aA
Žiauriu ir sukrečiančiu nusikaltimu išgarsėjusi mokslo metų pabaigos šventė Tauragės rajone vėl ant teisėjų stalo. Penktadienį Klaipėdos apygardos teismas sulaukė nukentėjusiosios advokatų prašymo apklausti šventės dalyvius ir merginos drauges, kurios sužalotąją rado iškart po įvykio.
Nepilnametę žiauriai sumušusio jurbarkiškio byla atveriama iš naujo: siekiama apklausti įvykius mačiusius paauglius
© DELFI / Rita Gečiūnaitė

Dabar dvidešimties sulaukęs Mantas I. tiek pirmos instancijos teisme, tiek po apeliacinio skundo, buvo nuteistas lygtine laisvės atėmimo bausme, tačiau Lietuvos Aukščiausiasis teismas (LAT) paskelbė, kad buvo padaryta klaidų, taikant esmines Baudžiamojo proceso kodekso (BPK) normas, tad byla turi būti nagrinėjama dar kartą.

Penktadienį į Klaipėdos apygardos teismą smurtu ir pasikėsinimu išžaginti tuomet nepilnametę merginą jurbarkiškis atvyko lydimas advokato.

Buvusį advokatą pakeitęs Osvaldas Martinkus sako, kad nesutinka su anksčiau vaikiną ginusio kolegos pozicija, kad kaltinamasis savo noru nebaigė nusikaltimo.

„Jis visada pripažino kaltę. Prieš teismo posėdį įteikiau raštą, kad gynėjas atsisako savo skundo, kurio esmė – savo noru nutraukė nusikaltimą ir už tai nereikėtų jo teisti. Aš, kaip dabartinis jo gynėjas, manau kitaip. Mes sieksime teisingos bausmės“, – sako advokatas Osvaldo Martinkus.

Jaunuolis kaltinamas prievartavęs, sumušęs ir pasikėsinęs išžaginti nepilnametę. Merginai atstovaujantis advokatas Mindaugas Vasiliauskas siekia, kad dar kartą nagrinėjant bylą būtų apklausta daugiau liudytojų ir jau anksčiau ne kartą tvirtino, kad byloje sutrumpintas įrodymų tyrimas užkirs kelią smulkiai ir aiškiai išnagrinėti visas nusikaltimo aplinkybes.

Abiejų šalių advokatai norėjo, kad byla būtų grąžinta pirmos instancijos teismui. Anot O. Martinkaus, LAT sprendimas jiems surišo rankas, kai bylą perdavė ne apylinkės, o apygardos teismui, tačiau dabar turėtų vykti bylos nagrinėjimas jau iš esmės.

„Negaliu nesidžiaugti, nes mūsų prašymai tenkinti, kad procesas nebūtų ribotas, greitas. Lietuvos Aukščiausiasis teismas nurodė, kad turi būti atliktas įrodymų tyrimas. Mūsų pozicija nepasikeitė – siekiame realaus laisvės atėmimo“, – sako M. Vasiliauskas.

M. Vasiliauskas sako, kad dauguma nusikalimo metu buvusių paauglių jau yra pilnamečiai. Jis siekė, kad byla būtų nagrinėjama iš esmės, tad džiaugiasi LAT sprendimu.


Delfi.lt primena, kad Tauragės apylinkės teisme Mantui I. Buvo paskirta 3 metų ir keturių mėnesių lyginė laisvės atėmimo bausmė, ją atidedant trejiems metams. Bendra merginos ir jos tėčio patirta neturtinė žala įvertinta 12 tūkstančių eurų. Dar nesibaigus bylos nagrinėjimui kaltinamojo šeima atlygino ir gydymo išlaidas, kurios siekė apie 4 tūkst. eurų.

Realios laisvės atėmimo bausmės siekę merginos advokatai ir prokuratūra tokį Tauragės apylinkės teismo sprendimą apskundė. Klaipėdos apygardos teismas padidino neturtės žalos dalį iki 15 tūkstančių eurų bei paskyrė Mantui I. papildomą įpareigojimą – vienerius metus dalyvauti elgesio pataisos programoje.

Nusikaltimas įvykdytas 2019 metų gegužės 26-ąją, paryčiais, apie 4.30 val. Pirminiais tyrimo duomenimis, Tauragės rajone, kaimo turizmo sodyboje, neblaivus nepilnametis (gim. 2001 m.), naudodamas fizinį smurtą, pasikėsino išžaginti nepilnametę (gim. 2002 m.). Sulaikius vaikiną paaiškėjo, kad įtariamasis neblaivus. Jam buvo nustatytas 1,12 prom. girtumas.

Dukrą auginantis vienišas tėtis neslėpė buvęs taip pat sukrėstas, kai sužinojo apie žiaurų smurtą ir tai, kad įtariamasis – Jurbarko politikų sūnus ir tituluotas sportininkas. Po įvykio jaunuolis buvo išmestas iš sporto klubo.

Teismo posėdžiai nėra vieši.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(49 žmonės įvertino)
4.5306

Top naujienos

Nerimą keliančius procesus Ukrainoje stebintis profesorius: yra didžiulė problema, apie kurią nekalbama

Iš Ukrainos pastaruoju metu sklinda nerimą keliančios naujienos. Analitikai kalba apie įtampą...

Dėl pinigų negrąžinančios buitinių prietaisų parduotuvės vartotojai tarnybas kelia ant kojų: policija sulaukė 87 pranešimų

Buitinės technikos ir elektronikos prekių iš parduotuvės „Eimeta“ užsisakę žmonės liko it...

Artimiausi orai: su sniegu teks atsisveikinti

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį per Lietuvą praslinks debesų masyvas su krituliais ,...

Orbanas sukėlė pavojingą precedentą (8)

Kai praėjusiais metais Europos Sąjunga sustabdė daugiau kaip 30 mlrd. JAV dolerių finansavimą...

Ekspertai įvardijo prezidento rinkimų sėkmės formulę: reikia tiesmukai duoti į kaktą (1)

Kai dabartinis šalies vadovas Gitanas Nausėda paskelbė, kad sieks ir antros kadencijos, intrigos...

Sensacingas rezultatas Utenoje: uteniškiai nušlavė „Wolves“ krepšininkus (17)

Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ (8-5) šeštadienio vakarą įspūdingu būdu išrašė...

Gydytojas seksologas atsakė, kuris paros metas geriausias seksui: tam yra 4 svarbios priežastys (4)

Ar kada pagalvojote, kokiu metų laiku žmonės turi daugiausiai lytinių santykių? Į šį klausimą...

Kuo ateityje galėtų pavirsti Rusija: paaiškino, kodėl reikia turėti ne tik juodąjį scenarijų (4)

Kalbos apie anksčiau ar vėliau įvyksiantį Vladimiro Putino valdomos Rusijos subyrėjimą sklandė...

Kuzminsko metimas su sirena atnešė pergalę Atėnų AEK komandai

Graikijos krepšinio čempionate šeštadienį namie dramatišką pergalę iškovojo Atėnų AEK...

Europos kino apdovanojimuose skambėjo Lietuvos vardas: Uljana Kim įvertinta už geriausią tarptautinę koprodukciją

Šįvakar vykstančiuose Europos kino apdovanojimuose skambėjo ir Lietuvos vardas. Prodiuserei...