aA
Po DELFI publikacijos apie „Mano guru“ vadovės Redos Sutkuvienės nedeklaruotą turtą ir privačius interesus, Vyriausioji tarybinė etikos komisija pradėjo tyrimą.
© DELFI / Domantas Pipas

Šios savaitės pradžioje publikuotame straipsnyje „Garsi Vilniaus kavinė virto kovos arena: dingusios deklaracijos, žinomos pavardės ir siekiai užvaldyti“ DELFI aprašė apie ant prestižinėje Vilniaus vietoje įsikūrusio verslo kritusį šešėlį – „Mano guru“ vadovė Reda Sutkuvienė nėra deklaravusi nei turto, nei privačių interesų, o Vilniaus miesto savivaldybė tikina, kad ji, net būdama vienintelė „Mano guru“ patalpų savininkė, negali priimti jokių sprendimų.

Reaguodama į DELFI pateiktą informaciją, VTEK pradėjo tyrimą. „Komisija, vadovaudamasi Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymo 17 straipsnio 2 punkto, 20 straipsnio, 1 dalies bei 28 straipsnio 1 ir 5 dalių nuostatomis, nuspremdė atlikti tyrimą dėl R. Sutkuvienės elgesio atitikties Įstatymo nuostatoms, reguliuojančioms privačių interesų deklaravimą“, – DELFI pranešė Komisija.

Tą pačią dieną, kai buvo publikuotas DELFI straipsnis, VMI puslapyje jau buvo galima rasti R. Sutkuvienės turto deklaraciją.

R. Sutkuvienės sutuoktinio Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdo Sutkaus turto deklaracija dar nėra pateikta, nors ir jam pagal įstatymą tai priklauso padaryti.

Transparency International“ Lietuvos skyriaus atstovė Rugilė Trumpytė teigia, kad savivaldybės viešųjų įstaigų, gaunančių lėšų iš savivaldybės, vadovai turi deklaruoti savo interesus ir atskleisti, su kuo yra susiję.

„Galime sakyti, jog savivaldybių valdomos įmonės, taip pat viešosios įstaigos yra mūsų visų įmonės, tad tai, kokia veikla jos užsiima ir kaip jos yra valdomos, svarbu ne tik tos įmonės darbuotojams, bet ir mums visiems.

Kai pernai vertinome valstybės ir savivaldybių valdas įmones, pamatėme, kad bent 4 iš 10 įmonių vadovai yra susiję su politinėmis partijomis, o valdybų nariai dažnai nežino, kaip reikėtų elgtis iškilus interesų konfliktams“, – sako R. Trumpytė.

Anot jos, tai parodo, kiek mažai dėmesio skiriame interesų konfliktams. „Tačiau tam, kad galėtume geriau interesus valdyti, pirmiausia juos reikia atskleisti. Tai minimalus skaidrumo standartas ir labai gaila, jei ne visada jį išpildo. Būtų svarbu suprasti, ar taip atsitinka dėl neapdairumo, ar dėl kitų priežasčių“, – priduria „Transparency International“ atstovė.

Nėra jokių deklaracijų

VšĮ „Socialiniai paramos projektai“, kuriai priklauso kavinė „Mano guru“, buvo įsteigta 2002 metais. Steigėjais tapo Vilniaus miesto savivaldybė, Respublikinis priklausomybių ligų centras ir UAB „Viršupis“.

Susitarimo tikslas buvo padėti reintegruoti buvusius kalinius bei iš reabilitacijos išėjusius priklausomybės ligomis sergančius asmenis, o įgyvendinimui ir buvo įsteigta VšĮ „Socialiniai paramos projektai“.

VšĮ „Socialiniai paramos projektai“ vieni iš dalininkų yra savivaldybė ir valstybės įstaiga, tad pagal LR gyventojų turto deklaravimo įstatymo 10 straipsnį, tokios įstaigos vadovas ir jo sutuoktinis turi pateikti savo turto deklaraciją. Taip pat R. Sutkuvienė turi pateikti ir privačių interesų deklaraciją.

Tačiau nei įstaigos generalinė direktorė R. Sutkuvienė, nei jos sutuoktinis Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus nėra to padarę.

„Šiuo metu VšĮ „Socialiniai paramos projektai“ duomenų apie darbuotojus, privalančius teikti turto deklaracijas už 2017 m., nėra pateikusi“, – DELFI teigia Valstybinės mokesčių inspekcijos Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė.

Anot jos, deklaracijas pateikti laiku vengiantiems, iš viso jų nepateikusiems, ar neteisingai duomenis nurodžiusiems – numatyta ir administracinė atsakomybė.

DELFI susisiekus su R. Sutkuviene ir pasiteiravus, apie nepateiktas deklaracijas, „Mano guru“ generalinė direktorė sutriko – turto deklaraciją esą teikia kiekvienais metais.

„Turto deklaraciją tikrai pildau“, – tikina ji. Pašnekovė prisipažįsta, kad nežinojo, jog jai reikia pildyti ir privačių interesų deklaraciją. Tačiau, tvirtina ji, turtą, kaip ir priklauso įstaigos vadovei, deklaruoja kiekvienais metais.

„Turtą aš visą laiką deklaruodavau kaip vadovė, kaip priklauso pagal įstatymą. O privačių (privačių interesų deklaracija – DELFI) tikrai nežinojau“, – kartoja ji. Pašnekovė patikina, kad susisieks su VMI bandys išsiaiškinti visą situaciją.

Tuo tarpu VMI laikosi savo ir kelis kartus DELFI patvirtino, kad duomenų apie darbuotojus, privalančius teikti turto deklaracijas už 2017 m. iš Redos Sutkuvienės – nėra gavusi.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Tyli dėlionė prezidento rinkimų šešėlyje: Karbauskis jau rikiuoja savo figūras (194)

Nors pastaruoju metu daugiausiai susidomėjimo kelia prezidento rinkimai, jų šešėlyje tyliai...

„Lidl“ – po atėjimo euforijos perdirbėjų pagirios (230)

„ Lidl “ prekybos tinklui didinant apsukas Lietuvos perdirbėjai pradėjo skųstis, kad jiems...

Eilėje prie naujų sporto regalijų tyli juristė lenkia triukšmingus politikos vijurkus (8)

Gali būti, jog nuo ateinančio sausio šalies sporto ūkį tvarkys išimtinai moteriškos rankos....

Prezidentiniuose rinkimuose – netikėti kandidatų triukai: prabilo apie Lietuvoje dar niekada nenaudotą taktiką (22)

Rinkimai į prezidento postą dar tik kitų metų gegužę, tačiau kandidatai vieni labiau...

Šiame sąraše nenorėtų atsidurti joks politikas: paskelbti naujausi reitingai reitingų lentelė (35)

Naujausios apklausos rodo, kad pastarąjį mėnesį didžiausių palankaus visuomenės vertinimo...

Kad pritrauktų naujų darbuotojų, įmonės imasi anksčiau nebandytų priemonių (7)

Šiuolaikinis darbuotojas lepinamas labiau, nei bet kada anksčiau. Išvykos, šventės, nemokama kava...

Baterijų ateitis: trys būdai, kaip jas patobulinti (3)

Vykstant konkurencijai dėl naujausios kartos baterijų, ličio jonų technologijos pastaraisiais...

Ko galima pasimokyti iš islandų: sugalvojo būdą, kaip sudominti vaikus skaityti (3)

„Vaikai visur panašūs, knygose jie nori skaityti apie tuos pačius dalykus“, – sako iš...

Kaip tinkamai išskalbti pūkinę striukę, kad ji tarnautų dar porą sezonų (10)

Norint, kad pūkinė striukė tarnautų ne vieną sezoną ir neprarastų prekinės išvaizdos,...

3 galvosūkiai, kuriuos „Apple“ anksčiau naudodavo pokalbiuose dėl darbo: į kelis iš jų atsakysite? (5)

Anksčiau technologijų įmonės pokalbiuose dėl darbo pasitelkdavo įvairius galvosūkius. Dabar ši...