Jei be sąžinės graužaties Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP) paprašys ir „valstiečiams“ bus švelnūs ir pūkuoti“, tai „valstiečių“ lyderio inicijuojamame naujame parlamentiniame tyrime gali būti tiriamas tik Andrius Kubilius, teigia Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas.
Gintautas Paluckas
© DELFI / Šarūnas Mažeika

„Karbauskis šiandien sako, kad tirs 2008-2016 metų periodą - Kubilių ir Butkevičių. Galbūt. Bet jei dabartiniai partneriai „socdarbiečiai“ gražiai paprašys, bus švelnūs ir pūkuoti ir be sąžinės graužimo balsuos (palaikys inicijuojamą tyrimą - ELTA), tai galbūt kai kurie epizodai nebus tiriami ir bus tiriamas tik Kubilius. Man ne Kubiliaus gaila. Aš tik sakau, kad visi šitie tyrimai ir komisijos yra dūmų užsklandos, ir protingi žmonės tai supranta“, - „Žinių radijui“ aiškino G. Paluckas, pabrėždamas, kad valdančiosios LSDDP lyderiai iki šiol nėra prisiėmę atsakomybės už „Leo LT“ projektą, kuris Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto atliktame tyrime įvardinamas neskaidriu.

LSDP partijos lyderis akcentuoja, kad „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio iniciatyva atlikti naują parlamentinį tyrimą yra selektyvi ir primenanti grožinės literatūros žanrą. Pasak jo, valdančiųjų „valstiečių“ užmojis atsakingų nenustatys, tiesiog į paraštes nustums svarbius valstybei klausimus.

„Tos komisijos atsakingų nenustatys, atsakomybės už tai neprisegs. Jeigu mes norime to grožinio žanro, tiesiog paskaityti kas ką su kuo susirašinėjo, - tai žiauriai įdomu ir žiauriai smagu - bet per tai mes pamiršime kitus svarbius dalykus: kaip veikia etatinis mokytojų darbo užmokestis, kaip ta reforma įsibėgėjo, kada uždarinės ligonines, koks biudžetas bus suformuotas - visa tai mums bus neįdomu, nes mes skaitysime, kas ką kam parašė“, - sakė G. Paluckas.

LSDP pirmininkas sakė dar nežinantis, ar socialdemokratai seks konservatorių pavyzdžiu ir atsisakys dalyvauti „valstiečių“ kuriamame naujame tyrime. Politikas teigė, kad dėl to nuspręs frakcijoje, Seimui pradėjus rudens sesiją.

Ketvirtadienį valdančiųjų „valstiečių“ lyderis R. Karbauskis įregistravo Seimo nutarimo projektą atlikti naują parlamentinį tyrimą dėl neteisėtos įtakos politiniams procesams dviejų buvusių A. Kubiliaus ir Algirdo Butkevičiaus vyriausybių valdymo laikotarpiu.
Tačiau R. Karbauskis užsiminė, kad prireikus tyrimo laikas gali būti išplėstas. Pasak jo, naujas tyrimas, kuris turėtų tęstis iki 2019 metų gegužės, analizuoti klausimus, kurių nepalietė birželį patvirtintas NSGK tyrimas.

Naujam parlamentiniam tyrimui griežtai prieštarauja opozicijoje esantys konservatoriai. Pasak jų, nauju tyrimu „valstiečiai“ siekia susidoroti su politiniais oponentais.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė inicijuojamą tyrimą, kurio objektu gali tapti jos susirašinėjimas su buvusiu liberalu Eligijumi Masiuliu, pavadino dėl verslo įtakos politikai teisiamų oligarchų kerštu.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Žudikų ir prievartautojų gauja, kuriai pakluso ne tik kaliniai, bet ir kalėjimo prižiūrėtojai (150)

Lietuvos kalėjimų sistemoje – precedento neturintis skandalas: į nusikalstamą susivienijimą...

Henry Kissingeris apie blogiausią scenarijų dėl Trumpo: alternatyva – labai nepatraukli (139)

Praėjus dienai po Helsinkyje įvykusio JAV ir Rusijos prezidentų Donaldo Trumpo bei Vladimiro...

Neatpažįstamai pakeitė legendinę Lietuvos vietą: štai čia marozų tikrai nerasite (44)

„Marozų kurortas“ – tokia nemaloni etiketė nuo seno persekioja Palangą. Tai pastebintis...

Rusijos tyrimų komitetas iškėlė baudžiamąją bylą Lietuvos prokurorams ir teisėjams atnaujinta 12:46 (122)

Rusija reiškia nepasitenkinimą Lietuvos prokuratūra , kuri už dalyvavimą nusikalstamuose Sausio...

Daržovių kainos šoktelėjo, bet jas gali numušti lenkai (13)

Ankstyvųjų daržovių derlius, pasak augintojų buvo prastas, tačiau vėlyvasis – teikia...

Apsilankymą kai kuriuose „Swedbank“ padaliniuose reikės suderinti telefonu – kitaip nepriims (159)

Komercinis bankas „Swedbank“ nuo rugpjūčio imasi naujovių – Pakruojyje ir Zarasuose...

Andrius Užkalnis: kas atsitinka žmonėms nuo vaikų? (94)

Žinot tuos žmones, kurie, vos juos sutikus, pradeda stenėti: „tu nežinai, kaip brangiai kainuoja...

Įspėja saugotis: tokie meistrai renkasi vienišas moteris (35)

Darau namo renovaciją. Per pažįstamus radau gerą santechniką, bet pavardės nežinau. Jis...

Niekada nemaniau, kad būsiu viena iš tų, kuriuos vadina emigrantais (6)

Ši istorija atsiųsta konkursui „ Laimę atradau kitoje šalyje “.