aA
Seimo valdyba turėtų iš naujo svarstyti klausimą dėl Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) nario Vytauto Bako siūlyto tyrimo pagal pranešimą apie Valstybės saugumo departamente (VSD) galimai neteisėtai rinktą informaciją, sako opozicijos lyderis socialdemokratas Julius Sabatauskas.
Artūras Paulauskas
Artūras Paulauskas
© DELFI / Domantas Pipas

„Manau, kad dabar tikrai reikia atnaujinti tą klausimą ir svarstyti dėl laikinosios komisijos steigimo. Nelabai suprantu, kodėl kolega (V. Bakas – BNS) slėpė bent tyrimo objektą, menamą ar ne menamą, jei mes būtume turėję panašią informaciją tuo metu, kai valdyba svarstė siūlymą pradėti tyrimą, manau, kad valdyba būtų priėmusi kitą sprendimą“, – BNS sakė J. Sabatauskas.

„Kadangi šiuo metu NSGK yra išvažiuojamajame posėdyje VSD, turbūt po posėdžio bus pasitarta su komitetu ir valdyba kitam posėdyje, tikiuosi, svarstys tą klausimą“, – teigė J. Sabatauskas.

V. Bakas prieš porą savaičių siūlė Seimo valdybai inicijuoti parlamentinį tyrimą dėl galimai neteisėtai rinktos informacijos vienoje iš saugumą užtikrinančių institucijų. Daugiau informacijos apie praneštą situaciją V. Bakas tuomet valdybai nepateikė.

Valdyba nusprendė tyrimo neinicijuoti, remdamasi Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto rekomendacija. Komitetui išklausius teisėsaugos vadovų informaciją, komiteto pirmininkas Dainius Gaižauskas paskelbė, kad pranešimas dėl galimai neteisėtai rinktos informacijos nepasitvirtino, „nusikaltimo greičiausiai nebuvo“.

BNS gauti duomenys rodo, kad aukšto rango žvalgybos pareigūnas yra informavęs Seimo ir teisėsaugos atstovus, kad VSD vadovybės nurodymu 2018–2019 metais žvalgyba rinko informaciją apie tuometinio kandidato į prezidentus G.itano Nausėdos aplinkos žmones ir diplomatą Vygaudą Ušacką.

Informaciją apie tai pareigūnas 2019 metų balandį pateikė tuometiniam Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkui Vytautui Bakui. Informaciją taip pat yra gavę generalinis prokuroras Evaldas Pašilis ir Specialiųjų tyrimų tarnybos direktorius Žydrūnas Bartkus.

Informaciją pateikusio žvalgybos pareigūno tapatybė jo paties prašymu nėra atskleista. Dokumentai rodo, kad jam gali būti suteiktas pranešėjo statusas.

Valstybės saugumo departamentas trečiadienį griežtai paneigė žvalgybos pareigūno pateiktą informaciją, esą žvalgyba rinko informaciją apie tuometinio kandidato į prezidentus G. Nausėdos aplinkos žmones ir diplomatą V. Ušacką.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(6 žmonės įvertino)
4.6667

Top naujienos

Valdančiosios daugumos atstovas: kai kurie mūsų ministrai nepajėgūs adekvačiai vertinti situacijos, laikas su jais atsisveikinti  nuskambėjo kritikos ir Nausėdai  (176)

Toliau vykstant migrantų krizei, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ( TS-LKD )...

Karantino kriterijai turėtų keistis: daktaras Strioga pasakė, kada grėstų griežčiausi ribojimai (110)

Artėjantis ruduo kelia vis daugiau klausimų dėl karantino : ar jis vėl bus ir, jeigu bus, tai...

Atsargos pulkininkas: vien siena Lietuvos neapsaugos, metas aktyvuoti NATO straipsnį skaičiai gali augti iki dešimčių tūkstančių (445)

Lietuva nepakankamai rimtai žiūri į migrantų krizę, sako atsargos pulkininkas Vaidotas...

Andrius Užkalnis | D+

Iššifruoti Rusiją. Sovietų Sąjungoje, pasirodo, irgi buvo galima gyventi (1)

Šalyje, kur milijonai žmonių buvo represuoti ir sėdėjo, įkalinimo įstaigos niekada nebuvo...

Joana Balčiuvienė | D+

Jei miegamąjį paliko aistra, neskubėkite nuteisti santykių: priežastis gali būti labai paprasta

Mylitės kartą per dvi savaites, o gal kartą per du mėnesius? Jau kuris laikas įtarinėjate, kad...

Ataskaitą pateikę Europos mokslininkai rėžė negailestingą išvadą: ruoškitės, kataklizmai jau neišvengiami (166)

Praėjęs mėnuo buvo trečias šilčiausias liepos mėnesis Europoje per stebėjimų istoriją. Ir...

Mėgstantiems skanų maistą Vilnius – privaloma stotelė vasarą: patirtys priblokš ne vieną ragautoją

Trakai – kibinai, Panevėžys – Čičinsko kepsniai, o Vilnius ? Pasirodo, sostinė turi itin...

Telefoniniai sukčiai aktyvėja: pokalbių scenarijai, ko prašo ir dėl ko skambina (1)

Telefoninių sukčių aktyvumas pastaruoju metu gerokai išaugo – palyginti su pirmuoju pusmečiu,...