aA
Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyta 90 naujų koronaviruso atvejų, bendras susirgimų skaičius šalyje siekia 4385, sekmadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Per parą nustatytos dvi mirtys nuo koronaviruso.
Nustatyta 90 naujų koronaviruso atvejų ir dar 2 mirtys: židinių sąrašas auga kaip ant mielių
Covid-19
© DELFI / Andrius Ufartas

Iš 90 naujų per pastarąją parą nustatytų užsikrėtimo koronavirusu atvejų pusė (46) yra užregistruoti židiniuose. 37 atvejai užfiksuoti vien Kauno apskrityje, ten taip pat nustatytos ir dvi mirtys nuo infekcijos, praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

19 naujų užsikrėtimo atvejų užregistruota Vilniaus, 18 – Šiaulių, 9 – Panevėžio, 5 – Telšių ir po vieną – Klaipėdos bei Utenos apskrityse.

Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 75 asmenys, iš jų 29 yra užsikrėtę ne židiniuose. 14 asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti nepavyko. Be to, per praėjusią parą Vilniaus apskrityje užregistruotas 1 įvežtinis atvejis iš Baltarusijos.

Koronavirusinė infekcija patvirtinta 7 asmenims, susijusiems su Blinstrubiškių socialinės globos namais Raseinių rajone, Kauno apskrityje. Infekcija patvirtinta dviem darbuotojams, 4 pacientams ir vienas antrinis atvejis šeimos nariui. Iš viso jau patvirtinta 17 atvejų.

Patvirtinti keturi nauji atvejai Kaune yra susiję su vienos Kaune veikiančios IT įmonės židiniu.

Keturi atvejai Kauno apskrityje patvirtinti Raseinių choro „Šatrija“ nariams, vienas iš jų yra antrinis. Iš viso su šiuo protrūkiu jau siejama 20 atvejų.

Keturi atvejai buvo patvirtinti Raseinių policijos komisariato darbuotojams. Trys iš jų antriniai. Su šiuo protrūkiu siejami 38 atvejai.

Trys patvirtinti atvejai Kaune susiję su Valstybinio Kauno muzikinio teatro židiniu.

Du atvejai Raseinių rajone patvirtinti ir yra susiję su Viduklės ambulatorijos židiniu. Abu – antriniai. Iš viso šiame židinyje jau užfiksuoti 26 atvejai.

Kaune patvirtinti du atvejai susiję su Erudito licėjaus židiniu. Su šiuo židiniu jau siejami 8 atvejai. Raseinių rajone taip pat vienas patvirtintas atvejis susijęs su Viduklės lopšelio-darželio židiniu. Su šiuo židiniu jau siejama 15 atvejų.

Nustatytas vienas antrinis užsikrėtimo koronavirusine infekcija atvejis, susijęs su protrūkiu Raseinių rajono savivaldybėje. Su šiuo protrūkiu siejama 40 atvejų.

Vilniaus apskrityje du patvirtinti COVID-19 ligos atvejai susiję su ansamblio „Lietuva“ židiniu. Su šiuo židiniu jau siejami 27 atvejai.

Patvirtintas vienas atvejis Vilniuje susijęs su Vilniaus kogeneracinės jegainės židiniu. Su šiuo židiniu jau siejama 19 atvejų.

Vienas atvejis sostinėje siejamas su židiniu „City Dance“. Šiame židinyje jau yra patvirtinti 34 atvejai.

Vilniuje per praėjusią parą taip pat patvirtintas vienas atvejis, susijęs su ledo ritulio treniruote. Su šiuo židiniu siejama 12 atvejų.

Šeši patvirtinti atvejai Panevėžio apskrityje siejami su viena metalo apdirbimo įmone. Su šiuo židiniu jau siejami 8 atvejai.

Taip pat du atvejai patvirtinti Panevėžio Juozo Miltinio mokykloje – užsikrėtė mokiniai.

Šiaulių apskrityje 7 atvejai siejami su protrūkiu Respublikinėje Šiaulių ligoninėje. Iš šių atvejų vienas yra antrinis. Su šiuo židiniu jau siejami 38 atvejai.

Taip pat Šiauliuose vienas per praėjusią parą užfiksuotas atvejis siejamas su bendrove „Rūta“. Su šiuo protrūkiu siejami 5 atvejai.

Šiaulių apskrityje, Radviliškyje, per parą nustatytas vienas atvejis, jis siejamas su Radviliškio ligonine. Su šiuo židiniu siejama 114 atvejų.

Telšių apskrityje, Mažeikiuose, patvirtinti du atvejai siejami su židiniu Mažeikių rajono savivaldybėje. Su šiuo protrūkiu siejama 13 atvejų.

Be to, dar 29 asmenys, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas, tačiau atvejai, šiuo metu turimais duomenimis, nepriskiriami infekcijos židiniams.

Epidemiologams dar nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė 14 asmenų. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su žmonėmis, kuriems patvirtinta COVID-19, nebendravo.

Specialistai nagrinėja šių užsikrėtusiųjų maršrutus, tad statistika dar gali keistis, jei būtų rasta sąsajų tarp atskirų atvejų.

Taip pat Kauno apskrityje per praėjusią parą buvo užfiksuotos dvi mirtys nuo koronavirusinės infekcijos. Abu asmenys priklausė rizikos grupei dėl amžiaus ir kitų gretutinių ligų.

NVSC informuoja, kad Lietuvoje iš viso patvirtinti 4385 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 1948
asmenys, 2327 – pasveiko. Nuo koronaviruso šalyje iš viso mirė 91 žmogus.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(111 žmonių įvertino)
2.9369

Top naujienos

Bedarbių nuo liepos mėnesio laukia nauji iššūkiai: gali netekti išmokos ir net sveikatos draudimo (16)

Du kartus tinkamo darbo atsisakę ilgalaikiai bedarbiai praras statusą, neteks išmokos ir turės...

Siaubingas įvykis Šiauliuose: prie konteinerių rastas į kilimą suvyniotas žmogaus kūnas

Vėlų pirmadienio vakarą, apie 22 val., buvo gautas kraupus pranešimas – rastas negyvo žmogaus...

Rusija rezervų dar tikrai turi: vyksta mobilizacija, bet slapta ir ne visur

Rusija kare Ukrainoje naudoja pasenusią ir netikslią ginkluotę, dėl ko naikinama civilinė...

Rinktinės sudėtimi nusivylęs Maksvytis pranešė apie dar dvi netektis prieš Europos čempionatą (1)

„Keista sistema, jei žiemą suburiame ko gero net stipresnę rinktinę nei vasarą“, –...

Programišiai nutekino apie 50 tūkst. „Švaros brolių“ klientų duomenis (1)

Programišiai nutekino apie 50 tūkst. „Švaros brolių“ automobilių švaros centrų rezervacijos...

Vilniuje į avariją pateko „Bolt“: abu automobiliai sumaitoti, pranešta apie sužalotus žmones „Volvo“ vairuotojas girtas

Vėlų pirmadienio vakarą Vilniuje , S. Stanevičiaus gatvėje, įvyko didelė avarija .

Orų permainos artėja: nusistovės vėsesni orai, vyraus trumpalaikis lietus

Antradienio dieną šalyje vyraus mažai debesuoti ir sausi orai.

Karas Ukrainoje. Iš Lysyčansko atsitraukę ukrainiečiai: netrukus pasaulis pamatys pirmąsias mūsų pergales Rusijos pajėgos jau nusitaikė į kitą miestą (4)

JAV Karo studijų instituto (ISW) ataskaitoje rašoma, kad užėmę Lysyčanską Rusijos kariai ,...

Aiškios visos antro atrankos etapo dalyvės: Prancūzija pasiuntė skambią žinutę suformuotos naujos grupės

Pirmadienio vakarą paaiškėjo visos į antrąjį 2023-ųjų pasaulio krepšinio čempionato atrankos...

Pergalingą lietuvių atrankos maršą Klaipėdoje nutraukė čekai (14)

Lietuvos krepšinio rinktinė nepasinaudojo proga tapti vienintele nacionaline komanda, pirmąjį...