Būtent šios bendrovės pateiktą 202 eurų sąskaitą už maitinimo paslaugas apmokėjo žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, BNS trečiadienį nurodė ministerija.

Pati ministrė trečiadienį BNS sakė vakarienės klausimo nebekomentuojanti.

„Dabar tikrai nieko nekomentuosiu. Viską perduosiu Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai ir kai išnagrinės bus atsakymai“, – žurnalistams po Vyriausybės posėdžio trečiadienį sakė V.Baltraitienė.

Antradienį ministerija pranešė, kad V.Baltraitienė gavo sąskaitą už liepos 27 dieną Panevėžio rajone surengtą neformalią vakarienę su Latvijos ministru Janiu Dūklavu ir sąskaitoje nurodytus 202 eurus už maitinimo paslaugas sumokėjo iš savo asmeninių lėšų. Ministerija kol kas nedetalizavo, kada sąskaita gauta ir kada apmokėta.

Bendrovės „Nijus“ vadovė Nijolė Ambotienė BNS pasakojo, kad vakarienę „Stumbrynėje“ užsakė miškų urėdijos vadovas. Ji sakė iš anksto nežinojusi, kam skirta vakarienė.

„Kai paprastai manęs paprašo maitinimo paslaugos, aš nelabai klausiu, kam darau, svarbiausia man – ko jie nori ir kaip atsiskaitys. Sužinojau tik tada, kai labai viešai buvo išpasakota“, – teigė N.Ambotienė.

Ji negalėjo detalizuoti, nei kiek žmonių, nei ką valgė.

„Tikrai nepasakyčiau tiksliai, nes čia senas reikalas. Paprastai pas mus nepasilieka ta informacija, mes sąskaitytę pateikiame ir viskas. Mums pasako, kam ta sąskaita, ir viskas (...). Kai dabar visi sako, kad buvo cepelinai, tai tikriausiai ir buvo. Bet mes niekada nepasiliekame informacijos, kam ką duodame“, – teigė bendrovės „Nijus“ vadovė.

„Užsakyta vakarienė buvo urėdijos, mes kartais bendraujame“, – aiškino ji bei pridūrė, kad urėdija ir nurodė sąskaitą pateikti ministrei.

Sąskaitą ministrei ji teigė pateikusi prieš savaitę ar dvi. Ji taip pat sakė, kad normalu sąskaitą pateikti praėjus šiek tiek laiko po paslaugos suteikimo.

Pas mus būna kartais projektiniai maitinimai, paprastai nebūna greito sąskaitų išrašymo“, – teigė ji.

N.Ambotienė tvirtino, kad vakarienėje galėjo būti 12-14 žmonių, o renginį aptarnavo viena bendrovės „Nijus“ darbuotoja.

Anot šventes, furšetus, gedulingus pietus aptarnaujančios bendrovės „Nijus“ vadovės, V.Baltraitienei pateikta sąskaita už visą vakarienei patiektą maistą, niekas kitas už jį nemokėjo.

Liepos pabaigoje Panevėžio rajone vykusioje vakarienėje su medžiokle dalyvavo už Lietuvos ir Latvijos žemės ūkį atsakingi politikai, valstybės tarnautojai bei du verslininkai.

Be Lietuvos žemės ūkio ministrės, šioje vakarienėje ir medžioklėje dalyvavo jos sutuoktinis Regimantas Baltraitis, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius, bendrovės „Biovela Group“ vadovas Virginijus Kantauskas, „Dojus Agro“ vadovas Pranas Dailidė, Latvijos žemės ūkio ministerijos delegacija. „Info TV“ žiniomis, šiame susitikime dalyvavo ir V.Baltraitienės sūnus Mantas.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija yra pradėjusi tyrimą dėl V.Baltraitienės ir J.Miliaus galimo interesų konflikto dalyvaujant vakarienėje ir medžioklėje su verslininkais.

Tyrimas pradėtas po pačios ministrės V.Baltraitienės kreipimosi į komisiją. Ji teigia siekianti, kad, „būtų išsklaidytos bet kokios abejonės dėl galimo interesų konflikto per oficialios Latvijos delegacijos vizitą Lietuvoje“. Išplėsti tyrimą aiškinantis ir J.Miliaus vaidmenį komisija nusprendė savo iniciatyva.

J.Milius yra aiškinęs, kad J.Dūklavo delegaciją sutikti ir vaišinti planuota Panevėžyje, tačiau šie buvo pavalgę. Todėl, J.Miliaus teigimu, maisto buvo įsidėta į medžioklę. Jis taip pat pasakojo, kad medžioklei jis buvo pasiėmęs savo atsargų.