Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas Audrius Jurgelevičius susitikimo išvakarėse BNS sakė, kad mokytojai tikisi etatinio darbo apmokėjimo įvedimo nuo 2018 metų rugsėjo.

„Mokytojai turi didelių lūkesčių dėl darbo apmokėjimo tvarkos keitimo – etatinio darbo apmokėjimo. Neaišku, ar tam pinigai bus skirti. Čia būtų pagrindinis mūsų klausimas, nes tai susiję ir su didesniu atlyginimu, ir su darbo apmokėjimo tvarka, darbo organizavimu. Čia būtų didelis žingsnis į priekį“, – teigė A. Jurgelevičius.

Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkė Asta Lapinskienė savo ruožtu sakė, kad dėstytojai taip pat tikisi didesnių algų kitąmet.

„Pagrindinis dalykas yra šakos kolektyvinės sutarties finansavimo klausimas (...). Mokytojams yra numatytas finansavimas, o aukštosioms mokykloms nėra, tai mes bandysime šnekėti, kas yra biudžete, ko trūksta, kodėl mums nenumatomas finansavimas. Ministerija kaip visada neturi informacijos, negali priimti sprendimų, tad reikia į premjerą kreiptis“, – apgailestavo A. Lapinskienė.

Ji išsakė lūkestį, kad universitetų ir kolegijų dėstytojai nebus pamiršti pertvarkant aukštojo mokslo finansavimą.

„Dar nesibaigė krepšelių era, dar ketverius metus egzistuos krepšelis, nes šiemet įstojo su krepšeliais, o nuo kitų metų prasideda finansavimas be krepšelių, todėl yra dviguba užduotis“, – teigė A.Lapinskienė.

Pedagogų profesinės sąjungos pastarąjį kartą pas premjerą lankėsi birželį. Po šio susitikimo profsąjungų vadovai teigė neišgirdę konkrečių įsipareigojimų dėl pokyčių sistemoje bei išsakė abejonių dėl švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės – esą ji nevaldo situacijos.