutartį su „valstiečiais“ sudarę „tvarkiečiai“ turėtų savo frakciją parlamente. Ši frakcija iširo, kai ją paliko Valentinas Bukauskas. Pagal Seimo statutą, frakciją įkurti gali ne mažiau kaip septyni Seimo nariai.