Pasak jo, pradinukams yra nuo gruodžio 14 d. pradedamos moksleivių atostogos, o ikimokyklinukų tėvams rekomenduojama, jeigu gali, nevesti vaikų į darželius.

„Tais atvejais, jeigu neturi galimybės dirbti nuotoliniu būdu, tada darželių lankymą užtikrinti. Tai irgi yra tik rekomendacija kalbant apie darželius ir ikimokyklinį ugdymą.“

Ministro pirmininko paklausus, ar tai nesutrukdys mokiniams išeiti ugdymo programų laiku, jis sakė, kad viena savaitė neturėtų labai pakenkti. Taip pat ta savaitė galimai būtų kompensuojama vasarą arba artimiausių atostogų metu.

„Geriau ir detaliau pakomentuos Švietimo, sporto ir mokslo ministras, čia iš esmės yra savaitės reikalas. Kaip bus kompensuojama, kokiu būdu, tai mokyklų bendruomenės ir tėvai galės apsispręsti. Taip, yra tam tikros rizikos, bet apskritai mes kalbame apie pavasarį arba vasarą ir nežinome, kokią tada situaciją turėsime.(…). Gali būti ir kitokių sprendimų, bet kol kas toli į priekį eiti nereikėtų“.

Rekomenduoja nevesti vaikų į darželius

Mokykloms, vykdančioms švietimą pagal pradinio ugdymo programą, skelbti pradinių klasių mokinių atostogas nuo 2020 m. gruodžio 14 d. iki 2021 m. sausio 3 dienos.

Vyresnių klasių mokiniams mokiniams atostogos išlieka įprastos – jos prasidės nuo gruodžio 23 d.

Vyriausybė apsisprendė švietimo veiklos organizavimo ir vykdymo srityje:

  • ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigas rekomenduojama lankyti tik tiems vaikams, kurių tėvai (įtėviai, globėjai) neturi galimybių dirbti nuotoliniu būdu;
  • ugdymas mokyklose pagal pagrindinio ugdymo ir vidurinio ugdymo programas vykdomas tik nuotoliniu būdu, išskyrus specialiosiose mokyklose ir bendrojo ugdymo mokyklų specialiosiose klasėse ugdomus mokinius pagal pagrindinio ugdymo (pagrindinio ugdymo individualizuotą), vidurinio ugdymo (socialinių įgūdžių ugdymo) programas;
  • neformalusis vaikų švietimas vykdomas nuotoliniu būdu arba stabdomas;
  • neformalusis suaugusiųjų švietimas ir neformalusis profesinis mokymas vykdomi nuotoliniu būdu arba stabdomi, išskyrus aviacijos, jūrininkų bei transporto priemonių vairavimo praktinius mokymus;
  • profesinis mokymas, išskyrus pirminį profesinį mokymą, vykdomą kartu su socialinių įgūdžių programa, ir aukštojo mokslo studijos vykdomi nuotoliniu būdu, užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas;
  • švietimo pagalba teikiama, užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas, tokiu pat būdu, kokiu vykdoma veikla švietimo įstaigoje ir kitų švietimo teikėjų; arba teikiama nuotoliniu būdu;

Karantinas – pratęstas

Primename, kad pirmadienį Vyriausybė apsisprendė dar kartą griežtinti visoje šalyje įvestą karantiną. Po COVID-19 valdymo komiteto posėdžio buvo surengtas ir Vyriausybės posėdis, kuriame apsispręsta įvesti naujus ribojimus. Visi pokyčiai turėtų įsigalioti nuo gruodžio 9 dienos.

Laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigė, kad situacija negerėja

„Atsižvelgiant į tai, kad epidemiologinė situacija yra negerėjanti, toliau stebime plintantį užsikrėtimų skaičių, tai turėtume vertinti kaip nebepakankamas priemones plitimui mažinti“, – Vyriausybės posėdyje sakė laikinasis sveikatos apsaugos ministras A. Veryga.

Dėl karantino rekomenduojama riboti judėjimą dėl nebūtinų priežasčių – palikti gyvenamąją vietą tik vykstant į darbą, prekybos vietą, dėl sveikatos priežiūros ir kitų paslaugų. Bus draudžiama daugiau nei dviejų šeimų ir (ar) namų ūkių artimi kontaktai, išskyrus neatidėliotinus atvejus, kai reikia suteikti pagalbą, prižiūrėti sergančius ar negalinčius savimi pasirūpinti asmenis.

Karantinas pratęsiamas iki gruodžio 31 dienos, 24 valandos.