P. Gražulio neliečiamybės panaikinimo generalinis prokuroras prašo dėl parlamentaro veiksmų Vilniuje vykusių seksualinių mažumų eitynių metu. Liepos 27 d. atvirą antipatiją homoseksualams reiškiantis parlamentaras buvo tramdomas net penkių policijos pareigūnų, kurie P. Gražulį „nukenksmino“ ir sulaikė.

Politikas tikina nieko neteisėto nepadaręs. Prieš seksualinių mažumų eitynes P. Gražulis apsirėdė šalmu ir lietpalčiu bei apsirūpino vandens pompomis – politikas žadėjo „apvalyti“ Gedimino prospektą nuo homoseksualų pėdsakų.

Tuo tarpu policija nurodo, jog P. Gražulis nepakluso pareigūnų prašymams sustoti ir neiti į renginio teritoriją. Be to, Seimo narys kaltinamas pasipriešinimu policijos pareigūnams. Dėl šių veiksmų P. Gražuliui gresia bauda nuo 300 iki 500 Lt ar netgi belangė – areštas nuo 15 iki 30 parų.

Generalinis prokuroras D. Valys Seime pabrėžė, jog be Seimo sutikimo P. Gražulio byla negalės būti nagrinėjama.

P. Gražulis nori ne parų, o medalio

Kai generalinis prokuroras komentavo situaciją žiniasklaidai, P. Gražulis ramiai stovėjo prie jo ir šypsodamasis laukė savo eilės. Prabilęs politikas pareiškė laukiantis medalio už savo kovą su gėjais.

„Džiaugiuosi, kad man užteko drąsos būti ryžtingam ir principingam. Prieš akis yra mano tarybinių laikų byla, - mojuodamas tarybinių laikų dokumentais žurnalistams sakė „tvarkietis“. - Atsisakiau eiti į tarybinę armiją, buvau nuteistas pagal tarybinius įstatymus. Teisėtai buvau nuteistas ar ne? Dėl to, atgavus nepriklausomybę, buvau reabilituotas ir suteiktas laisvės kovų dalyvio statusas. Aš manau, ateis laikas, ir už šitą kovą, ir kada ne homoseksualai valdys Europą ir Lietuvą, tikrai būsiu įvertintas ir galbūt apdovanotas kokiu tai medaliu už mano principingus veiksmus.“

P. Gražulis pripažino nepaklusęs policijos reikalavimams ir žada tai daryti tol, kol matys homoseksualų užpakalius.

„Kada jie nežygiuos ir nedemonstruos savo užpakalių, tada ir Gražulis tylės. Pažiūrėkit, su kokiais jie plakatais buvo. „Mes atimsime iš jūsų vaikus ir juos išniekinsim“. Pažiūrėkit, kas yra. Ir ateity nepaklusiu (policijos reikalavimams – DELFI). Aš jau jiems sakiau 10 kartų. Aš pripažįstu, kad gyniau Konstitucijoje įtvirtintas vertybes. Ir ateity taip darysiu“, - liejosi politikas.

Paklaustas, ar matė nors vieną pliką užpakalį homoseksualų eitynėse, politikas užsipuolė šį klausimą uždavusią žurnalistę. „Man nusibodo jūsų gynyba. Man vat tiek nusibodo gynyba homoseksualų. Suprantat? Šitų visų iškrypėlių“, - piktinosi parlamentaras.

Savo monologą politikas pabaigė fraze, kurią šaukė nešamas penkių pareigūnų: „Už Lietuvą, vyrai!“.

Į komisiją traukia ir homoseksualų kritika pasižymėjusius parlamentarus

Seimo posėdžio pertraukos metu įregistruotas siūlymas formuoti laikinąją Seimo komisiją dėl P. Gražulio neliečiamybės klausimo. Seimui pasiūlyta, kad 12 parlamentarų komisijai vadovautų „darbietis“ Mečislovas Zasčiurinskas, o jo pavaduotoju būtų konservatorius Stasys Šedbaras.

Į komisiją pasiūlytas ir homoseksualumą psichikos sutrikimui ankstesniame Seimo posėdyje prilyginęs parlamentaras, Lenkų rinkimų akcijos atstovas Zbignevas Jedinskis ir ne mažiau kategoriškų pažiūrų „Drąsos kelio“ atstovė Aurelija Stancikienė. Be šių politikų, į komisiją pasiūlyti Vytautas Kamblevičius, Liutauras Kazlavickas, Albinas Mitrulevičius, Alma Monkauskaitė, Ričardas Sargūnas, Gintaras Steponavičius, Eduardas Šablinskas ir Arvydas Vidžiūnas.

Savo darbą komisija turėtų baigti iki spalio 7 d.

Seimas be didesnių diskusijų patvirtino M. Zasčiurinsko vadovaujamą komisiją. Už tokios sudėties komisijos suformavimą balsavo 72 Seimo nariai, prieš – 4, susilaikė 13.

Ankstesnis prokurorų bandymas sužlugo

„Tvarkiečio“ neliečiamybė naikinama jau antrą kartą. Prieš trejus metus P. Gražulio imuniteto panaikinimo siekta dėl tokių pačių priežasčių: 2010 m. vykusių pirmųjų Lietuvoje homoseksualų eitynių metu politikas peršoko apsauginę tvorą ir kibo į atlapus policijos pareigūnams, reikalaudamas įleisti jį į renginio teritoriją. Jam pavymui sekė ir kitas ankstesnės kadencijos Seimo narys Kazimieras Uoka.

Tiesa, prieš trejus metus Seimas tėškė antausį prokurorams ir nesutiko panaikinti P. Gražulio ir K. Uokos neliečiamybės. Vis dėlto K. Uoką ši istorija pasivijo. Kaip DELFI jau rašė, iš naujo atliekamas turimas dėl eksparlamentaro veiksmų. Tyrimą iš naujo pradėti leido Tautininkų sąjungos, kuriai K. Uoka priklauso, nesėkmė pernykščiuose Seimo rinkimuose. Į parlamentą neprasibrovęs tautininkas neteko teisinės neliečiamybės.