Atvykusiems iš raudonos ir pilkos zonos valstybių ne vėliau kaip trečią dieną po atvykimo bus rekomenduojama atlikti PGR tyrimą COVID-19 ligai nustatyti. Ši rekomendacija nebus taikoma persirgusiems asmenims, jeigu COVID-19 liga jiems buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo rezultatu ne anksčiau kaip prieš 90 dienų iki atvykimo į Lietuvą. Tyrimus galima atlikti nemokamai, registruojantis Karštąja koronaviruso linija tel. numeriu 1808 ar 1808.lt.

Trijų mėnesių laikotarpiu persirgę asmenys, kuriems diagnozė buvo patvirtinta teigiamu PGR tyrimu, taip pat bus atleidžiami nuo prievolės du kartus testuotis po atvykimo iš valstybių, iš kurių atvykus taikomos sustiprintos infekcijų kontrolės priemonės. Izoliacijos taisyklės nesikeičia – atvykstantiems iš minėtų šalių galioja griežtesnės izoliacijos sąlygos.

Primename, kad priklausomai nuo to, kokios zonos šalyse keliautojas lankėsi 14 dienų laikotarpiu iki atvykimo į Lietuvą, jam taikomi skirtingi reikalavimai.

Lietuvoje nustatyti trys nauji omikron atmainos atvejai

Lietuvoje nustatyti trys nauji COVID-19 omikron atmainos atvejai, iš viso jų nustatyti penki.

„Iš viso turime penkis atvejus, iš kurių trys įvežtiniai, dėl vieno aiškinamės užsikrėtimo šaltinį ir vienas yra susijęs su užsienyje buvusiu asmeniu“, – BNS penktadienį sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro epidemiologė Daiva Razmuvienė.

Jos teigimu, užsikrėtusieji yra 26-46 metų amžiaus, jaučia simptomus, tačiau nė vienas nėra ligoninėje.

Trys atvejai, pasak epidemiologės, nustatyti Vilniaus, po vieną – Kauno ir Panevėžio gyventojams.

Anot jos, užsikrėtusieji grįžo iš Čekijos, Lenkijos, Norvegijos. Vienas užsikrėtusysis susijęs su asmeniu, grįžusiu iš Prancūzijos, dėl penkto dar aiškinasi epidemiologai.

Lietuvoje pirmieji du omikron atmainos atvejai nustatyti šią savaitę.

Didelį skaičių mutacijų turintis viruso variantas, pirmąkart aptiktas Pietų Afrikos Respublikoje praėjusį mėnesį, paskatino viso pasaulio šalis įvesti kelionių iš Pietų Afrikos šalių draudimus bei atnaujinti vidaus apribojimus, siekiant sulėtinti viruso atmainos plitimą.

Ekspertai įspėja, jog omikron atmaina plinta greičiau nei pasaulyje šiuo metu dominuojanti delta atmaina. Viena to priežasčių – mažesnis vakcinų veiksmingumas.

Vis dėlto, remiantis ankstyvaisiais duomenimis, susirgimas šia atmaina sukelia ne tokius sunkius simptomus.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (12)