Kaip BNS informavo savivaldybės vicemeras Valdas Benkunskas, po pastarojo incidento nuspręsta, kad ardyti ankstesnių statybų liekanas šiuo būdu nėra saugu.

„Šiandien buvo baigtas pirmadienį padėtų sprogmenų sutvarkymas – iškasti juos buvo nesaugu, su „Aro“ ir kitais specialistais šnekėjome, kad būtina dėl saugumo sprogmenis detonuoti. Kaip suprantu, smūgio banga automobilio „Akropolio“ aikštelėje langą išdaužė. Kadangi pasitikėjimo šiuo procesu dėl saugumo neturime, stabdome tą leidimą ardyti pamatus sprogmenimis“, – BNS sakė vicemeras.

Anot jo, toliau pamatai bus ardomi kitais būdais.

Kaip BNS sakė Vilniaus policijos atstovė spaudai Julija Samorokovskaja, dėl sprogdinimų penktadienį gauti du gyventojų pranešimai, vienas jų – dėl išdužusio automobilio lango, dar viena gyventoja skundėsi dėl sprogdinimų keliamo diskomforto.

„9 val. 43 min. Ozo g. 25 gautas pranešimas, kad sprogdinimas išmušė pranešėjo BMW automobilio langą“, – teigė J. Samorokovskaja.

Anot jos, atvykus pareigūnams, pranešėjas pareiškė, kad dėl įvykio neturi pretenzijų, nes su atsakingais darbus atliekančios įmonės darbuotojais sutarta, kad žala bus atlyginta.

Bendrovė Vilniaus BDT šią savaitę pranešė, kad pirmadienį vykdant planuotus sprogdinimus Nacionalinio stadiono statybvietėje, už jos ribų galėjo išskrieti betono atplaišos.

V. Benkunsko teigimu, pranešimų gauta iš keturių gyvenamųjų namų, du jų buvo fiziškai apgadinti. Tuomet darbai buvo sustabdyti, tačiau po pokalbių su „Aro“ pareigūnais nuspręsta dėl saugumo penktadienį detonuoti ir likusius paruoštus sprogmenis.

Anot vicemero, visa atsakomybė už sprogdinimo darbus tenka stadiono koncesininkui – „BaltCap“ fondui. Jis aiškinasi situaciją.

Per antrąjį detonavimą penktadienį imtasi papildomų saugumo priemonių: sprogmenų zonos buvo užpiltos dvigubai storesniu sluoksniu, jis buvo uždengtas metaliniu tinklu, uždėti smėlio maišai.

Buvusių statybų liekanos šioje vietoje ardomos rengiantis statyti naują 160 mln. eurų vertės Nacionalinį stadioną.

Numatyta, kad iki 2024-ųjų pabaigos čia atsiras aštuoni statiniai: futbolo stadionas, sporto centras, dvi futbolo treniruočių aikštės, lengvosios atletikos apšilimo zona ir stadionas, kultūros centras bei 300 vietų vaikų darželis.

Pirmą kartą stadionas šalia Vilniaus „Akropolio“ pradėtas statyti 1987 metais, o 1993-iaisiais užkonservuoti jau pastatyti pamatai bei laikančiosios konstrukcijos. 2008 metais į objektą investavus dar 33,6 mln. eurų, statybos darbai tuomet nutrūko dėl finansavimo trūkumo.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją