Kaip rašo dienraštis "Lietuvos rytas", paplūdimyje poilsiaujančių žmonių patogumui čia yra įrengti keli tualetai ir penkios dušo kabinos, iš jų viena pritaikyta neįgaliesiems, bet įėjimas į tualetų ir dušų patalpą iki šiol yra užrakintas.

"Taip neturėtų būti. Tualetai tam ir buvo įrengti, kad jais naudotųsi žmonės. Kodėl apie šią problemą man nebuvo pranešta anksčiau?" - piktinosi apie užrakintus tualetus sužinojęs Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Prieš keletą dienų kurorto vadovas apsilankė gelbėjimo stotyje ir apžiūrėjo nenaudojamus tualetus. Bet po mero vizito įėjimas į tualetus vėl buvo užrakintas. Paaiškėjo, kad savivaldybė nėra nutarusi, kas mokės už šių tualetų eksploatavimą.

Gelbėjimo stoties pastatas pagal panaudos sutartį yra perduotas gelbėtojų funkcijas atliekančiai viešajai įstaigai Vandens motociklų klubui, kuris moka už komunalines paslaugas.

"Jei žmonėms atidarysime tualetus ir dušus, kas mokės už juose sunaudotą vandenį, elektrą?", - mero klausė gelbėtojų vadovas Jonas Pirožnikas.

Patys gelbėtojai per vasarą savo reikmėms sunaudoja per 100 kubinių metrų vandens, poilsiautojams pradėjus naudotis tualetais ir dušais vandens sunaudojimas padidėtų keletą kartų. Įrengti atskirą vandens skaitiklį tualetuose sudėtinga, nes vamzdžiai yra sienose.

Be to, dušuose yra numatytas karštas vanduo, kuriam pašildyti 500 litrų talpos šildytuve reikėtų nemažai elektros energijos. Atlyginimą tektų mokėti darbuotojui, kuris prižiūrėtų, kad nebūtų niokojama tualetų ir dušų įranga, taip pat rūpintųsi patalpų švara.