„Stebime nuolatos viešąją erdvę, stebėsime iki rytojaus. Bet kol kas kažkokių realių galimybių, kad bus kokios nors provokacijos ar neramumai, tikrai nematome“, – Eltai patikino R. Matonis.

Vilniaus miesto savivaldybės atstovas Gabrielius Grubinskas informavo Eltą, kad sostinės savivaldybė nėra išdavusi jokių leidimų protestams ar mitingams Sausio 13-ąją.

Nors aplink svarbiausius valstybinių institucijų pastatus nekyla apsauginės tvoros ir pareigūnai neburia gausesnių pajėgų, R. Matonis užtikrino, kad Policija dirba nuolatinio budėjimo režime ir yra pasirengę užtikrinti viešąją tvarką.

„Mes esame visada pasiruošę, 24/7 režimu. Toks mūsų darbas. Kažkokių ypatingų grėsmių nematome, kažkokios informacijos apie planuojamus neramumus tikrai neturime“, – pakartojo jis.

ELTA primena, kad 2022 m. sausį, minint Laisvės gynėjų dieną, prie Seimo vyko ne tik Laisvės premijos įteikimo ceremonija, bet ir Lietuvos šeimų sąjūdžio protestas prieš pandemijos politiką.

Mitingo dalyviai sudrumstė Nepriklausomybės aikštėje vykusį oficialų Sausio 13-osios minėjimą. Protestuotojai nušvilpė Seimo pirmininkės V. Čmilytės-Nielsen ir premjerės Ingridos Šimonytės sakytas kalbas.

Iškilmingoje ceremonijoje dalyvavo ir prezidentas Gitanas Nausėda.

Prezidentas protestuotojų buvo pasitiktas kur kas pagarbiau.

Renginyje dirbo sustiprintos pareigūnų pajėgos, sostinės prieigose buvo įrengti automobilių patikros punktai, kuriuose buvo tikrinami autobusai ir kitos pasirinktos transporto priemonės. Dėl saugumo šalia Seimo buvo įrengtas fizinis barjeras, renginio metu viešąją tvarką palaikantys pareigūnai vykdė ir pasirinktų asmenų patikras.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)