aA
Penkioms šalies savivaldybėms eksperimento tvarka leista pačioms spręsti, kam skirti socialines pašalpas. Baigiantis trečiajam eksperimento mėnesiui aiškėja, kad dalis pašalpų gavėjų gudrauja ir pašalpas gauna neteisėtai, praneša LTV „Panorama“.
© A.Stackevič nuotr.

Akmenės rajone vasarį buvo per 3 tūkstančius pašalpų gavėjų. Jiems išdalyta per pusę milijono litų, kompensacijos už šilumą rajone artėja prie milijono.

„Apie 50–70 žmonių per mėnesį aplankome. Iš bendruomenės narių sudaryta komisija, kuri užfiksuoja ir nustato pažeidimus. Jeigu kartu gyvena, o pateikia klaidingus duomenis, dažniausiai pašalpos nusprendžiame nebeskirti. Paprastai tokių būna 30 proc. iš patikrintų atvejų“, – teigė Naujosios Akmenės seniūnas Rimantas Juozapavičius.

Pasak socialinių darbuotojų, žmonės randa landų – turėdami namus kaime prisiregistruoja prie savivaldybės, atėjus eilei dirbti viešuosius darbus – nusamdo vietoje savęs dirbsiantį arba išsiregistruoja iš Darbo biržos ir ateina į savivaldybę prašyti pašalpos, kuri pagal naują tvarką už einamą mėnesį turi būti išmokėta iš karto, net jei prašytojas ateina mėnesio pabaigoje.

„Planuojame įvesti tokią priemonę, kad atėję pirmą kartą turės pateikti turto ir pajamų deklaraciją, nes pavyzdžiui, dirbantis užsienyje neblogai uždirba ir į žmonos sąskaitą perveda 15 tūkst. litų, o mes tų pinigų nematome, bet ši šeima eina pašalpos pasiimti ir tuo pačiu pašalpos už šildymą. Į tuos dalykus taip pat bus kreipiamas didelis dėmesys“, – kalbėjo Akmenės rajono savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas.

Eksperimente dalyvauja Akmenės, Radviliškio, Raseinių, Šilalės ir Panevėžio rajonų savivaldybės. Visose problemos – panašios. Tik Panevėžio rajone lyg grybų po lietaus užderėjo naujų bedarbių – per du mėnesius net daugiau nei tūkstantis

„Labai daug tokių žmonių,kurie gyvena Panevėžio rajone, bet turi kažkokią veiklą, užimtumą mieste. Labai daug šeimų gyvena priemiestiniuose kaimuose, kur vyras ar žmona deklaruoja gyvenamąją vietą mieste, o antra pusė – mūsų rajone. Mes negalime patikrinti, ką šeima daro mieste“, – kalbėjo Panevėžio rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Aldona Paškevičienė.

„Savivaldybės būdavo tarsi savotiškas kasa – valstybė perveda pinigėlius, o savivaldybė kaip kasininkas išmoka, surenka paraiškas, kiek tų pinigėlių reikia. Tuo viskas ir prasideda, ir baigiasi. Šiuo metu bendradarbiavimas tarp institucijų, didesnis bendruomenės įtraukimas, racionalių ir tikslesnių galimybių suteikimas turi perspektyvą“, – sakė socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas.

Savivaldybės suinteresuotos, griežčiau tikrinti, ar paskirta pašalpa tikrai reikalinga žmogui, nes pagal naująjį įstatymą sutaupytų pinigų nereikės grąžinti į valstybės biudžetą – jie liks viešiesiems poreikiams tenkinti. Akmeniškiai planuoja, kad šiemet tai bus apie 4 mln. litų.

www.lrt.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

„Der Spiegel“: jie ryžtingi, žiaurūs ir turi Kremliaus leidimą žudyti (71)

Prieš ketverius metus buvo apnuodytas ir tik per plauką išgyveno bulgaras prekeivis ginklais. „...

Kariūnės kelią pasirinkusi lietuvė: per amžių amžius moterys yra laikomos silpnąja lytimi ir ačiū Dievui, kad taip yra (82)

Kovinės inžinerijos technikė Lingailė Juknevičiūtė savo tarnybos kelią pradėjo sukarintose...

Apsišarvuokite kantrybe: laukia niūrūs ir lietingi orai (5)

Sekmadienį vos spėjus pasitraukti vienam ciklonui, iš vakarų Baltijos regioną, o kartu ir...

Prireikė visų 12 raundų, bet Joshua atsiėmė čempiono diržus iš Ruizo (14)

Šeštadienį Saudo Arabijos sostinėje Rijade įvyko viso bokso pasaulio ilgai laukta dvikova tarp...

Mačiulis: mes gyvename labai nenormaliais laikais (187)

„Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis kalbėdamas konferencijoje teigė, kad...

Vilniuje pusiausvyros netekęs pėsčiasis atsidūrė gatvėje ir buvo mirtinai partrenktas (67)

Šeštadienio vakarą Vilniuje žuvo pėsčiasis . Nelaimė įvyko pačioje Laisvės pr. pradžioje....

Intymias nuotraukas Feisbuke viešinanti Verygos sekretorė: gyvenam laisvoje Lietuvoje (1000)

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sekretorė kaitina internautų kraują, praneša...

Mitais ir baimėmis apipintas vėžys: gydytojai atsakė į 10 pagrindinių klausimų (19)

Nors atrodo, kad apie vėžį žinome labai daug, gydytojams vis dar neretai tenka susidurti su...

Žolininkė atsakė į visiems rūpimą klausimą – ar galima arbatą užplikyti antrą kartą? (31)

Alfo Ivanausko šeštadienio laidos „Alfas live“ viešnia – buvusi floristė, o dabar žolelių...