aA
Vilniuje įsikūrusiai apartamentų nuomos bendrovei ir paplūdimio sporto šakų centrui vadovavusios vilnietės Dianos G. pažintis su Gruzijos (Sakartvelo) piliečiu Simonu Kukchishviliu baigėsi skaudžia tragedija – į Vilnių pasisvečiuoti atskridęs vyras moterį itin žiauriai nužudė. Įtariama, iš pavydo.

Vilniaus apygardos teismas nagrinėja baudžiamąją bylą, kurioje S. Kukchishvilis (gim. 1979 m.) kaltinamas dar praėjusių metų kovo 22 d. vakarą Vilniuje, Šv. Stepono g. esančiame bute peiliu mirtinai subadęs čia gyvenusią bendraamžę Dianą G. Ekspertai nustatė, kad moteris prieš mirtį patyrė ypatingai dideles kančias – jai padaryti ne mažiau kaip 36 durtiniai ir pjautiniai sužalojimai. Subadęs moterį vyras ją apdengė paklode, o pats visą naktį klaidžiojo po Vilnių, kol galop paryčiais sėdo į autobusą ir bandė pasprukti iš Lietuvos.

„Aš net negaliu kalbėti apie tai, ką pamačiau – taip žiauriai nužudyti, taip subadyti, nukankinti“, – prisimindama metų senumo įvykius, kurie visam laikui įstrigo į atmintį, ašarų neslėpė nužudytosios motina. Turizmo sektoriuje dirbanti moteris prisipažino, kad nepritarė dukros pasirinkimui gruziną pasikviesti į Lietuvą, tačiau šiai nieko negalėjo padaryti – Diana G. yra suaugęs žmogus ir sprendimus priimdavo savarankiškai.

Susipažino Gruzijos ligoninėje

„Kad Simonas buvo atvažiavęs į Lietuvą, sužinojau iš Dianos draugės – Italijoje gyvenanti Ilona Penkauskienė (buvusi televizijos laidų vedėja ir grožio konkursų nugalėtoja – Delfi past.) man atsiuntė feisbuko nuorodą, kurioje buvo jų bendra nuotrauka, – prisiminė moteris. – Tada dukros paklausiau, kas čia vyksta, kaip tu gali gyventi su kitu vyru, juk esi neišsiskyrusi, bet ji mane patikino, kad Simonas yra tik svečias, nieko daugiau.“

Su Gruzijoje gyvenančiu S. Kukchishviliu vilnietė susipažino dar 2018 m. gruodžio mėnesį – ji tuomet verslo reikalais buvo išvykusi į Gruziją, kai šiai netikėtai atsinaujino liga ir moterį ištiko didelis priepuolis. Į ligoninę paguldyta vilnietė čia praleido kelias savaites, tuo metu ir susipažino su vietiniu gyventoju. Nors ligoninėje vyrų ir moterų skyriai yra griežtai atskirti, tačiau tai nesutrukdė jiems bendrauti – sveikstanti lietuvė čia tapo daugelio numylėtine, su visais rasdavo bendrą kalbą.

Simonas Kukchishvilis
Simonas Kukchishvilis
© DELFI / Andrius Ufartas

„Su anūku sausio viduryje atvažiavome dukros išsivežti į Lietuvą, nes gydytojai pagaliau pasakė, kad ji gydymą gali tęsti ir namuose“, – pasakojo Dianos motina. – Kai išėjome iš ligoninės, pamačiau vyrą, kuris atsisveikindamas mojavo – tik vėliau, kai pamačiau I. Penkauskienės atsiųstą nuotrauką, supratau, kad čia tas pats žmogus.“

Apie jį Diana motinai nieko nepasakojo, o ši net neįtarė, jog pro ligoninės langą ankstų rytą mojuojantį vyrą mato ne paskutinį kartą.

Medikai Dianai rekomendavo gydymą tęsti atskirai nuo šeimos – taip greičiau ji pasveiks, todėl dviejų vaikų motina Vilniuje apsigyveno ne su sutuoktiniu ir dviem vaikais. Tada tai atrodė pats tinkamiausias, nors ir itin skaudus, sprendimas – sveikatos sutrikimų turinčiai moteriai reikėjo ramybės, be to, gydytojai sakė, kad būdama viena gali greičiau pasveikti.

Bet, kaip motina sužinojo vėliau, Diana viena negyveno – jau vasario vidury iš Gruzijos į Lietuvą atskrido S. Kukchishvilis. Iš pradžių vyras buvo apgyvendintas moters vadovaujamos bendrovės nuomojamuose apartamentuose, o vėliau ėmė glaustis naujosios savo draugės namuose.

„Bet aš nežinojau, kad jis gyveno pas dukrą – dažnai jai skambindavau, klausdavau apie gydymą, ir net nemaniau, jog jis kartu gyvena, be to, kiek esu buvusi namuose, nebuvo jokių ženklų, kad čia be dukros dar kas nors gyventų“, – sakė Dianos motina.

Nužudyta ir uždengta paklode

Šiandien ji neabejoja, kad dukra visais būdais stengėsi nuslėpti naujus santykius su gruzinu, kurį vadindavo verslo partneriu. Apie bendrą gyvenimą su užsieniečiu Diana nepasakojo net savo draugėms, – tik po jos nužudymo viena jų prisipažino, kad Diana net tris kartus S. Kukchishviliui buvo nupirkusi skrydžio bilietus iš Lietuvos į Gruziją, tačiau vyras nė karto jais taip ir nepasinaudojo. Kodėl, niekas taip ir nežino.

„O kai neišskrido, matome, kokios pasekmės“, – liūdnai kalbėjo nužudytosios motina. Būtent ji pirmoji ir aptiko savo nužudytos dukros kūną – kovo 23 d. rytą sunerimęs paskambino anūkas ir paprašė nuvažiuoti į jos namus, nes ši išvakarėse taip ir neatvyko susitikti su sūnumi ir dukra, be to, neatsakė į SMS žinutę bei skambučius.

Jau pilnametystės sulaukęs Dianos sūnus teisme pasakojo, kad toks motinos elgesys jį labai nustebino – jeigu ji nebūtų galėjusi atvykti susitikti, apie tai būtų pranešusi. Lyg blogiausią nujautęs sūnus tą vakarą buvo atvažiavęs prie motinos namų, tačiau į vidų negalėjo patekti, nes neturėjo raktų.

„Visą naktį nemiegojau, ryte vėl buvau nuvažiavęs, bet ir tada negalėjau patekti į namus, o durų niekas neatidarė“, – sakė Dianos sūnus.

Vėliau paaiškėjo, kad tuo metu, kai sūnus blaškėsi prie savo motinos namų, ši jau buvo nužudyta – moterį praėjus beveik parai po nužudymo aptiko Dianos motina.

„Penktadieniais ji važiuodavo pas vaikus, bet taip ir nenuvažiavo, o šeštadienį apie 11 val. man paskambino anūkas ir paprašė nuvažiuoti pasižiūrėti, nes Diana neatsakė į skambučius telefonu, – pasakojo motina. – Turėjau antrus raktus, nuvažiavusi dar sutikau kaimynę, kuri pasiskundė, kad mano bute triukšmauja nuomininkai, sakė, jog jos vyras girdėjo, kaip garsiai cypė moteris. Atrakinau duris ir priešais pamačiau kažką gulint ant grindų – tai ji buvo užklota... Aš ėmiau šaukti „Diana, Diana“, o tada atklojau tą užtiesalą ir pamačiau, kad ji kraujo klane guli negyva. Aš pradėjau garsiai šaukti „Žmonės, gelbėkite, padėkite“, buvau taip išsigandusi, kad niekaip negalėjau surinkti greitosios pagalbos numerio, kol galop paskambinau pagalbos numeriu 112.“

Simonas Kukchishvilis
Simonas Kukchishvilis
© DELFI / Andrius Ufartas

Pasak nukentėjusiosios, atvažiavę medikai pasakė, kad niekuo negali padėti, nes subadyta moteris „jau seniai mirusi“.

„Tada jie iškvietė policijos pareigūnus, atvažiavo kriminalistai, – nežinau kodėl, bet aš iš karto pagalovojau apie šį vyrą“, – rodydama į nužudymu kaltinamą S. Kukchishvilį kalbėjo nužudytosios motina.

Atrodė vos ne kaip šventasis

Ji prisiminė, kad nužudymo išvakarėse dukra buvo užsiminusi, jog planuoja grįžti į darbą, o paklausta apie pas ją viešėjusį draugą, nenoriai atsakė, jog šis esą jau išskrido į Gruziją.

„Diana džiaugėsi, kad pagerėjo sveikata, sakė, jog nuo pirmadienio pradeda naują gyvenimą, tada viskas pasikeis, taip pat užsirašė į psichologijos kursus, – ji manęs prašė neskambinėti ir nekontroliuoti, sakė, kad esu suaugęs žmogus ir žinau, kaip reikia elgtis“, – prisiminė nukentėjusioji.

Moteris taip pat prisipažino, kad iki šiol jaučia kaltę, jog spaudė dukrą nebendrauti su užsieniečiu: „Čia mano kaltė, kad su ja griežtai pakalbėjau, nes po to ji bandė sudaryti įspūdį, jog jo nėra kartu.“

Kad Diana užmezgė santykius su gruzinu, žinojo ir jos sūnus – teisme jis prisipažino, kad kartu su tėčiu feisbuke pamatė S. Kukchishvilio paskyrą, kurioje šis buvo patalpinęs ne vieną bendrą nuotrauką.

„Pamačiau jo feisbuką – jis daug nuotraukų su mano mama buvo prisikėlęs, supratau, kad ji yra jį pasikvietusi, – sakė nukentėjusysis. – Kartą mama pasakė, kad pagamins maisto ir prašė, kad užvažiuočiau jį paimti ir nuvežti mano mažajai seseriai, bet prieš atvykstant prašė paskambinti, sakė, pati išneš į lauką paduoti. Bet aš jai nepaskambinau – tiesiai atėjau į namus. Mama buvo labai pasimetusi, o jis sėdėjo ant lovos ir slėpėsi nuo manęs. Tada pamačiau, kaip jis ant rankos buvo užsisegęs mamos brangų laikrodį – jis buvo jam net per mažas, nuėmiau jį. Mamos klausiau, kas čia per vyras, o ji – čia mano draugas, atvažiavo padėti ir padeda man dvasiškai. Jis buvo apsikabinęs kryžiais, atrodė vos ne kaip šventasis, kaip Dievas, norėjau jam trenkti, bet susilaikiau – jam kažką sakiau, o jis tik po nosim bumbėjo.“

Anot nužudytosios sūnaus, motina jį patikino, kad gruzinas kartu negyvena ir yra tik svečias, greitai ketina išvažiuoti iš Lietuvos. „Mama nežinojo, kad jis yra narkomanas“, – nukentėjusiojo teigimu, gruzinas buvo priklausomas nuo narkotinių medžiagų, o jo motina greičiausiai jį dar išlaikė.

„Jis sugriovė mūsų šeimos gyvenimą, subadė nekaltą moterį, – nuoskaudos neslėpė motinos netekęs sūnus. – Mama buvo visa sudraskyta, per laidotuves sesė klausė, kas mamos veidui, mes jai net nesakėme, kad ji buvo nužudyta, bet mergaitė yra protinga, viską suprato. Dabar ji nori liudyti teisme ir žinoti viską, kas vyksta. Po laidotuvių aš negalėdavau net pro miestą ir kapines pravažiuoti – ketinau tęsti mokslus, bet viskas apsivertė aukštyn kojomis, todėl išėjau tarnauti į kariuomenę.“

Bandė sprukti iš Lietuvos

Baudžiamojon atsakomybėn dėl tyčinio nužudymo itin žiauriai patrauktas Gruzijos pilietis S. Kukchishvilis ne iš karto, bet prisipažino nužudęs Dianą G. Tyrimo pradžioje kaltės kratęsis vyras aiškino, kad draugę rado nužudytą, todėl išsigandęs išvažiavo iš Lietuvos, tačiau vėliau, kai suprato, jog kriminalistai surinko pakankamai įkalčių jo galimai kaltei pagrįsti, prisipažino peiliu subadęs savo draugę. Iš pavydo.

Simonas Kukchishvilis
Simonas Kukchishvilis
© DELFI / Andrius Ufartas

Vyras teigė, kad į Lietuvą atvyko pasisvečiuoti, jį pakvietė Diana D., tačiau esą ši jį apgavo – nepasakė, jog yra susituokusi ir neplanuoja nutraukti santuokos. Vyras sakė, jog moterį nužudė konflikto metu, kai ėmė aiškintis tarpusavio santykius. O kai suprato, ką padarė, išėjo į Stoties rajone esančias pasilinksminimo vietas, kur visą naktį leido laiką. Bet vėliau sugrįžo į namus, kur gulėjo nužudytosios lavonas – persirengė, nuplovė peilį ir susiruošė išvykti iš Lietuvos. Sėdęs į tarptautinį autobusą vyras jau buvo prie Marijampolės ir ketino išvažiuoti į Lenkiją, bet buvo sulaikytas policijos pareigūnų – vyrą pavyko nustatyti pagal mobiliojo telefono koordinates.

Nors ir pripažino kaltę dėl nužudymo, bet dėl visko, kas nutiko, gruzinas kaltino tik savo auką – esą ši ne tik nuslėpė, jog yra susituokusi, bet ir tai, kad esą yra specialiųjų tarnybų darbuotoja. Tokie kaltinamojo žodžiai papiktino nužudytosios artimuosius.

„Jis kliedi – kokios specialiosios tarnybos, koks saugumas?“ – S. Kukchishvilio kalbomis stebėjo nužudytosios sūnus.

Tuo metu Dianos S. motina prisipažino gavusi kaltinamojo laišką, kurį šis parašė iš Pravieniškių pataisos namų.

„Jis iki šiol neatsiprašė nei manęs, nei Dianos šeimos, nors parašė laišką, kuriame buvo tik kaltinimai – aš netinkama motina, neišauklėjau savo dukros, o jis, jeigu tai būtų žinojęs, čia nebūtų važiavęs, – prisiminė moteris. – O laiško gale buvo parašyta, kad „aš nemėgstu juoko ir muzikos“ – labai keistai atrodė šie žodžiai, nesupratau, ko jis nori: ar atsiprašyti, ar apkaltinti mano dukrą.“

Nužudytosios motina, sutuoktinis ir vaikai iš kaltinamojo prašo priteisti po 50 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti.

„Jokie pinigai nesugrąžins mano dukros, mano anūkai liko be motinos – aš šiuos pinigus galėčiau ir labdarai paaukoti – tiems žmonėms, kuriems jų labiau reikia, – sakė Dianos G. motina. – Skaudžiausia, kad šis žmogus atsirado iš niekur, jis viską žinojo apie mūsų šeimą, manau, jis neturėjo jokios teisės į ją įsibrauti.“

S. Kukchishvilis sutinka nužudytosios vaikams atlyginti padarytą žalą, tačiau kategoriškai atsisako mokėti neturtinę žalą nužudytosios motinai ir sutuoktiniui. Kodėl, teisme nepasakė: „Tai – asmeninės priežastys“.

Vyras teigė, kad iki nužudymo niekur nedirbo, jo šeima Gruzijoje anksčiau turėjo verslą – valdė viešbutį ir parduotuvę.

„Bet dabar nei viešbutis, nei parduotuvė neveikia – tėvai mirė, man paliko pinigų, iš kurių aš gyvenau“, – baudžiamojon atsakomybėn patrauktas vyras teisėjams nepanoro nurodyti, kur laiko pinigus, tačiau patikino, jog kai tik nuosprendis įsiteisės, jis iš karto nužudytosios vaikams atlygins padarytą žalą.

„Aš vaikams sutinku sumokėti ir 200 tūkst. Eur“, – sakė S. Kukchishvilis.

Tuo metu ikiteisminį tyrimą atlikę policijos ir prokuratūros pareigūnai nenustatė, kad kaltinamasis turėtų kokio nors turto. Už tyčinį nužudymą S. Kukchishviliui gresia laisvės atėmimo nuo 8 iki 20 metų bausmė.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(131 žmogus įvertino)
3.6260

Top naujienos

Čekiukų skandalas pasivijo ir Seimo narius: daugiausiai klausimų kelia naktinės kelionės Dobrowolska dalį pinigų jau grąžino  (8)

Kai kurie Vilniaus miesto taryboje dirbę dabartiniai parlamentarai miestiečių pinigais apmokėjo...

Iš lietuviško tilto tarp Rytų ir Vakarų liko tik lieptas: tranzitinės valstybės vaidmenį siūlo pamiršti (20)

Esame tiltas tarp Rytų ir Vakarų, o tai – vienas reikšmingiausių mūsų šalies konkurencinių...

Karas Ukrainoje. Vėl smogta Kyjivui: tarp žuvusiųjų du vaikai

Naktį Rusijos pajėgos užpuolė Kyjivą ir regioną. Per išpuolį žuvo trys žmonės, du iš jų...

SuTaupyk

Įžūlus vagišių siautėjimas: tėtis su dukra negalėjo patikėti, kad čia vyksta tokie dalykai

Jeigu ruošiatės po Ispaniją keliauti automobiliu, ypač jei tai ne ispaniškais numeriais...

Verslas PliusParengė Ugnė Karaliūnaitė

Skaitytojas Andrius klausia: paskola namui pabrango daugiau nei 100 eurų – mokėti toliau ar grąžinti

Augančias Euribor palūkanas jau spėjo pajusti būsto paskolų turėtojai. Gyventojų piniginei...

Vėžio pasireiškimas Aurelijai sutapo su prasidedančia menopauze: tai galėjo sutrukdyti pastebėti pagrindinį požymį

48-erių vilnietė Aurelija pas ginekologą lankydavosi kasmet, profilaktiškai. Per vieną apžiūrą...

Finansinė sveikata

Palikęs klestinčią įmonę nutarė išeiti į pensiją anksčiau: apie hobį, kurį derėtų atrasti kiekvienam, ir kaip užsitikrinti orią senatvę (1)

„Būdavo pasakydavau, kad arba išeisiu į pensiją 50-ies, arba eisiu į prezidento rinkimus, kai...

Roma Macijauskaitė

Sovietmečiu ant bangos buvęs gėrimas išgyvena renesansą – dr. Čapkauskienė vertina, ar jis padeda virškinti, mesti svorį ir sergant diabetu

Tarybų Sąjungos laikais kombučia mūsuose buvo ypatingai populiari. Tiesa, jos pavadinimą tuomet...

Nicolas Cage‘as teigia prisimenantis dar tuos laikus, kai buvo motinos gimdoje: tamsoje mačiau veidus

CBS transliuojamoje laidoje „The Late Showwith Stephen Colbert“ ne per seniausiai apsilankęs...

Mėnulio sodininko ir daržininko kalendorius birželiui palankios ir nepalankios dienos dienos agurkų raugimui

Palankios dienos dirbti sode, darže ir su kambariniais augalais pagal Mėnulio kalendorių: birželio...