aA
Vietoj medaus mėnesio malonumų – etikos sargų grūmojimai ir abejonės dėl santuokos teisėtumo. Tokioje situacijoje atsidūrė Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis.
Politikas Žygimantas Pavilionis, jo išrinktoji Asta ir santuokos liudininkai
Politikas Žygimantas Pavilionis, jo išrinktoji Asta ir santuokos liudininkai
© Facebook

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) atstovo Ž. Pavilionio ir jo mylimosios Astos tuoktuvės Lietuvos ambasadoje Berlyne buvo kuklios, stebint tik keliems draugams. Pats Ž. Pavilionis feisbuke rašė, kad širdį ir ranką savo klasiokei dovanojo jos penkiasdešimtmečio proga.

Medaus mėnesį sutuoktiniai, panašu, turėjo atidėti. Nes Berlyne parlamentaras Ž. Pavilionis – darbo reikalais. Vestuvių dieną vyko susitikimas su Latvijos ir Estijos kolegomis. Ž. Pavilionio kelionę į Berlyną susidomėję stebi ir kolegos Seime. Jie sako siuntę Ž. Pavilionį į komandiruotę, o ne vestuvių švęsti.

„Viešojoje erdvėje mes matome, kad Ž. Pavilionis, taip jis yra komandiruotėje, aš kaip Užsienio reikalų komiteto narė taip pat pritariau šiai komandiruotei, ji yra tikrai reikalinga ir svarbi. Ir matome viešojoje erdvėje, kad tuo pačiu metu yra sprendžiami asmeniniai reikalai. Nuostaba didelė“, – LNK sakė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) seniūnė Aušrinė Norkienė.

Ž. Pavilionis sako surengęs laisvu nuo darbo metu.

„Trisdešimt minučių buvo procedūra, po darbo. Aš apmokėjau visus jos bilietus, viską, kas yra susiję su jos išlaidomis. O tai, ką aš darau metu po darbo, yra mano laikas“, – sakė jis.

Parlamentaro žinutėje apie santuoką ir padėka liudininkams – senam bičiuliui, kuris yra ilgametis Angelos Merkel patarėjas bei jo žmonai. Dėkojo Ž. Pavilionis ir jį sutuokusiam ambasadoriui Ramūnui Misiuliui, kuris taip pat draugas, bendražygis ir grupiokas. Tačiau Ž. Pavilionio draugystės kelia įtarimų likusiems Lietuvoje.

„Ar tikrai kiekvienas Lietuvos pilietis gali susituokti štai taip Vokietijos ambasadoje? Ar tikrai ambasadorius skirtų laiko kiekvienam Lietuvos Respublikos piliečiui, jeigu jis nebūtų, kaip rašo Ž. Pavilionis, jo senas bičiulis. Tokių klausimų dėl galbūt naudojimo tarnybine padėtimi kyla“, – aiškino LVŽS atstovas Giedrius Surplys.

Santuoką užsienyje esančiose Lietuvos ambasadose reglamentuoja net trys teisės aktai. Jie sako, kad ambasadoje gali tuoktis tik užsienyje gyvenantys Lietuvos piliečiai.

„Teisės aktai nenumato taip griežtai ar tai turi būti abiejų sutuoktinių gyvenamoji vieta būtent tos konsulinės įstaigos teritorijoje. Tačiau, na, logiška, kad negalima būtų reikalauti abiejų. Bet reikalavimas, kad abiejų sutuoktinių gyvenamoji vieta turi būti užsienyje yra labai aiški ir konkreti“, – LNK aiškino teisingumo ministrės patarėja Katažyna Bogdzevič.

Ambasadorius Vokietijoje R. Misiulis ramina – savo grupioką jis sutuokė nenusižengdamas tvarkai. Tik tą tvarką jis aiškina kitaip, nei parašyta teisės aktuose.

„Lietuvos piliečiai, pagal galiojančią tvarką, gali tuoktis ambasadoje, bet jie turi atitikti galiojančius reikalavimus tam, kad santuoka būtų užregistruota ambasadoje“, – sakė ambasadorius R. Misilius.

Jis tikino, jog užtenka vieno iš sutuoktinių deklaruoto išvažiavimo iš Lietuvos.

Ž. Pavilionis tikina, kad sutuoktinė gyvenamąją vietą yra deklaravusi ne Lietuvoje.

„Mano sutuoktinė nėra registravusi Lietuvoje. Tai ji turi tą teisę. Čia jau jos asmeniniai planai, bet, nepykite, bet to aš nenorėčiau komentuoti“, – aiškino Seimo narys.

Užsienio reikalų komiteto pirmininko ir partijos kolegos stojo ginti Emanuelis Zingeris.

„Mes niekada nemanome, kad Europos Sąjunga (ES) yra užsienis. Seimo valdyba netgi yra panaikinusi užsienio sąvoką ES teritorijoje. Jeigu žmogus ES, tai nėra už sienos“, – sakė jis.

Savo frakcijos kolegos nesmerkia ir premjerė Ingrida Šimonytė. Ji sako, kad jei parlamentaras tuokėsi po darbo valandų ir už savo pinigus – nieko blogo.

E. Zingeris tikino, jog kolegą belieka pasveikinti.

„O kita vertus, aš manau, kad reiktų visus sveikinti Lietuvos vyrus, kurie kai kada ir vengia tų vestuvių“, – juokavo E. Zingeris.

LNK
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(130 žmonių įvertino)
2.6385

Top naujienos

Naujausi reitingai ekspertų nestebina: apie antrą šansą valdantiesiems galvoti nereikėtų

Mažėja žmonių, kurie mano, kad Ingrida Šimonytė geriausiai tinka užimti ministrės...

Įsigalioja dar vienos sankcijos Rusijai: didesni pokyčiai lauks gruodį, gali turėti įtakos ir karo baigčiai

Nuo trečiadienio – jokios rusiškos anglies Europoje, – įsigalioja naujos sankcijos , kurios...

Verslas PliusSiddharth Philip ir Katie Linsell

Gresiantis streikas JK sutrikdys tarptautinę jūrų prekybą: mažmenininkai jau nerimauja

Beveik 2000 didžiausio Didžiosios Britanijos konteinerinių laivų uosto dokų darbuotojų šį...

Naujas grilio patiekalų restoranas Palangoje siūlo atrasti skirtingų pasaulio virtuvių skonius

Birželio pradžioje Palangoje duris atvėrė naujas grilio patiekalų restoranas „MeatUp...

Ohmanas sako negalėjęs patikėti valdžios sprendimu: ar jūs esate absoliutūs kvailiai (33)

Nuversti Rusijos prezidento Vladimiro Putino neužteks, reikia parklupdyti visą režimą, sako...

Ištaigingą pilį buvęs Rygos meras pasistatė atokiau nuo pašalinių akių: į rūmus užklydę lietuviai tokį reginį prisiminė dar ilgai

Apie 50 km į Vakarus nuo Jūrmalos nutolusioje vietovėje, vidury laukų stovi stulbinančio grožio...

Iš Ukrainos – pirmieji komentarai dėl sprogimų Kryme: tai tik apšilimas papildyta (16)

Ukrainos vicepremjerė Iryna Vereščiuk tapo pirmąja Ukrainos pareigūne, pakomentavusia sprogimus...

Atsisveikinus su Čempionų lyga – tvirtas žalgiriečių pažadas ir dvejopa nuomonė dėl VAR

Nors tikros intrigos LFF stadione nebuvo, tribūnas vėl užpildę sirgaliai bent jau išvydo smagų...

Aplankė Vokietijos Palanga vadinamą salą: ką verta pamatyti pagrindiniuose kurortuose ir kodėl čia neatostogauja užsieniečiai? (2)

Viešėdamas Vokietijoje nusprendžiau nuvykti ten, kur patys vokiečiai keliauja kiekvieną...

Nuo šiandien – malonūs orų pokyčiai: kasdien bus vis karščiau (2)

Šiandien, trečiadienį, mūsų regione stiprės anticiklonas. Šalyje vyraus nepastoviai debesuoti...